Klasa A, grupa 1. Niespodzianka w Pierzchnicy

/KAR/
Po porażce 0:1 w poprzedniej kolejce z rezerwami Granatu Skarżysko lider rozgrywek, Nidzianka Bieliny, odniósł ósme zwycięstwo w tym sezonie, pokonując na własnym boisku MKS Stąporków 3:1.

Nidzianka Bieliny - MKS Stąporków 3:1 (3:1), Mateusz Pindral 8, 15, Szymon Bochniak 25 - Marcin Boruń 29.
Nidzianka: Iwan - Maciejski, Banasik (80 Chlewicki), Kosecki, Marcin Pindral - Bąk (60 Kobyłecki), Adamczyk, Kowalczyk (75 Zielonka), Satro - Mateusz Pindral, Bochniak.
- Szybko zdobyliśmy prowadzenie i zdezorientowało to naszą grę w pierwszej połowie. Po przerwie zespół ze Stąporkowa bronił się skutecznie, a nam mimo kilku okazji nie udało się podwyższyć wyniku - mówi Andrzej Wiącek, trener Nidzianki Bieliny.

Zryw Skroniów - Victoria Mniów 1:0 (1:0), Artur Karnia 17.
Zryw: Dziub - Kwiatkowski, Albin, Koncewicz (60 Pańtak), Ziółkowski - Faryna, Magiera (70 Krzysztofik), Woźnica, Karnia - Łoboda (87 P. Suchmiel), Krakowski (65 Pawlikowski).
- Był to słaby mecz w naszym wykonaniu. W 25 minucie Maciej Woźnica nie wykorzystał rzutu karnego, nie trafiając w bramkę. Po tej sytuacji goście uwierzyli w swoje możliwości i zaczęli grać lepiej. Nam udało się utrzymać jednobramkowe prowadzenie do końca spotkania - mówi Mariusz Kośmider, trener Zrywu Skroniów.

GKS Górno - Zieleń Żelisławice-Secemin 3:0 (1:0), Robert Radek 32, 70, Piotr Wąś 48.
GKS: Morawski - R. Kaleta, Waldon, K. Kaleta, Janus - Kumorowski (80 Filipczak), Wąś, Zielonka, Kowalik - Sot, Radek (71 Cisak).
- Mecz toczył się pod nasze dyktando, choć muszę przyznać, że zespół z Żelisławic zaprezentował się w tym bardzo dobrze - mówi Andrzej Raczyński, trener GKS Górno.

Polanie Pierzchnica - Granat II Skarżysko 2:1 (0:0), Jakub Majewski 58, Wojciech Kwaśniewski 70 - Przemysław Burys 47.
Polanie: Krysiński - Detka, Baran, Szczukiewicz, P. Ramiączek - K. Kmiecik (70 Grzegorczyk), Kwaśniewski, Bielecki (85 Sobota), Ł. Kmiecik (50 Rajek) - Jasiewicz (80 M. Ramiączek), Majewski.

Astra Suchedniów - Piast Chęciny 3:2 (2:0), Grzegorz Skarbek 19, 62, Damian Przeworski 36 - Maciej Sławeta 80, Kamil Stępień 84.
Astra: Niemczyk - Wierzbiński, Miernik, Tumulec, Więckowski - Mendak, Piasta, Przeworski, Rumiński (64 Kabała) - Karpiński, Skarbek.

LKS Bolmin - Dąb Nagłowice 4:2 (3:2), Artur Janyst 4, 32, Michał Skrobot 10, Mariusz Karbownik 71 - Rafał Pustuł 12, Sebastian Nowak 44.
LKS: Telesiewicz - Nowak, Kusiński (43 Mietelski), Minda, Szustak (85 Dziurzyński) - Dudek, Blicharski, Stawiak, Skrobot (66 Saltarski) - Karbownik, Janyst.

Gród Ćmińsk - Victoria Górki Szczukowskie 1:1 (0:1), Tomasz Frączyk 72 z karnego - Piotr Gil 20.

Najlepsi strzelcy: 16 - Szymon Bochniak (Nidzianka), 12 - Robert Radek (Górno), 11 - Jakub Majewski (Polanie), 9 - Bartosz Sot (Górno).