Klasa A grupa 2. Strzelec Chroberz przegrał z LKS Bolmin po emocjonującym meczu. Przed zespołem Pawła Bochniaka trudny terminarz

Bartosz Wartałowicz
Mateusz Berowski/ Strzelec Chroberz
Strzelec Chroberz przegrał 3:4 z LKS Bolmin w 18 kolejce Klasy A grupy drugiej. Przed zespołem Pawła Bochniaka bardzo trudny terminarz. Zobaczcie zdjęcia.

Strzelec Chroberz przegrał z LKS Bolmin. Przed zespołem z Ponidzia kolejne mecze z czołówką ligi

Strzelec Chroberz - LKS Bolmin 3:4 (1:1)
Bramki: Mateusz Godzic 17,62, 90 - Dawid Wnuk 44, 50 z karnego, Mariusz Paluch 69, 90+1

Walczący o utrzymanie Strzelec Chroberz znakomicie wszedł w mecz z faworytem z Bolmina i w 17 minucie wyszedł na prowadzenie po trafieniu Mateusza Godzica. Goście odpowiedzieli dopiero tuż przed przerwą, golem autorstwa Dawida Wnuka i ta bramka nieco podłamała zespół z Ponidzia. Po zmianie stron zdecydowanie zaatakowali przyjezdni i zdobyli kolejnego gola - z jedenastu metrów nie pomylił się Wnuk. Niecały kwadrans po tym trafieniu na tablicy wyników znów był remis, bo drugi raz do siatki trafił Mateusz Godzic. Rozdrażnieni zawodnicy z Bolmina znowu odważnie ruszyli i w 69 minucie na listę strzelców wpisał się Mariusz Paluch. Najciekawsza była jednak końcówka spotkania, bo kiedy wydawało się, że LKS Bolmin dowiezie wynik 2:1, to trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Godzic, a w doliczonym czasie gry gola na 2:3 zdobył Mariusz Paluch, który w niesamowitych okolicznościach zapewnił 3 punkty swojej drużynie.

Powinniśmy spokojnie ten mecz wygrać, mieliśmy dużo okazji i w pierwszej połowie powinniśmy zamknąć wynik, a pod koniec straciliśmy przypadkową bramkę do szatni. Cały czas stwarzaliśmy sytuacje, przy stanie 3:3 chcieliśmy zdobyć zwycięską bramkę, ale to rywale strzelili nam gola i wygrali spotkanie

- powiedział trener Strzelca, Paweł Bochniak.

Kolejny mecz Strzelec Chroberz zagra z liderem tabeli i murowanym kandydatem do awansu - Partyzantem Wodzisław. Mecz odbędzie się w sobotę 20 maja o godzinie 16. Zespół, prowadzony przez Pawła Bochniaka czekają jeszcze mecze z dwoma zespołami z czołówki - Wisłą Nowy Korczyn oraz GKS Imielno. W ostatniej kolejce Strzelec zagra z Dębem Nagłowice - jednym z rywali w walce o utrzymanie. Wydaje się, że to zespół z Ponidzia ma najtrudniejszy terminarz na finiszu rozgrywek Klasy A grupy drugiej.

Nie ukrywam, że jesteśmy rozczarowani występami w ostatnich meczach. Nie czujemy się gorsi od pozostałych, były dwa mecze, w których byliśmy zdecydowanie gorsi, ale w reszcie spotkań nie odstawaliśmy poziomem. Gramy praktycznie tą samą kadrą, z którą awansowaliśmy do A klasy, tworzymy jedną rodzinę, chłopaki znają się doskonale, a do nich dochodzą wychowankowie. Stać nas było na to, żeby być w środku tabeli, ale czegoś zabrakło

dodał szkoleniowiec zespołu z Ponidzia.

Trener Bochniak w meczu z Partyzantem powinien mieć do dyspozycji wszystkich swoich zawodników.

Na razie nikt nie zgłasza nieobecności i wszyscy powinni być gotowi do gry. Jeżeli już, to będzie jedna - dwie roszady, ale i tak każdy zawodnik będzie walczył o punkty, żebyśmy na koniec mogli cieszyć się z utrzymania