Klasa A, grupa II. Stal i Świt teraz powinny wygrać

Waldemar FRAŃCZAK
Strzelec dwóch goli w meczu z Basztą Rytwiany - Rafał Jałocha szarżuje na bramkę Baszty. Zdjęcie: Rafał Soboń
W 4. kolejce rundy wiosennej grupy II klasy A nasze zespoły wystąpią w roli faworytów. Stal Kunów będzie chciała sięgnąć po czwarte zwycięstwo, a Świt wreszcie odnieść pierwsze.

Ważne

Ważne

Mecze Stal Kunów - MSS Masłów i Świt Ćmielów - Baszta Rytwiany w niedzielę,15 kwietnia o godzinie 15. Wyniki meczów bezpośrednio po ich zakończeniu na WWW.ECHODNIA.EU/PILKA

Bardzo dobrą dyspozycję podtrzymują w rundzie rewanżowej piłkarze Stali. W przedświąteczną sobotę pokonali 2:0 Basztę Rytwiany, po dwóch golach Rafała Jałochy. - Szybko, bo już w 8 minucie zdobyliśmy bramkę, a w 32 minucie podwyższyliśmy na 2:0. Później spokojnie kontrolowaliśmy to, co działo się na boisku- mówi Jarosław Jałocha, trener Stali Kunów.- Cieszy to, że w tej rundzie mamy komplet zwycięstw, zdobyliśmy osiem bramek, tylko jedną straciliśmy i to z rzutu karnego.

Zajmujący 4 miejsce w tabeli kunowianie staną przed szansą powiększenia swojego dorobku, bowiem ich najbliższym rywalem będzie przedostatni zespół w tabeli- MSS Masłów. W wiosennych meczach rywal zremisował bezbramkowo w Pacanowie i wysoko przegrał z Kamienną i Zrywem, tracąc w sumie 9 goli, nie strzelając żadnego. Jarosław Jałocha nie ukrywa, że w meczu z drużyną z Masłowa interesuje go tylko zwycięstwo.

- Myślami jestem już przy kolejnych spotkaniach, które mogą decydować o układzie czołówki tabeli- ze Zrywem Zbigniewice i Kamienną Brody- dodaje Jarosław Jałocha.

We wtorek zamiast treningu jego piłkarze rozegrali sparing z KSZO 1929 II. Po trafieniach Rafała Jałochy, Sebastiana Kostrzewy i Michała Kani, który z konieczności zagrał w polu, a nie w bramce, wygrali go 3:2.

Pierwszy punkt tej wiosny zdobyli gracze Świtu. Na boisku w Opatowie ćmielowianie dwukrotnie doprowadzali do remisu po golach Łukasza Łasickiego w 9 i Bartosz Zasuwy w 25 minucie. - Oba zespoły grały tak, aby nie przegrać tego meczu- mówi Łukasz Łasicki, trener Świtu.- Przy stanie 2:2 szanse na zdobycie goli miały oba zespoły. Nas cieszy ten punkt, bo to nasza pierwsza zdobycz tej wiosny.

W niedzielę szansa będzie na kolejne. Świt podejmował będzie Basztę. Drużyna z Rytwian w rundzie wiosennej wygrała u siebie ze Zrywem Zbigniewice i zremisowała w Brodach z Kamienną oraz przegrała w Kunowie. - Zdobycie czterech punktów z czołowymi zespołami budzi szacunek- uważa trener Świtu. - Gramy u siebie, a limit porażek naszego zespołu na początku rozgrywek się wyczerpał.

Jak dodaje trener Świtu, rywale nie położą się przed jego drużyną, tylko z pewnością będą walczyć. Może ćmielowianom w konfrontacji z Basztą uda się powtórzyć wynik kunowskiej Stali?