Klasa A, grupa 2. Remisy pierwszej trójki - komplet wyników (video, zdjęcia)

/dor/
W meczu na szczycie w drugiej grupie A klasy Stal Kunów podzieliła się punktami ze Starem Starachowice. Remis zanotował też prowadzący w tabeli Gród Wiślica w spotkaniu wyjazdowym z OKS Opatów.

Jarosław Jałocha, trener Stali Kunów:

- W pierwszej połowie mieliśmy trzy sytuacje sam na sam, ale ich nie wykorzystaliśmy. W dodatku zostaliśmy skontrowani. Przegrywaliśmy, mecz zrobił się chaotyczny. W końcówce udało się wyrównać. Z gry jestem zadowolony, gorzej z wynikiem.

Stal Kunów - Star Starachowice 1:1 (0:1), Piotr Mazepa 88 - Arkadiusz Zięba 43.

Stal: Kania - Kowalski, Rutkowski, Cielebąk, Dębniak - Pardak (46 K. Kaczor), R. Haraźny, Kwapisz, J. Kaczor (46 Kostrzewa) - Koterbski, Mazepa.

Star: Telesz - Kowalik, Derlatka, Żak, Orczyk - Krawczyk, Brzozowski, Kosztowniak, Dudek (46 Markowski) - Zięba (68 Jezulin), Witkowski (46 Chodniewicz).

- Na początku Stal przeważała, ale mądrze się broniliśmy. Jedna z kontr przyniosła nam sukces. Po przerwie niepotrzebna druga żółta kartka Dawida Brzozowskiego sprawiła, że kończyliśmy to spotkanie w dziesiątkę. Nie upilnowaliśmy Piotrka Mazepy i gospodarze doprowadzili do wyrównania - powiedział Tomasz Jackowski, kierownik drużyny Staru.

UDANY DEBIUT 16-LATKA

Agricola Łoniów - Świt Ćmielów 2:2 (1:1), Daniel Kuciński 30, Grzegorz Dzieciuch 80 - Bartosz Zasuwa 44, Rafał Relikowski 70.

Agricola: Meszek - Kiliański, Orłow (60 M. Dzieciuch), Kiliański, Stasiura - Kuciński (80 Pacholczak), Zbirada (80 Kołacz), Dybus, Kaczmarczyk - G. Dzieciuch, Rączkowski.

Świt: Kruzel - Zajda, Romanowski, Szafirowski (60 Kmera), Zięba - Grabowski (46 Furtowicz), Zasuwa (60 Łasicki), Niedbała, Relikowski - Chadała, Kania.

OKS Opatów - Gród Wiślica 1:1 (0:1), Michał Dziadowicz 65 - Kamil Szcześniak 17.

OKS: Dulny - Kontak (46 Rusak), Curyło, Łowicki, Kargul - Partyka, K. Dziadowicz, M. Dziadowicz, Fraszczyk (65 Kaczmarczyk) - Marcjan, Banasiewicz.

Gród: Dygas - Zoch, Kucharski, Grochowski, Rechowicz - Kądzielski, Muszyński (67 Toboła), Jaworski, Kochański (83 Iwański) - Klepacz (75 Rosołowski), Szcześniak.

- W pierwszej połowie byliśmy trochę spięci, sprezentowaliśmy rywalowi bramkę. Po przerwie mieliśmy inicjatywę. Ale Gród też stwarzał sytuacje, jednak pewnie bronił debiutujący w naszej bramce 16-latek Patryk Dulny - powiedział Maciej Zygadło, kierownik drużyny z Opatowa.

Piłkarze Grodu mieli natomiast pretensje do arbitra, głównie o sytuację z 88 minuty, kiedy nie podyktował karnego za -ich zdaniem - zagranie ręką w polu karnym.

PO 2 GOLE ŻAKA I PYSZCZKA

KSZO 1929 II Ostrowiec - Victoria Skalbmierz 3:0 (3:0), Dawid Żak 15, 25, samobójcza 45.

KSZO II: Duda - Czaja, Dylewski (90 Szczygieł), Skrobisz, Cieślik - Krzemiński (62 Kaczmarczyk), Sudy, Florys (83 Góral), Żak - Hołody, Jedlikowski (88 Kiljański).

Koprzywianka Koprzywnica - Huragan Wilczyce 3:1 (2:0), Łukasz Pyszczek 22, 36, Wojciech Mrozik 57 - Wojciech Pierzchała 80 z karnego.

Koprzywianka: Grdeń - Zaliński, K. Pyszczek, Piątkowski, Ciach - Pawlik (80 Durlak), Mrozik (70 Krakowiak), Gaweł, Gawroński (70 K. Sudy) - Ł. Pyszczek, S. Pyszczek.

Wisła Nowy Korczyn - Piast Osiek 3:1 (2:0), Krzysztof Witek 24, Paweł Niedziela 41, Mateusz Starościak 73 - Jarosław Witkowski 66.

Wisła: Borczuch - Jaroszek (70 Fetela), Cieśla, Rasiński, Misiewicz - Tomal (46 Starościak), Niedziela, Piotrowski, Mika - Zieliński (75 Zając), Witek (85 Róg).

Baszta Rytwiany - Zryw Zbigniewice 0:1 (0:1), Daniel Ferens 15.

Zryw: M. Manjak - Żuraw, Ćwiertnia, Godek, Jońca - Lasota (70 Kubicki), Borycki, Dudek, P. Manjak (46 Grosicki) - Polit (65 Papka), Ferens (80 Mazur).

Mecz odbył się w Zbigniewicach, ponieważ boisko w Rytwianach nie nadawało się do gry. W roli gospodarza wystąpiła jednak Baszta.

Najlepsi strzelcy: 10 - Patryk Klepacz (Gród), Mateusz Witkowski (Star), 8 - Mateusz Kądzielski, Kamil Szcześniak (Gród), Krzysztof Witek (Wisła), 7 - Dawid Brzozowski (Star), Łukasz Łakota (Victoria), Paweł Niedziela (Wisła).