Klasa A, grupa 2. Opatowskie derby dla beniaminka z Baćkowic

Kamil Markiewicz
W derbowym spotkaniu powiatu opatowskiego, który rozegrany został w Iwaniskach, beniaminek rozgrywek UKS Baćkowice pokonał OKS Opatów 3:2.

Świt Ćmielów - Zryw Zbigniewice 2:0 (0:0)

Bramki: Hubert Czerpak 59, Krzysztof Świątek 64.

Świt: Kruzel - Świątek, Cichocki (12. Fulara), Romanowski, Kaczmarczyk - Chaba, Ćwik, A. Mularski, Czerpak (87. Marynowski), M. Mularski (83. Michałowski) - Gajewski (78. Stępień).

- W 12 minucie w ferworze walki Przemysław Romanowski tak niefortunnie zderzył się z Piotrem Cichockim, że złamał mu nos. Piotrek został dowieziony do szpitala. W pierwszej części meczu toczył się wyrównany bój. Po przerwie przejęliśmy inicjatywę, co potwierdziliśmy zdobyciem dwóch bramek. Ponadto cztery okazje na strzelenie goli miał Andrzej Mularski, ale ich nie wykorzystał - mówił Tomasz Marynowski, grający trener Świtu.

Agricola Łoniów - Alit II Ożarów 2:1 (0:0)

Bramki: Piotr Dobrowolski 66, Sebastian Garboś 75 - Przemysław Kiljański 55.

Agricola: Kamil Antonik - M. Kiljański, Konrad Antonik, Buczek, Dobrowolski (72. Garboś) - Gilewski (50. R. Kołacz), Pacholczak, Dybus, Dzieciuch - Adamczyk (80. Wojcieszek), Zbirada (85. Mrzygłód).

- Pierwsza połowa była wyrównana. Sprawdzaliśmy, jak gra rywal. Po utracie gola rzuciliśmy się do ataku. Szybko udało nam się odrobić stratę, a następnie wyjść na prowadzenie. Wynik mógł być wyższy, ale nie udało nam się wykorzystać wszystkich okazji, które sobie stworzyliśmy - mówił Marek Mrzygłód, grający trener Agricoli.

Baszta Rytwiany - Spartakus Aureus II Daleszyce **1:0 (0:0)**

Bramka: Marcin Bajur 65.

Baszta: Szczęsny - Misiak, Maruszewski, Kuraś, Golba - Jaguś (46. Krucień), Buba (76. Maj), Misterkiewicz, Janowski - Zdziuch (85. Kwiatkowski), Bajur.

Gród Wiślica - Nidzica Dobiesławice 5:3 (3:2)

Bramki: Mateusz Kądzielski 1, Kamil Olesiński 27, 52, Paweł Niedziela 43, Patryk Klepacz 75 - Bartosz Jesionka 7, 21, Adam Idziak 87 z karnego.

Gród: Walasek - Mika, Gruchała, Kucharski, Lozia - Olesiński (86. Kaleta), Niedziela, Sobura (60. Nowak), Kądzielski (80. Kochański) - Szcześniak (78. Maj), Klepacz.

UKS Baćkowice - OKS Opatów 3:2 (2:0)

Bramki: Marcin Kargul 19, Marcin Janik 27, Krystian Czaja 47 - Kamil Cybula 50, Michał Rutkowski 74.

UKS: Podsiadło - Mruk, K. Czaja, A. Czaja, Masternak - Kargul, Kotaś, Janik (88. Nowocień), Kadela - Łata (65. Placha), Siwoń (75. Witkowski).

Jawornik Gorzków - GKS Górno 1:1 (0:0)

Bramki: Norbert Wątek 90+1 - Krystian Zieliński 76.

Zorza Tempo Pacanów - LZS Samborzec 1:3 (1:1)

Bramki: Tomasz Kopacki 36 - Wojciech Gawroński 11, Maciej Kiliański 58, Paweł Bęczkowski 74.

LZS: Stachurski - Serafin (83. Radzimowski), Trześniewski, Zioło, Kotyra - Olech (70. Bęczkowski), Gawroński, Kanios, Kruczek - Marcin Kiliański (88. Bijak), Maciej Kiliański.

Najlepsi strzelcy: 5 - Tomasz Kopacki (Zorza Tempo), 4 - Marcin Chmiel (Samborzec), Maciej Kiliański (Samborzec), 3 - Marcin Kotaś (Baćkowice), Marcin Bajur (Baszta), Patryk Klepacz (Gród), Kamil Olesiński (Gród), Wojciech Gawroński (Samborzec), Bartosz Jesionka (Nidzica).