Klasa okręgowa. Duże niespodzianki w Żelisławicach i Dwikozach

red
Kamil Markiewicz
Niespodzianką zakończył się mecz w Żelisławicach, gdzie Zieleń zremisował z Grodem Ćmińsk. Sparta Dwikozy niespodziewnaie przegrała u siebie z Zenitem Chmielnik. Obaj faworyci, Moravia i Nowiny pewnie wygrali swe mecze.

Moravia Morawica - Wisła Nowy Korczyn 5:1 (1:1).

Bramki: 0:1 Wiesław Francuz 35, 1:1 Łukasz Zawadzki 37, 2:1 Łukasz Zawadzki 51, 3:1 Wojciech Młynaczyk 60 z karnego, 4:1 Piotr Pierzak 67, 5:1 Artur Szewczyk 83.

Moravia: P. Kubicki - Miszczyk, Detka, Radomski, M. Zawadzki, B. Młynarczyk, W. Młynarczyk (67. Jasiński), K. Kubicki (67. Szewczyk), Bęben (83. M. Zawadzki), Ł. Zawadzki, Pierzak (73. Pietrzyk).

Tylko w pierwszej połowie goście dotrzymywali kroku liderowi. Po przerwie Moravia dominowała na boisku i mogła zdobyć jeszcze więcej bramek. W meczu w drużynie Mo9ravii zadebiutował trzeci z braci Zawadzkich, szesnastolatek Michał.

Orlęta Kielce - GKS Nowiny0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Adrian Solnica 2, 0:2 Tomasz Staszewski 50, 0:3 Damian Chrzanowski 59.

Nowi ny: Mech - Kasprzyk, Markowski, Nowiński, Król, Bujak (82. Piotrowicz), Cichoń, Góral, Gągorowski (75. Olejarczyk), Solnica (46. Staszewski), Chrzanowski (85. Paździor.

Stal Kunów - Koprzywianka Arka Koprzywnica4:0 (3:0).

Bramki: 1:0 Kamil Kowalski 10, 2:0 Kamil Kowalski 36, 3:0 Marcin Dynarek 40, 4:) Adam Witek 65.

Stal: Szczurek - K. Ronduda (60. Molęda), Kostrzewa, Cieślik (80. M. Witek), Haraźny, Ostrowski, Kowalski, Kwapisz, Dynarek, Cholewiński (55. A. Witek), Szafirowski (46. Kaczor).

Ozdoba meczu byla bramka Kamila Kowalskiego w 36 minucie. Pomocnik Stali mocno strzelił z 20 metrów, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. -Zwycięstwo dedykujemy kapitanowi Robertowi Haraźnemu, który w sobotę bierze ślub - powiedział trener Stali, Jarosław Jalocha.

Orlicz Suchedniów - Star Starachowice 0:4(0:2).

Bramki: 0:1 Mateusz Rafalski 3, 0:2 Mariusz Fabjański 30, 0:3 Bartłomiej Drabik 52, 0:4 Damian Senderowski 70.

Star: Poński - Spadlo, Senderowski, Kozieł, Chodniewicz, Rafalski, Kiełek (70. Kopeć), Maciejczak, Drabik (75. Zięba), Sliusar, Fabjański (85. Madejski).

Sparta Dwikozy - Zenit Chmielnik 0:2 (0:1).

Bramki: Marcin Piotrowski 38, 0:2 Marcin Piotrowski 82

Zenit: Simkiewicz - Zawierucha, Olszewski, Tacji, Kawiński, Frankiewicz (85. Trojan), Bracisiewicz (80. Wołczyk), Ślusarczyk (86. Maciński), Rogala, Piotrowski, Krężołek (70. Gwarek).

Piast Stopnica - Polanie Pierzchnica0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Hubert Lipa 90.

Piast: Piotrowski - Guła, Pławski (77. Poniewierski), Kołek, Kumor (66. Segda), A. Charyga, Sztuk, Krzemiński, Domagała, R. Charyga, Jabłoński (56. Nowak).

Polanie: Czechowski - Pietrzyk, Majewski, Ramiączek, Ozimirski, Kozak, Trela, Lipa, Dziedzic, Dziewięcki, Rajek (85. Malinowski).

Wicher Miedziana Góra - Granat Skarżysko-Kamienna 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Karol Rogoziński 22, 0:2 Piotr Grzejszczyk 37, 0;3 Damian Gardynik 74.

Zieleń Żelisławice - Gród Ćmińsk 0:0.