Klasa okręgowa. Bucovia zagra mecz o przełamanie

Damian WiśniewskiZaktualizowano
Rafał Roman
Już w niedzielę zawodnicy występującej w klasie okręgowej Bucovii Bukowa podejdą do kolejnego meczu ligowego. Czy zdołają się w końcu przełamać i wygrać swoje spotkanie?

GRAJĄ 3 I 4 LIGA, KLASY OKRĘGOWA, A I B. SPRAWDŹ WYNIKI TUTAJ

Piłkarze Bucovii Bukowa w najbliższej kolejce klasy okręgowej zagra o pierwsze zwycięstwo ligowe od niemal miesiąca.

Wówczas, 14. kwietnia, podopieczni Michała Jamrozika pokonali 4:0 Astrę Piekoszów. Po tym spotkaniu trzy razy przegrali (1:5 z Moravią Morawica, 2:5 z Piastem Stopnica oraz 0:3 w ostatniej kolejce ze Świtem Ćmielów) i raz zremisowali (2:2 ze Spartą Dwikozy).

Teraz ich przeciwnikiem będzie Piaskowianka Piaski. Zespół ten zajmuje dwunaste miejsce w tabeli i do jedenastej Bucovii traci trzy punkty. Ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby więc zawodnikom z Bukowej odskoczyć temu rywalowi w tabeli.

Piaskowianka w ostatnim czasie radzi sobie lepiej od swojego najbliższego przeciwnika. Zespół ten potrafił między innymi strzelić pięć goli OKS-owi Opatów (i wygrać 5:2), pokonać LZS Samborzec (1:0), a również Nidziankę Bieliny (3:2) i Świt Ćmielów (2:0). Łącznie ma wygrane trzy ostatnie mecze z rzędu i zaczyna coraz mocniej piąć się w górę tabeli klasy okręgowej. Pokonanie jej nie będzie dla Bucovii łatwym zadaniem, nawet biorąc pod uwagę rundę jesienną.

Kiedy oba zespoły mierzyły się ze sobą w tym sezonie po raz pierwszy, to ich mecz zakończył się rezultatem 3:0 dla Bucovii. Gole strzelali wówczas Radosław Malaga w 31. oraz Łukasz Bąk w 80. i 87. minucie spotkania. Piaskowianka kończyła ten mecz w dziewiątkę. W 73. minucie czerwoną kartkę otrzymał Michał Rogala, a już siedem minut później jego śladem poszedł kolega z zespołu, Dawid Zimny. Dla każdego z nich była to konsekwencja dwóch żółtych kartek.