Klasa A, grupa 2. Ważna wygrana Piasta Osiek, Pech Marcina Krawczyka

Dorota KUŁAGA [email protected]
Strzelec jedynej bramki dla Piasta Osiek - Konrad Cebula (na pierwszym planie) - walczy o piłkę ze Stanisławem Łapą ze Stali Kunów. fot. Rafał Soboń
Dwie pierwsze drużyny wzbogaciły się o komplet punktów. Zdrój Busko Zdrój wygrał 2:1 na wyjeździe z Wisłą Nowy Korczyn i na koncie ma komplet zwycięstw, a Piast Stopnica u siebie z Kamienną Brody 3:0.

Star Starachowice - GKS Górno 0:0

Star: Myszka - Krawczyk (30 Chodniewicz), Janiak, Maliszewski, Michalczyk - Kwiecień, Mikos (60 Kończak), Markowski, Jezulin (46 Ochocki) - Zięba, Kot (77 Orczyk).
GKS: Morawski - K. Kaleta, R. Kaleta, Janus, Czaja (62 Filipczak) - P. Wąś, Kobus, Kowalik, Radek (90 S. Wąś) - Sot (80 Tofil), Krzysiek.

-To był dla nas niefartowny mecz - mówił Tomasz Jackowski, kierownik drużyny Staru. -W 78 minucie Radomir Zięba nie wykorzystał rzutu karnego. A wcześniej, w 30 minucie, groźnego urazu doznał Marcin Krawczyk i został odwieziony do szpitala. Miał tak rozcięty łuk brwiowy, że trzeba było założyć 14 szwów. Jakby tego było mało, kontuzji kostki doznał jeszcze Artur Mikos i jego występ w kolejnym meczu stoi pod dużym znakiem zapytania - dodał Tomasz Jackowski.
W starachowickiej drużynie zadebiutował Marcin Janiak, który w młodości grał w rezerwach ŁKS Łódź, a ostatnio reprezentował barwy LKS Kwiatkowice.

(0:0), Jankoski 59, Kawa 71, Piotr Rajca 90+2.
Piast: Piotrowski - Guła, Kabot, Majka (62 Segda), Ćwik - Jankoski (85 Cichoń), Kawa (75 Romański), Paweł Rajca, Skałbania - Kapusta, Piotr Rajca.
-Cieszy kolejne zwycięstwo. W pierwszej połowie jeden z zawodników Kamiennej sfaulował Piotrka Rajcę, który wychodził na czystą pozycję, dostał za to czerwoną kartkę. Po przerwie uzyskaliśmy przewagę, zdobyliśmy trzy bramki, ale mieliśmy jeszcze więcej okazji. Trzeba jednak przyznać, że Kamienna to dobra drużyna i na pewno niejednemu zespołowi odbierze jeszcze punkty - powiedział Piotr Idzik, trener Piasta Stopnica.

Stal Kunów - Piast Osiek 0:1 (0:1), Cebula 42.
Piast: Wolak - Gregorowicz, Wyraz, Kotlarz, Loc - Dąchur, Janas, Lesiak, Cebula - Bień (75 K. Kot), Urbański.
Wisła Nowy Korczyn - Zdrój Busko Zdrój 1:2 (0:2), Zieliński 68 z karnego - Mierzwa 35, Charyga 42 z karnego.
Zdrój: Wojtacha - Mius, Krzemiński, Kolanowski, Grochowski - P. Bandura (60 Kumor), Szlema, Krupa, Charyga (85 M. Bandura) - Mierzwa, Gzyl (90 Lis).

Agricola Łoniów - Zryw Zbigniewice 1:0 (0:0), Drach 60 z karnego.
Agricola: Meszek - Antonik, Kiliański, Żeżuła, Gilewski - Kołacz, Orłow, Dybus, Stasiura - Pruś, Drach.
-Wreszcie doczekaliśmy się na pierwsze zwycięstwo. Cieszy mnie postawa całej drużyny, a na wyróżnienie zasłużył Stasiura. Był to jego pierwszy mecz w pierwszej drużynie, a spisał się bardzo dobrze - powiedział Jacek Rączkowski, trener drużyny z Łoniowa.

Sokół Jachimowice - Świt Ćmielów 0:2 (0:0), Czupryn 62, 70.
Świt: Kaczor - Kmera, Koper, Giemza, Wanat - Grabowski, Szymkiewicz, Świć, Czupryn (80 Helbin) - Słapek, Furtowicz (80 Połetek).
Baszta Rytwiany - Zorza Tempo Pacanów 1:0 (1:0), Koronkiewicz 35.
Baszta: Rosiek - Przetak, Komendołowicz, J. Kuraś, S. Gardyński - Nawrot (60 Kalina), Koronkiewicz, D. Gardyński, Misiak (70 Rzepa) - Śniaz, M. Kuraś (80 Woś).
Najlepsi strzelcy: 9 - Kumor (Zdrój), 7 - Wójcik (Kamienna), 6 - Zięba (Star), 6 - Piotr Rajca (Piast S.), 4 - R. Jałocha (Stal), Sęga (Kamienna), Furtowicz (Świt), Charyga (Zdrój), Czupryn (Świt).