Klasa A, grupa 2. "Siódemka" KSZO 1929

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Michał Hołody (przy piłce) strzelec bramki dla KSZO 1929 II Ostrowiec Świętokrzyski w meczu z Wisłą Nowy Korczyn. Rafał Soboń
Niespodzianka w Rytwianach. Polanie stracili punkty w Wiślicy

Tomasz Sitek, trener Baszty:

- W pierwszej połowie mieliśmy zdecydowaną przewagę. Oprócz bramek, które zdobyliśmy mieliśmy więcej podbramkowych sytuacji. Między innymi Mariusz Janowski i Piotr Kwiatkowski trafiali w słupek. Po przerwie gra się wyrównała, czego konsekwencją była utrata gola.

Rezerwy KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski rozgromiły u siebie Wisłę Nowy Korczyn aż 7:0. Hat tricka w tym spotkaniu zdobył Arkadiusz Czerwiński. Ostrowiecki zespół dzięki zwycięstwu awansował na pozycję lidera, spychając na drugie miejsce Polan Muszkieter Pierzchnica, który zremisowali w Wiślicy z Grodem 2:2.

Baszta Rytwiany - OKS Opatów 2:1 (2:0), Piotr Kwiatkowski 27, Mariusz Janowski 43 - Piotr Frańczak 60.

Baszta: D. Rosiek - Kwiatkowski, Zapalec, Kotlarz, Skuza - Pentek (78 Kopeć), Żal (72 Mazur), Janowski, Gardyński (65 Mwendela) - Krucień (81 Sitek), Kot.

OKS: Gołąbek - Partyka (75 Kargul), Nowacki, Jankowski, Rutkowski - Frańczak, K. Dziadowicz, M. Dziadowicz, Kroczek (65 Żelazowski) - Dzietko (52 Szewczyk), Cybula (46 Banasiewicz).

- W tej lidze każdy z każdym może wygrać i przegrać. W pierwszej połowie gospodarze zagrali lepiej. Po przerwie przejęliśmy inicjatywę. Z sytuacji, które sobie stworzyliśmy udało nam się wykorzystać tylko jedną, dlatego przegraliśmy - mówił Mariusz Kadela, trener OKS Opatów.

Gród Wiślica - Polanie Muszkieter Pierzchnica 2:2 (1:0), Patryk Klepacz 24, 52 - Paweł Ramiączek 55, Łukasz Kwaśniewski 67.

Gród: Różycki - Stępień, Gruchała, Kucharski, Zapart - Kochański, Wójcik (85 Walasek), Odrobina, Lozia - Klepacz, Kądzielski.

Polanie: P. Pietrzyk - Minda, Cielibała, M. Pietrzyk, Dziedzic - Rajek (55 Klimek), Kmiecik, Kwaśniewski (75 Wojtasiński), Majewski - Gwarek (65 Frąk), P. Ramiączek.

- Był to bardzo zacięty mecz. Zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony na tle lidera. W końcówce mogliśmy przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyć, ale niestety Patryk Klepacz nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Polan - mówił Przemysław Gruchała, trener Grodu.

Zorza Tempo Pacanów - Koprzywianka Koprzywnica 2:1 (1:0), Marcin Patyna 27, Tomasz Kopacki 81 - Wojciech Gawroński 65.

Zorza Tempo: Kubat - Kajderowicz (60 Łącki), M. Kopacki, Kucharski, Marcinek - Kapek, Gwóźdź, Patyna, Zaród - Świech (70 Augustyn), T. Kopacki.

W 62 minucie zawodnik gości Konrad Pyszczek nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił bramkarz Wojciech Kabot. Od 80 minuty goście grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Łukasz Kołek.

GKS Świniary - Zryw Zbigniewice 0:4 (0:1), Adam Papka 40, 80, 88, Karol Borycki 58.

Zryw: M. Maniak - Lasota, Jońca, Żuraw, Kubicki - Mazur, Dudek, P. Maniak (80 Sajda), Grosicki (50 Borycki) - Ferens, Papka.

Victoria Skalbmierz - Świt Ćmielów 1:0 (1:0) , Adrian Pałaszewski 88.

Victoria: Kozioł - Szlembarski, Fendrych, Pałaszewski, Fasolewski - Nowak, Łakota, Dzwonek, Kula (88 Chećko) - Antos (78 Krawczyk), Olesiński.

KSZO 1929 II Ostrowiec Świętokrzyski - Wisła Nowy Korczyn 7:0 (3:0) , Arkadiusz Czerwiński 3, 51, 72, Konrad Skwarliński 10, Michał Hołody 43, 62, Marcin Sudy 78.

KSZO 1929 II: Dwojak - Karasek (77 Kiljański), Stachurski, K. Czaja, Gardynik (79 Kaczmarczyk) - Michałowski (82 Szczygieł), Sudy, Skwarliński, Czerwiński - Cholewiński, Hołody (75 Syta).

Nidzica Dobiesławice - Agricola Łoniów 3:3 (3:1) , Mateusz Stalmach 6, Marcin Gruchała 16, Bartosz Jesionka 21 - Arkadiusz Zbirada 40, 78, Paweł Kaczmarczyk 56.

Najlepsi strzelcy: 13 - Michał Hołody (KSZO 1929 II), 10 - Jakub Majewski (Polanie), Tomasz Kopacki (Zorza Tempo), 9 - Piotr Frańczak (Opatów), 8 - Adam Papka (Zryw), 7 - Łukasz Łakota (Victoria), Krzysztof Witek (Wisła), Arkadiusz Czerwiński (KSZO 1929 II).