Klasa okręgowa. Chatys trafił z 60 metrów

Mirosław Rolak
Piłkarz Granatu Krzysztof Chatys popisał się w Stopnicy ładnym uderzeniem, zdobywając bramkę strzałem z 60 metrów. Piotr Stańczak
Granat Skarżysko, po remisie z Piastem w Stopnicy, ma już tylko jeden punkt przewagi nad Kamienną Brody, która pewnie wygrała w Miedzianej Górze.

Star Starachowice - Gród Ćmińsk 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Rafalski 60, 2:0 Mariusz Jaros 73.

Star: Poński - Kiełek (60. Gryz), Ciepluch, Drabik, Kosztowniak (72. Delestowicz), Chodniewicz, Sieroń, Fabjański, Rafalski, Jaros (80. Kozieł), Podzielny.

Gród: Kaczmarczyk - Pałgan, Żołowicz, Arczewski, Polakowski (35. Zmysłowski), Koza (63. Wieczorek), Łukasiewicz, T. Frączyk, K. Frączyk, Leśniewski, Szafarczyk (78. Socha).

Star odniósł zasłużone zwycięstwo, przeważając przez całe spotkanie, mecz nie stał na najwyższym poziomie. Dominacja Staru widoczna była szczególnie w drugiej połowie, kiedy gospodarze stworzyli mnóstwo sytuacji i gdyby zaprezentowali lepszą skuteczność ich zwycięstwo mogło być bardziej okazałe.

- W pierwszej połowie graliśmy trochę zbyt “spokojnie” i za mało agresywnie na to by móc zaskoczyć dobrze broniącego się przeciwnika. Po przerwie zaczęliśmy grać szybciej, składniej konstruować akcje i to bardzo szybko przyniosło efekt. Najpierw Rafalski pięknie strzeli z rzutu wolnego z 20 metrów w okienko, a w 73 minucie, po dośrodkowaniu Drabika, Jaros w polu karnym celnie strzeli “z pierwszej piłki”. W końcówce mieliśmy sporo dogodnych sytuacji, ale moi zawodnicy grali już zbyt nonszalancko i więcej bramek nie udało się zdobyć.- powiedział trener Staru, Artur Anduła.

Zenit Chmielnik - Gród Wiślica 2:1 (2:0)

Bramka: 1:0 Andrzej Trojan 2, 2:0 Mateusz Zacharski 10 z karnego, 2:1 87.

Zenit: Sinkiewicz - Wołczyk (70. Piotrowski), Olszewski (75. Michał Pawłowski), Kolanowski, Kawiński, Frankiewicz (78. Maciński), Zacharski, Bracisiewicz, Bandura, Marcin Pawłowski, Trojan (80. Szczygielski).

Lechia Strawczyn - Sparta Dwikozy 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Dawid Kiliański 14, 0:2 Patryk Marzec 56, 0:3 Karol Spyra 82.

Lechia: Picheta - M. Zapała, K, Majka (80. Mazur), Jas, Wawrzeńczyk, K. Kasprzyk, T. Baran (72. Pańczyk), Raczyński, R. Piotrowski (60. Kotwica), Kurczyński, Gałęziowski (58. M. Piotrowski).

Sparta: Polit - Siudak, Spyra, Z. Warzocha, Borycki (80. N. Bidas), Kiliański, Latański, P. Bidas (56. Koczwara), A. Warzocha, Kubicki (60. Mazur), Marzec.

Sparta odniosła kolejne wyjazdowe zwyciestwo i powoli pnie się w górę tabeli. Goście szybko strzelili gola i potem spokojnie kontratakowali. Lechia miała okazje, szczególnie w pierwszej połowie, ale brakowało skuteczności.

-W pierwszej połowie my przeważaliśmy, a gole strzelili goście. Potem mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, ale zawsze czegoś brakowało do skutecznego zakończenia akcji. Po błędzie naszej defensywy straciliśmy drugą bramkę. Dążyliśmy do zmiany wyniku, co wykorzystali goście i po kontrataku strzelili trzeciego gola - powiedział grający trener Lechii, Mirosław Gałęziowski.

-Mecz się pomyślnie dla nas ułożył, szybko zdobyliśmy bramkę a potem mogliśmy kontratakować. Jeszcze w pierwszej połowie mogliśmy podwyższyć wynik, bo dwa razy obrońcy Lechii wybijali piłkę z bramki. Po strzeleniu drugiego gola było juz “spokojnie”. Cieszę się z kolejnych punktów na wyjeździe. - powiedział trener Sparty, Jerzy Mazur.

Wicher Miedziana Góra - Kamienna Brody 0:4 (0:3)

Bramki: 0:1 Kamil Wochniak 4, 0:2 Paweł Sado 14, 0:3 Hubert Czerpak 32, 0:4 Piotr Jedlikowski 82.

Wicher: Żak - Jarosiński, D. Piwowarczyk, Kuca, Wiśniewski, Foderowicz, M. Piwowarczyk, Pedryc, Wojtasiński, Toporek (6. Budzowski), Wałek.

Kamienna: Dymanowski - Jagieła (63. Kozera), Sado, Świątek, Praga, Jedlikowski, Gruszczyński, Dziewięcki (80. Skwarliński), Gajewski (60. Dąbrowski), Wochniak, Czerpak (75. Kijanka).

Goście dominowali od początku meczu, strzelając pierwszego gola już w 4 minucie. -Byliśmy faworytem i nie zawieliśmy. Przewyższaliśmy rywali w każdym elemencie gry - powiedział trener Kamiennej, Marcin Wróbel.

Orlicz Suchedniów - Stal Kunów 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Jakub Ostrowski 68, 0:2 Marcin Dynarek 75, 1:2 Marek Banaczkowski 87.

Orlicz: Drogosz - Marek Banaczkowski, Sikora, Tacji, Nutzel, Maciej Banaczkowski (65. Moskal), Skarbek, Jarząb (84. Działak), Świtowski, Bator (80. Mądzik), Staszewski.

Stal: Sobański - Ł. Ronduda, K. Ronduda, Cieślik, Witek, Dynarek (75. Skrobarczyk), Cholewiński, Kowalski, Ostrowski (90. Sekuła), Jałocha (85. Haraźny), Kaczor (70. Szafirowski).

Goście nastawili się na grę z kontry i taka taktyka przyniosła efekt. Gospodarze częściej atakowali, oddawali więcej strzałów, ale skuteczniejsi byli gracze Stali.

Piast Stopnica - Granat Skarżysko-Kamienna 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Piotr Rajca 43, 1:1 Krzysztof Chatys 70.

Piast: Piotrowski - Kołek, Pławski, Dzieciuch, A, Charyga, Nowak, Rajca, (75. Adaś), Guła, R. Charyga (85. Sady), Gwóźdź (60. Machniak), Jankoski (68. Kumor).

Granat: Michalski, Ozan, Wojna, Chatys, Rogoziński, Spadło, Dulęba, Rzeszowski, Kuliński, Gardynik (78. Grzejszczyk), Suligowski (58. Zygmunt).

Goście przeważali i mieli więcej dogodnych sytuacji, ale stawał im na przeszkodzie bramkarz Piasta. PIerwszą bramkę zdobył Piotr Rajca wykorzystując sytuacje sam na sam z bramkarzem. Wyrównał Krzysztof Chatys, popisując się kapitalnyms trzałem z 60 metrów.

Klimontowianka Klimontów - POlanie Pierzchnica 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Maciej Kiliański 52.

Klimontowianka: KSocha).Majchrowski - Mateusz Miłek, Cebula, K. Pyszczek, Krawczyk (67. Papka), Kiliański, Szymański, Franus, Kabata, Rożek (72. Maciej Miłek), Ł. Pyszczek.

Polanie: Wysocki - Kwaśniewski, Marcin Pietrzyk, Trela, Kozak, Lipa, Sołtys (46. Salwa), Rejek (80. Miszczyk) , Kraska, P. Pietrzyk, Detka.

- W kolejnym już spotkaniu nie zasłużyliśmy na porażkę, bo to był mecz na remis. Mamy dogodne sytuacje , między innymi Kraska trafił w słupek, ale jeden błąd defensywy zadecydował o przegranej - powiedział trener Polan, Krzysztof Trela.

GKS Rudki - GKS Noiwny 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Bartosz Wiecha 25, 1:1 Dominik Szewczyk 85, 2:1 Kacper Wiecha 90.

Rudki: Rafalski - Treska, Gawlik, Zakrzewski, R. Dawidowicz, B. Wiecha, Kwiatek (44. D. Dawidowicz), Borowiec (89. Bednarski), Salwerowicz, K. Wiecha, Świstak (80. G. Wiecha).

Nowiny: Mech - Niebudek, Ślefarski, Bujak, Kasprzyk (75. Krężołek), Cichoń, Góral (25. Paździor), Gągorowski (65. Chrzanowski), Ołubek, Drej, Szewczyk.

Gospodarze sprawili sporą niespodziankę, ogrywając jednego z kandydatów do awansu. -Z pewnością goście prezentowali się lepiej ale my potrafiliśmy skutecznie kontratakować i punkty pozostały u nas - powie4dziaoł trener Rudek, Marcin Kośmicki

-Byliśmy lepsi, ale trzeba pogratulować rywalom, bo liczy się wynik, a nie styl gry - powiedział trener Nowin, Mariusz Ludwinek.

Ocenia kolejkę

Jerzy Mazur, trener Sparty Dwikozy:-Niespodziankami w tej kolejce były wyniki spotkań w Stopnicy i Rudkach. Liczyłem że Granat poradzi sobie z Piastem, a tymczasem z trudem uratował punkt. Rudki po słabym początku sezonu zaczynają gromadzić punkty i potrafią wygrać z każdądrużyną. Zawiódł mnie Orlicz, bo znóww traci punkty z potencjalnie słabszą drużyną. Zenit po serii słabszych spotkań odzyskuje formę. W pozostałych meczach wygrywali faworyci. Warto zwrócić uwagę na dobra postawę Polan Pierzchnica w przegranym meczu w Klimontowie.