Klasa okręgowa. Dwa spotkania były decydujące

red
Damian Senderowski zdobył jedną z bramek dla Staru w meczu z Moravią. Dostał też żółtą kartkę. Rafał Roman
30. kolejka. Wicher Miedziana Góra i Zenit Chmielnik obroniły się przed spadkiem do klasy A .Karol Józefowski odchodzi z Zieleni

Star Starachowice - Moravia Morawica 3:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Damian Senderowski 13, 1:1 Łukasz Zawadzki 17, 2:1 Mariusz Fabjański 30, 3:1 Bartosz Sęga 80.

Star: Poński - Maciejczak, Senderowski, A. Zięba, Chodniewicz - Drabik, Rafalski, Madejski, Kiełek - Sęga (81. Bracik), Fabjański.

Moravia: Wojcieszyński - Jasiński (46. Piecyk), Detka, Radomski, M. Zawadzki - K. Kubicki, Maciejki, Szewczyk, Terech (46. M. Zawadzki) - Ł. Zawadzki, W. Młynarczyk (46. Bouchachi).

-Sezon był udany, wywalczyliśmy awans. Na ostatni mecz zabrałem kilku juniorów, dałem im szansę pokazania się w klasie okręgowej - mówił Marek Bęben, trener Moravii.

-Mecz nie miał znaczenia dla układu tabeli. Szybko udało się zdobyć bramkę, potem trochę oddaliśmy inicjatywę. Efektem wyrównanie i karny, którego Moravia nie wykorzystała. Później ułożyliśmy grę, bramkę na 2:1 zdobył Fabjański, wynik ustalił Sęga. Sezon zakończyliśmy na trzecim miejscu, to było maksimum, co mogliśmy osiągnąć w tych rozgrywkach. Jest powód do zadowolenia - mówił Artur Anduła, trener Staru.

GKS Nowiny - Sparta Dwikozy 3:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Gągorowski 11, 2:0 Dominik Szewczyk 22, 3:0 Szewczyk 29, 3:1 Jerzy Mazur 82. .

Nowiny: Głuch - Olejarczyk, Nowiński, Ślefarski, Król (65. Siarek, 75. Lasocki) - Bujak, Cichoń, Gągorowski (70. Mech), Chrzanowski - Staszewski (43. Kasprzyk), Szewczyk.

Sparta : Ziętek - Siudak, Spyra, Rogoziński (84. Macioszek), Drożdżal - Kiljański, P. Bidas, Kubicki (60. B. Bidas), Koczwara (77. Pięta) - Marzec, Górniak (75. Mazur).

-Zwyciężyliśmy i to jest najważniejsze, mimo że było to mecz „o pietruszkę”. Sparta to zespół, który zasłużenie się utrzymał. My graliśmy bez kilku czołowych zawodników, ale mieliśmy to spotkanie pod kontrolą - powiedział Mariusz Ludwinek, trener GKS.

-W pierwszej połowie gospodarze nas zaskoczyli, po przerwie gra wyglądała lepiej. Udało się zdobyć honorową bramkę. Cieszymy się z utrzymania, to był nasz cel - mówił Jerzy Mazur, grający trener Sparty.

Polanie Pierzchnica - Stal Kunów 4:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Bartłomiej Ramiączek 41, 2:0 Jacek Kraska 75, 3:0 Maciej Ozimirski 80, 4:0 Hubert Lipa 85.

Polanie: Czechowski - Ozimirski, Dziedzic, Ramiączek, Lipa, Dziewięcki, Kozak, Rajek (60. Kraska), Malinowski (65. Kmiecik), Trela, Klimek.

Stal: Sobański - Ronduda, Cieślik, M. Witek, Szafirowski, Sekuła (60. Woźniak), Cholewiński, Kowalski, Kaczor, Ostrowski, A. Witek (70. Rynio).

-Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym i już w pierwszej połowie powinniśmy zdobyć kilka bramek. Wynik spotkanie w pełni odzwierciedla to co działo się na boisku. Cieszę się że zakończyliśmy sezon efektownym zwycięstwem, a kibice mogli obejrzeć ciekawe widowisko - powiedział grający trener Polan, Krzysztof Trela. -W moim zespole wystąpiło kilku zawodników rezerwowych, którzy wcześniej nie mieli okazji się pokazać. Zagrali ambitnie, ale to jeszcze nie te umiejętności - powiedział trener Stali, Jarosław Jałocha.

Wisła Nowy Korczyn - Wicher Miedziana Góra 4:4 (3:2).

Bramki: 0:1 Kamil Makocki 1, 1:1 Michał Piotrowski 20 z karnego, 2:1 Rafał Zając 25, 3:1 Rafał Zając 32, 3:2 Marcin Wojtasiński 43, 3:3 Kamil Makocki 67, 3:4 Mariusz Piwowarczyk 69, Michał Piotrowski 90 z karnego.

Wisła: Borczuch - Parlak, Gumułczyński (75. Rasiński), Gadawski, Kwiecień, Zając, Ciekalski, Francuz, Dudek (80. Ofiara), Witek, Piotrowski.

Wicher: Piwowar - Wojtasiński, D. Piwowarczyk, Wypych, Morawski, Salwa, Pańtak, Makocki (88. Padryc), K. Piwowarczyk, M. Piwowarczyk, Chyb (75. Foderowicz).

Dla obu drużyn był to arcyważny mecz decydujący o utrzymaniu się w klasie okręgowej. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którym tylko zwycięstwo dawało utrzymanie. Wisła prowadziła już 3:1 i wydawało się że nie da już sobie odebrać zwycięstwa. Tymczasem Wicher zagrał skutecznie w drugiej połowie i zapewnił sobie remis, gwarantujący zespołowi z Miedzianej Góry pozostanie w okręgówce.

Orlicz Suchedniów - Orlęta Kielce 2:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Michał Bator 69 z karnego, 2:0 Karol Świtowski 90.

Orlicz: Ścisłowicz (80. Ubysz) - Bator, Jarząb, Nowak, Nutzel, Świtowski, Galus (46. Maciej Banaszkowski), Rzeszowski, Mądzik (68. Kita), Słoń (75. Marek Banaszkowski), Skarbek.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, a kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki miały obydwie drużyny. W 41 minucie bramkarz Orlicza Michał Ścisłowicz egzekwował rzut karny, ale nie zdołał pokonać bramkarza gości. Po przerwie piłkarze Orląt opadli z sił i oddali inicjatywę. W 69 minucie sędzia znowu podyktował „jedenastkę” dla gospodarz. Tym razem egzekutorem rzutu karnego był Michał Bator i nie zmarnował okazji. Wynik meczu ustalił w ostatniej minucie Orlicza, Karol Świtowski.

Gród Ćmińsk - PIast Stopnica 3:0 (1:0).

Bramki:1:0 Kamil Frączyk 43 z karnego, 2:0 Mateusz Kokosza 75, 3:0 Kamil Frączyk 80 z karnego.

Gród: Kaczmarczyk - Węgrzyn, Adach, T. Frączyk (46. Zmysłowski), Nadolnik (82. Frydrych), Leśniewski, K. Frączyk, Łukasiewicz (80. Głuszek), Walczak, Kuliński (60. Socha), Kokosza.

Piast: Piotrowski - Domagała, Pławski, Kołek, Judasz, R. Charyga, Nowak, Krzemiński, A. Charyga, Jabłoński, Segda (75. Majka).

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, ale po przerwie przewagę uzyskali gospodarze, którzy wykazywali większą ochotę do gry.

-Wygrała drużyna która była bardziej zdeterminowana, bardziej chciała wygrać i zdobyć trzy punkty. Chciałbym podziękować moim zawodnikom nie tylko za ten mecz, ale za cały sezon, za serce jakie wkładają w grę. Myślę że jako beniaminek nie zawieliśmy - powiedział trener Grodu, Mariusz Arczewski. -Mecz mógł się ułożyć inaczej, gdybyśmy początku spotkania wykorzystali sytuację sam na sam. W drugiej połowie moi zawodnicy zaprezentowali już „wakacyjny futbol” i to skwapliwie wykorzystali gospodarze. Mecz był widowiskowy i co ważne. toczył się w sportowej atmosferze - powiedział trener Piasta, Grzegorz Tomecki.

Zenit Chmielnik - Granat Skarżysko 2:0 (2:0).

Bramki: 1:0 Arkadiusz Rogala 24 z karnego, 2:0 Mateusz Krężołek 38.

Zenit: Simkiewicz - Kawiński, Wołczyk, Tacji, Zawierucha, Maciński (80. Trojan), Ślusarczyk (30. Frankiewicz), Bracisiewicz, Piotrowski, Rogala, Krężołek (90. Gwarek).

Granat: Michalski - Piątak, Styczyński, Ożarek, Rogoziński, Orlikowski, Płusa (54. P. Markowicz), Głuszek (80. Miernik), Grzejszczyk, Gnat, Gardynik (25. Sołtysiak).

Już w pierwszej połowie gospodarze strzelili dwa gole i zapewnili sobie utrzymanie w klasie okręgowej. Po meczu w Chmielniku była radość ze zrealizowania tego celu.

Koprzywianka Arka Koprzywnica - Zieleń Żelisławice Secemin 2:5 (1:4)

Bramki:1:0 Dariusz Pawlik 5, 1:1 Daniel Walasek 11, 1:2 Piotr Bartyzel 19, 1:3 Wojciech Nidziński 37, 1:4 Kamil Nidziński 29, 2:4 Adrian Ciach 65, 2:5 Karol Józefowski 87.

Koprzywianka Arka: S. Grdeń - A. Ciach, Ozdoba, G. Gawroński, Nasternak - Bryła, Pruś, D. Gawroński (65. K. Pawlik), Siwecki - Tworek (59. Turbak), D. Pawlik.

Zieleń: Tylko - Sokalski, Fira, Bartyzel, Przemirski - Sikorski, Piekacz, W. Nidziński, Pasoń - Walasek (70. Józefowski), K. Nidziński.

-Cieszy wygrana na koniec sezonu. Już wcześniej zrezygnowałem z prowadzenia drużyny z przyczyn osobistych - powiedział Karol Józefowski, trener Zieleni. W 70 minucie wszedł on na boisko, a w 87 minucie ładnym uderzeniem z 18 metrów zdobył piątą bramkę dla zespołu gości.
Dorota Kułaga

Ocenia kolejkę

Grzegorz Tomecki, trener Piasta Stopnica: - Sprawa awansu rozstrzygnęła się już wcześniej, ale w tej ostatniej kolejce były dwa bardzo ważne mecze dla drużyn walczących o utrzymanie się w klasie okręgowej. Niespodzianką jest dla mnie postawa Wisły Nowy Korczyn, która prowadziła w decydującym o utrzymaniu meczu i ostatecznie dała sobie odebrać zwycięstwo. Mile zaskoczony jestem postawą Zenitu Chmielnik, który miał udaną końcówkę sezonu i udało mu się utrzymać, pokonując w ostatnim meczu silny Granat. Gratuluję Moravii awansu, myślami jest już chyba w czwartej lidze.

Najlepsi strzelcy sezonu 2015/2016 w klasie okręgowej: 27- Mariusz Fabjański (Star), 22 - Jakub Majewski (Polanie), Dominik Szewczyk (Nowiny), 20 - Michał Piotrowski (Wisła), 15 - Artur Kuliński (Gród), Mirosław Słoń (Orlicz), 13 - Tomasz Kołodziejczyk (Orlęta), 11- Łukasz Zawadzki, Wojciech Młynarczyk (Moravia), 10- Dawid Gwarek (Zenit), Marcin Wojtasiński (Wicher), Arkadiusz Charyga (Piast).