Klasa A, grupa 2. Gród się umocnił. Komplet wyników (zdjęcia)

Dorota KUŁAGA [email protected], Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Piotr Mazepa w 87 minucie skutecznie wykonał rzut karny i zapewnił zwycięstwo Świtowi Ćmielów w meczu z Wisłą Nowy Korczyn. fot. Rafał Soboń
W 2. grupie A klasy ciekawy mecz i kontrowersje w Wiślicy. Piotr Mazepa zapewnił ważne punkty Świtowi Ćmielów

Łukasz Łasicki, trener Świtu Ćmielów:

- Najważniejsze, że znowu przypomnieliśmy sobie, jak smakuje zwycięstwo. Przegrywaliśmy 0:1, po błędzie w ustawieniu muru straciliśmy bramkę "do szatni". Ostra rozmowa w przerwie przyniosła skutek. Zdobyliśmy dwie bramki, trzeba też przyznać, że dobrze spisali się zmiennicy.

W meczu na szczycie Gród Wiślica pokonał rezerwy KSZO 1929 Ostrowiec 3:0, mimo że od 29 minuty grał w "dziesiątkę", i umocnił się na pozycji lidera. Z ulgą odetchnął Łukasz Łasicki, grający trener Świtu Ćmielów, gdyż jego zespół przypomniał sobie smak zwycięstwa.

Świt Ćmielów - Wisła Nowy Korczyn 2:1 (0:1), Karol Polit 60, Piotr Mazepa 87 z karnego - Paweł Zieliński 45.
Świt: Kruzel - Wanat, Giemza, Kmera, D. Granat - Mazepa, Kania, Łasicki (46 Polit), P. Granat (60 Relikowski) - Zasuwa (46 Furtowicz), Czupryn (85 Bień).
Wisła: Borczuch - Jaroszek, Rasiński, T. Fetela, Misiewicz - Zieliński, Niedziela, Mika, Swoszowski - Dudek (60 Król), Witek.

Po przerwie Świt przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 87 minucie Piotr Mazepa, który wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Rafale Relikowskim.

PRETENSJE DO SĘDZIEGO

Gród Wiślica - KSZO 1929 II Ostrowiec 3:0 (2:0), Patryk Klepacz 28, 78, Tomasz Kochański 14.
Gród: Dygas - Zoch, Grochowski, Gruchała, Kucharski (35 Muszyński) - Kochański (40 Rosołowski), Stępień, Jaworski, Kądzielski (46 Szlema) - Klepacz, Szcześniak (86 Mikrut).
KSZO 1929 II: Jabłoński - Szafirowski, Marynowski, Zajda, Chadała - Florys (81 Syta), Michalski, Niedbała, Jedlikowski (71. Zieliński) - Zająć, Ćwik (72 Krawczyk)

- To był mecz bez historii, byliśmy lepszym zespołem, nasza wygrana nawet przez moment nie podlegała dyskusji - mówił po meczu Przemysław Gruchała, trener Grodu. Mimo zwycięstwa, miał sporo zastrzeżeń do pracy sędziego głównego - Macieja Smolanko. - Apogeum błędnych decyzji było w 29 minucie, kiedy sędzia niesłusznie dał czerwoną kartkę Marcinowi Grochowskiemu i podyktował rzut karny dla gości. Nie wiem, skąd się brała taka złośliwość wobec naszej drużyny. Apeluję do Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, bo był to kolejny mecz na szczycie, na którym nie było ani delegata, ani obserwatora - dodał trener gospodarzy Przemysław Gruchała.

W zespole Grodu bardzo dobry mecz rozegrał Paweł Dygas, który obronił rzut karny, wyszedł też obronną ręką z kilku innych trudnych sytuacji.

ROZSTRZELANY STAR

Star Starachowice - Piast Osiek 5:0 (4:0), Piotr Dudek 22, Patryk Kosztowniak 26, 36, Paweł Markowski 30, Mateusz Witkowski 59.
Star: Telesz - Klepacz, Żak, Derlatka, Orczyk - Sułek, Brzozowski, Markowski (60 Jezulin), Kosztowniak - Dudek, Witkowski (60 A. Zięba).

Victoria Skalbmierz - Huragan Wilczyce 4:3 (3:2), Łukasz Łakota 17, 25, Szymon Ślęzak 43, Daniel Zapart 88 - Radosław Zimoląg 7, Grzegorz Wolarski 44, Wojciech Pierzchała 66.
Victoria: Kozioł - Zapart, P. Antos, Szlembarski, Fasolewski - Szostak (75 Chećko), Łakota, Sennik, R. Antos - Mucha, Ślęzak (82 Wójcik).

Zryw Zbigniewice - Koprzywianka Koprzywnica 0:0.
Zryw: M. Maniak - Kubicki, Janca, Ćwiertnia, Godek - Grosiki (70. Żuraw), Mazur, Dudek, P. Maniak - Pawłowski (46. Papka), Ferenc (75. Białko).
-To był wyrównany mecz, ale w drugiej połowie to my mieliśmy przewagę. Nie udało się strzelić gola, ale cieszymy się z jednego punktu, bo to już nasz czwarty mecz z rzędu bez porażki - powiedział trener Zrywu, Jerzy Mazur.

Baszta Rytwiany - Stal Kunów 1:1 (1:1), Tomasz Koronkiewicz 36 z karnego - Mateusz Koterbski 7.

OKS Opatów - Agricola Łoniów - mecz się nie odbył, goście nie posiadali ważnych badań lekarskich.

Najlepsi strzelcy: 10 - Patryk Klepacz (Gród), 9 - Mateusz Witkowski (Star), 8 - Mateusz Kądzielski, 7 - Krzysztof Witek (Wisła), Dawid Brzozowski (Star), Kamil Szcześniak (Gród).