Klasa A, grupa 1. Sokół został wiceliderem (WIDEO, zdjęcia)

Kamil Markiewicz
Szymon Dudek (przy piłce) strzelił dwa gole dla Sokoła Rykoszyn.
Szymon Dudek (przy piłce) strzelił dwa gole dla Sokoła Rykoszyn. Kamil Markiewicz
Nowym wiceliderem został Sokół-Nordkalk Górnik Rykoszyn, który pokonał w Kielcach AZS Politechnikę Świętokrzyską 3:0.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Sokół-Nordkalk Górnik Rykoszyn 0:3 (0:0)
Bramki: Sebastian Wija 50, Szymon Dudek 56, 73.
Sokół: Trela (77. Pinda) - Terelak, Karbownik, M. Wijas (60. Kołodziej), D. Domagała (67. Hajduk) - Dudek, K. Domagała, Poddębniak, Plebanek (75. Skupin) - S. Wijas, Nowakowski.
- W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze. Tylko dzięki braku ich skuteczności nie przegrywaliśmy tego spotkania. Po przerwie role się odwróciły. Mieliśmy więcej podbramkowych okazji, z których wykorzystaliśmy trzy - mówił Jan Luzar, trener Sokoła.

GLKS Fałków - Piaskowianka Piaski 2:0 (2:0)
Bramki: Marcin Czechowski 10, Przemysław Winckowicz 35.
GLKS: B. Winckowicz - Kosmal, Karpiński, Łuszczyński, Kądziela - Milcarz, P. Winckowicz, Damian Jurek, Czechowski - Baran (70. Stefanek), Dawid Jurek.
- Było to wyrównane spotkanie. Oba zespoły miały podbramkowe sytuacje. Nam udało się strzelić gole po błędach bramkarza gości - powiedział Robert Baran, grający trener GLKS.

MSS-Klonówka Masłów - Samson Samsonów 6:2 (3:1)
Bramki: Dominik Życiński (samobójcza) 6, Jacek Zieliński 10, Tomasz Zarychta 43, Paweł Zarzycki 61, Cezary Zarzycki 90, 90+3 - Michał Rynk 11, Kacper Nawara 67.
MSS-Klonówka: Porębski - Ł. Kupis (65. Szlufik), Kwiatkowski (84. Cieśliński), M. Kupis, T. Janyst - Kozubek, P. Zarzycki, Kmieć, Zieliński (75. Haba) - Zarychta (60. Bujak), C. Zarzycki.

Victoria Mniów - Piast Chęciny 1:3 (1:1)
Bramki: Mateusz Milcarz 2 - Piotr Brzoza 26, 49, Rafał Sinkiewicz 70.
Piast: Babiarski - Zawadzki, Ogonowski, Gryń, Sinkiewicz - Kurzawa, Puchała (63. Smardzewski), Brzoza, Lis (53. Bielecki) - Kuś (73. Dulęba), Niechciał.

Partyzant Wodzisław - Lechia Strawczyn 1:5 (0:3)
Bramki: Krzysztof Brzeziński 67 - Tomasz Baran 28, 55 z karnego, Tomasz Raczyński 30, 35, Albert Zajęcki 70.
Lechia: Gorzelak - Zapała, D. Kasprzyk, Picheta, Jas (77. K. Majka) - Wawrzeńczyk (70. M. Majka), Baran (80. Śliwa), K. Kasprzyk, Raczyński - Gałęziowski (75. Pańczyk), Zajęcki.
- Byliśmy lepszą drużyną. Bramek mogło być dwa razy więcej, ale zagraliśmy nieskutecznie - mówił Mirosław Gałęziowski, grający trener Lechii.

Astra Piekoszów - Nida Sobków 2:0 (0:0)
Bramki: Jakub Bodzioch 60, 85.
Astra: Attia - Mularczyk (80. A. Rudnicki), Jaroszenko, T. Rudnicki, F. Jarosiński (75. Postawa) - M. Jarosiński, Łapot, Trojanowski, Kotwica (55. Snoch) - Bodzioch (90. Snochowski), Kryczka.
W 90 minucie bramkarz gospodarzy Kacem Attia obronił rzut karny, wykonywany przez Konrada Adamczyka.

Skała Tumlin - Bucovia Bukowa 0:1 (0:1)
Bramka: Michał Bąk 35.
Bucovia: Mierzwa (46. Chojnecki) - Sielecki, Giemza, Jamrozik, Stefańczyk - J. Bąk (87. R. Tatar) - Ptak (60. Nowak), Wilk, Sójka, M. Bąk (80. P. Bąk) - Ł. Bąk.

Dąb Nagłowice - Zryw Skroniów 1:1 (1:0)
Bramki: Piotr Wójcik 31 - Krzysztof Stańczyk 60.
Goście kończyli mecz w dziesiątkę. W 75 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Krystian Zasada.

Mariusz Kośmider, trener Zrywu:

- Po serii porażek nastąpiło przebudzenie zespołów z Masłowa i Piekoszowa. Należało się spodziewać, że Astra powróci do swojej dobrej gry. Zadziwia mnie zespół z Chęcin, który z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Myślałem, że Sokół zgubi punkty w Kielcach. Pozostałe mecze zakończyły się zgodnie z przewidywaniami.

Najlepsi strzelcy: 22 - Albert Zajęcki (Lechia), 10- Cezary Zarzycki (MSS-Klonówka), 7 - Mateusz Krężołek (Victoria), Łukasz Bąk (Bucovia), Tomasz Raczyński (Lechia).