Klasa okręgowa. Awans KSZO

Redakcja
Rafał Lasocki, grający trener KSZO 1929 Ostrowiec pewnie poprowadził zespół do IV ligi, a w meczu z Koprzywianką otworzył wynik spotkania. Foto: Rafał Soboń
Bardzo dobrą skuteczność zademonstrowali gracze klasy okręgowej. Siedem goli strzelili piłkarze Neptuna Końskie, a po sześć KSZO 1929 Ostrowiec i LZS Samborzec.

Rafał Lasocki (trener KSZO 1929 Ostrowiec):

- Cieszy wynik, dający w ostatecznym rozrachunku awans, jednak gra mogła się podobać tylko momentami. Czuć było piknikową atmosferę, raziliśmy nieskutecznością. Mimo to, udało się strzelić pięć goli. W pozostałych meczach będę wymagał od swoich zawodników większego zaangażowania. Trzeba też pochwalić rywali za bardzo ładną bramkę.

Wysokie zwycięstwa Neptuna Końskie, KSZO 1929 i Samborca. Plaga kontuzji w Zdroju.

Na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu KSZO 1929 Ostrowiec zapewnił sobie awans do IV ligi. Lider odniósł efektowne zwycięstwo na dostatnia w tabeli Koprzywianka. Wysoko wygrali tez Neptun Końskie i LZS Samborzec. Prawdziwa plaga kontuzji dopadła wicelidera, Zdrój Busko.

KSZO 1929 Ostrowiec - Koprzywianka Koprzywnica 5:1 (2:1), Rafał Lasocki 13, Marcin Dynarek 43, Piotr Mazepa 62 z karnego, Arkadiusz Czerwiński 88, Michał Kosowski 90 - Damian Gawroński 30.

KSZO 1929: Duda - Czaja (76. Cieślik), Gruszka, Lasocki, Dylewski, Dynarek, Kotwa (70. Dryka), Kijanka, Cholewiński (60. Czerwiński), Mazepa, Skwarliński (60. Kosowski).
Koprzywianka: Gołębiowski - Kruczek, Ryński, Zwolski, P. Gawroński, Kubicki, Mrozik, D. Gawroński, Kuciński (63. Ciach), S. Pyszczek (70. Zasuwa), Ł. Pyszczek.

Na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu w świętokrzyskiej klasie okręgowe awans do IV ligi wywalczyli piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec. Podopieczni trenera Rafała Lasockiego w 24 dotychczas rozegranych meczach klasy okręgowej nie ponieśli porażki. W niedzielę przed własną publicznością pokonali 5:1 outsidera, Koprzywiankę Koprzywnica. Pierwszą bramkę dla ostrowczan zdobył grający trener Rafał Lasocki. Ostrowczanie razili nieskutecznością, a szczytem bezradności był strzał Kamila Cholewińskiego z jednego metra, który przeszedł nad poprzeczką. Po półgodziny gry Damian Gawroński zaskoczył uderzeniem z dystansu w długi róg Cezarego Dudę i wpakował mu piłkę za kołnierz, jednak gospodarze wyszli na prowadzenie dwie minuty przed przerwą. Po indywidualnej akcji Marcin Dynarek zatrzymał się z piłką na piątym metrze i gdy kibice myśleli, że to kolejna zmarnowana akcja, skierował ją między zdezorientowanymi rywalami do siatki. W 62 minucie piłkę z linii bramkowej ręką wybił Piotr Ryński, za co ujrzał czerwony kartonik, a rzut karny za to zagranie pewnie wykorzystał Piotr Mazepa. W końcówce gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia. W 88 minucie po indywidualnej akcji bramkę zdobył Arkadiusz Czerwiński, a dwie minuty później wynik spotkania ustalił Michał Kosowski.

Lechia Strawczyn - Samson Samsonów 1:1 (0:0), Rafał Piotrowski 47 - Marcin Kondrak 89.
Lechia: Wieczorek - P. Kasprzyk, W. Gołuchowski, Tka-czyk, Więckowski (30 Żelazny) - Baran (87 Ciołak), K. Ka-sprzyk, Jas, Gałęziowski - Piotrowski, Sikora.
Samson: Szkudlarek - Dulęba, Jędrzejczyk, Kołodziejski, Czarnomski - D. Rynk (65 Stęplewski), Siwek, Kowalski (80 Gó-recki), M. Rynk - Kondrak, Filipczak (90 Karcz).

- Był to mecz ze wskazaniem na nas. Goście zdołali wy-równać dopiero w końcówce meczu - mówi Mieczysław Mazur, trener Lechii Strawczyn.

Zdrój Busko - Moravia Morawica 3:1 (2:0), Wiesław Francuz 25, Kamil Kolanowski 35, Mariusz Boguszewski 65 - Przemysław Strójwąs 67.
Zdrój: Ciemiera - Kolanowski (46. P. Bandura), Krzemiński, Kula, Grochowski, A. Charyga (41. Kumor), Kosela (80. Kordos), Boguszewski, R. Charyga, Francuz, Korczak.
Moravia: P. Kubicki - A. Strójwąs, Zegadło, Ozimirski, Rożkiewicz - Gilewski, B. Młynarczyk (77 Kozak), W. Młynar-czyk, K. Kubicki - Ł. Zawadzki (46 M. Zawadzki), P. Strójwąs.

-To był bardzo ciężki mecz - powiedział trener Zdroju Sławomir Grzesik. -Zagraliśmy bez paru kontuzjowanych podstawowych zawodników, a w trakcie meczu urazów doznali dwaj kolejni. W tej sytuacji bardzo cieszą punkty zdobyte w meczu z solidnym zespołem Moravii.

Arkadiusz Jarząb, trener Neptuna Końskie

-Graliśmy z najsłabszą drużyna w tej rundzie i nie ukrywam że spodziewaliśmy się zwycięstwa. W pierwszje polowie nie zagraliśmy najlepiej, szwankowała przede wszystkim skuteczność. Po przerwie było już lepiej.

Skała Tumlin - Sparta Dwikozy 4:1 (0:1), Mateusz Kokosza 47, Jacek Kukla 65, Piotr Solnica 74, Dawid Iwanek 76 z karnego - 24.
Skała: Sienkiewicz - Iwanek, Kuzia (46. Michta), Polakowski, Guzik, Musiał, Nowiński, Kukla (71. Marek), P. Solnica, Kołodziej (85. Czechowski), Kokosza (78. A. Solnica).

Zenit Chmielnik - Wicher Miedziana Góra 3:0 (0:0), Michał Rogala 48, Michał Grudzień 52, Piotr Radwański 83.
Zenit: Rybiński - Kubicki, Radwański, Radomski, Szczepanik, Gmyr (68. Frankiewicz), Nędza, Bracisiewicz, Grudzień, Kołdra (72. Ogórek), Rogala (82. Waluś).

-Do przerwy mecz był wyrównany, ale po zmianie stron tio my dominowaliśmy na boisku - powiedział, trener Zenitu, Waldemar Szpiega.

GKS Rudki - Piast Stopnica 3:0 (2:0), Mariusz Jaros 31, Adrian Graczak 35, Robert Piekarz 90.
Rudki: Rafalski - Łebek, Ł. Kowalski, Bassa, Dawidowicz, Graczak (80. Gawlik), Wojciechowski, Brzozowski (70. Borowiec), Kosmala, Jaros (85. Piekarz), Gąsior (70. Wójcik).

-Mecz był wyrównany. W pierwszej połowie udało nam się strzelić dwie bramki. Po przerwie sytuacje bramkowe miały obydwa zespoły, ale tylko my wykorzystaliśmy jedną z sytuacji - powiedział grający trener GKS, Łukasz Kowalski.

Neptun Końskie - Victoria Skalbmierz 7:0 (2:0), Jan Sroka 7, 49, Piotr Banachowicz 34, 85, Mateusz Cieślik 79, 83, 87.
Neptun: Surma (67. Herda) - Michalski, Idzikowski, Klimczak, Skoczylas, Janus, Kwaśniak (63. Wojna), Majchrzak, Banachowicz, Lachowski (46. Cieślik), Sroka.

LZS Samborzec - Astra Piekoszów 6:0 (2:0), Krzysztof Dziedzic 8, 67, 89, Łukasz Olech 25, 70, Marcin Kilijański 88.
Samborzec: Cena (72. Cielecki) - B. Lebida, Syguła, Trześniewski (78. Siudak), Koryciński, Dziedzic, Marcin Kilijański, Olech, Gawroński (80. Chmiel), Maciej Kilijański, M. Lebida (57. Bijak).

-Mieliśmy przygniatająca przewagę i przy lepszej skuteczności wynik mógł być dwucyfrowy - powiedział trener LZS Samborzec, Robert Kuśmira.

Najlepsi strzelcy: 22 - Piotr Mazepa (KSZO 1929), 19 - Piotr Rajca (Piast), 18 Wiesław Francuz (Zdrój), 16 - Michał Kosowski (KSZO 1929), 15 - Mariusz Jaros (Rudki), 13 - Michał Hołody (Sparta), Marcin Dynarek (KSZO 1929)
W następnej kolejce, 12-13 maja: Koprzywianka - Rudki (0:9), Piast - Zenit (2:4), Wicher - Skała (3:0), Sparta - Lechia (0:4), Samson - Zdrój (0:5), Moravia - Samborzec (2:0), Astra - Victoria (2:1), KSZO 1929 - Neptun (3:0).