Klasa okręgowa. Lider nie zwalnia. Dwa karne w Skalbmierzu, komplet wyników

Mirosław ROLAK, Dorota KUŁAGA
Wicher Miedziana Góra przegrali  Busku z wiceliderem Zdrojem. Na zdjęciu obrońca Wichra Przemysław Czyż
Wicher Miedziana Góra przegrali Busku z wiceliderem Zdrojem. Na zdjęciu obrońca Wichra Przemysław Czyż Fot. Kamil Markiewicz
Po meczu w Samborcu, zdenerwowani kibice wpadli na boisko, ale na szczęście nie doszło do poważniejszych incydentów. Kolejne pewne zwycięstwo odniósł lider, KSZO 1929 Ostrowiec.

Artur Jagodziński, trener Zdroju Busko: - Do przerwy gra nam się nie układała.. Dopiero w 32 minucie objęliśmy prowadzenie. Goście szybko wyrównali, ale przed przerwą Fedorowicz dostał czerwona kartkę, a my wykorzystaliśmy rzut karny. Po przerwie grając w przewadze mieliśmy wiele sytuacji ale wykorzystaliśmy tylko jedną. Przyznać trzeba że i goście też mieli dogodne okazje.

Marek Bęben, trener Moravii: - Do przerwy dwie dobre okazje miał Przemek Strójwąs, ale główkował niecelnie. A w 90 minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Sławka Rożkiewicza w dogodnej sytuacji znalazł się Maciek Ozimirski, ale nie trafił czysto w piłkę. Mecz walki, można powiedzieć, że w naszym przypadku jest to remis z niedosytem.

Zenit Chmielnik - KSZO 1929 Ostrowiec 0:3 (0:0)
Marcin Dynarek 50, 65, Piotr Mazepa 75.
Zenit: Zając - Gmyr, Cielibała (80 Pietryka), Radwański, Radomski - Buras, Nędza, Bracisiewicz, Kołdras - Gwarek (60 Frankiewicz), Olearczyk.
KSZO 1929: Jabłoński - Kijanka, Lasocki, Gruszka, Cieślik (70 Dylewski) - Dynarek (82 Czaja), Kotwa, Dryka, Zając - Ma-zepa (86 Cholewiński), Ćwik (80 Kosowski).
-Do przerwy było 0:0. W drugiej połowie dwa ewidentne błędy popełnił nasz bramkarz i zaważyły one na wyniku - po-wiedział Waldemar Szpiega, trener Zenitu.

Lechia Strawczyn - Piast Stopnica 1:3 (0:2)
Rafał Pio-trowski 50 - Piotr Rajca 2, Paweł Rajca 27, Rafał Jabłoński 53.
Lechia: Wąsowicz - Więckowski (65 P. Kasprzyk), Picheta, Tkaczyk, D. Kasprzyk - K. Kasprzyk, Piotrowski, Żelazny, Bujak - Gałęziowski (15 N. Gołuchowski, 65 Surma), W. Gołuchowski.
Piast: Śliski - Mius, Majka (67 Kawa), Kabot, Pisarski - Ka-pusta (86 Malec), Paweł Rajca (73 Cichoń), Jabłoński, Skałba-nia (80 K. Fortuna) - Kot, Piotr Rajca.
-Rozegraliśmy kolejny dobry mecz. Mieliśmy przewagę w każdym elemencie gry, nasze zwycięstwo nawet przez moment nie było zagrożone - powiedział Piotr Idzik, trener Piasta.

Astra Piekoszów - Moravia Morawica 0:0
Astra: Trela - Plech, Śladkowski, Rówiński, Mikołajczyk - Mularczyk, Jaroszenko, D. Marek (60 Romaniec), Kaczmarski (65 Banaś) - K. Marek, Zychalski (88 Szcześniak).
Moravia: P. Kubicki - A. Jasiński, B. Młynarczyk, Ozimirski, Rożkiewicz - D. Jasiński (60 W. Młynarczyk), Gilewski, Kozak (73 Malicki), K. Kubicki - Strójwąs, Osman (85 A. Strójwąs).
-Mecz był wyrównany, obydwie drużyny miały okazje do zdobycia bramki, ale zawodziła skuteczność. Remis jest jednak sprawiedliwy - powiedział Marcin Zychalski, prezes i zawodnik Astry Piekoszów.

Skała Tumlin - Koprzywianka Koprzywnica 6:1 (3:0)
dla Skały Adrian Solnica 10, 25, 34, Albert Michta 55, Łukasz Hyb 65, Tomasz Kołodziej 76.
Skała: Simkiewicz - Hyb, Drogosz, Kruk, Lisowski - P. Sol-nica, Moćko, Socha, Michta - Kołodziej, A. Solnica (75 Stefań-ski).
Mecz został rozegrany na stadionie Orląt w Kielcach, po-nieważ obiekt Skały został zamknięty do końca sezonu. Druży-nę z Tumlina poprowadził Michał Guzik, trener grup młodzieżo-wych. Obecnie pełni on rolę szkoleniowca pierwszej drużyny po rezygnacji Grzegorza Opary.
Skała odniosła pewne zwycięstwo, a w dużym stopniu przyczynił się do niego Adrian Solnica, który zdobył trzy bramki. Koprzywianka przegrała natomiast kolejny mecz, nadal jest bez punktu. Pełnym "profesjonalizmem" po raz drugi wykazał się też trener tej drużyny Tomasz Ciach. -Nie będę udzielał żadnych informacji. Przepraszam, nie mam czasu - stwierdził po tym spotkaniu szkoleniowiec Koprzywianki.

Zdrój Busko - Wicher Miedziana Góra 3:1 (2:1)
Wiesław Francuz 32, Sebastian Krupa 45 z karnego, Rafał Charyga 58 - Michał Kobczyk 38.
Zdrój: Ciemiera - A. Charyga (70. Bandura), Krzemiński, Kolanowski, Grochowski, Kumor (46. Korczak, 75. Zoch), Witkowski, Krupa, R. Charyga, Puchała, Francuz.
Wicher: B. Żak - Czyż (80 Piwowarczyk), Kulik, Fodero-wicz, Sobczyk - Dudzik, Wrona, Latos (65 B. Koza), Łukasie-wicz - Piotrowicz, S. Koza (83 Zapała).

Victoria Skalbmierz - Samson Samsonów 2:0 (1:0)
Łukasz Łakota 35 z karnego, 74 z karnego.
Victoria: Nowak - Idziak, Karpiński, Morsztyn, Stalmach, Szostak, Ciekalski, Rechowicz, Borek, Łakota, Antos.

LZS Samborzec - Sparta Dwikozy 1:1 (1:0)
Marcin Kiliański 37 - Michał Hołody 82.
Sparta: Tworek - Drożdżal, Zięba, Niziołek, Zając, Zajder, Czerwiński, Boleń, Maziarz (46. Mazur), Knobelsdorf, Hołody.
Poi meczu doszło do zmieszanie, bo zdenerwowani kibice wtargnęli na boisko. A wszystko po sytuacji z 82 minuty, kiedy goście wyrównali. Wcześniej gospodarze wybili piłkę na aut (jeden z zawodników leżał na murawie). Goście po wrzucie z autu wykopali piłkę daleko do przodu, a tam nie przejął jej żaden z obrońcow LZS, ale napastnik Sparty, Holody, który zdobył wyrównującą bramkę. Na szczęście po meduz nie doszło do poważniejszych incydentów.

Neptun Końskie - GKS Rudki 3:1 (0;0)
Piotr Banachowicz 57, Rafał Szymczyk 69, Paweł Majchrzak 76 - Mariusz Jaros 90.
Neptun: Stańczyk - Michalski, Lachowski, Klimczak, Skoczylas (87. Wodecki), Wojna (79. Fornal), Majchrzak, Kluska, Banachowicz (83. Kądziela), R. Szymczyk (83. D. Szymczyk), Sroka.
Rudki: Rafalski - Łebek, Bassa, Gawlik, Wiącek, Kosmala (83. Graczak), Brzozowski, Borowiec (70. Ł. Kowalski), D. Kowalski, Jaros, Wójcik.
-Wygraliśmy zasłużenie, ale i goście zaprezentowali się z dobrej strony. Cieszę się że mój zespół gra coraz lepiej i skuteczniej - powiedział trener Neptuna, Arkadiusz Jarząb.

Najlepsi strzelcy: 12 - Piotr Rajca (Piast), 9 - Michał Pu-chała (Zdrój), Wiesław Francuz (Zdrój), Marcin Dynarek (KSZO 1929), 8 -Piotr Wijas (Skała), - Rafał Charyga (Zdrój), Michał Hołody (Sparta),

W następnej kolejce, 29 /30 października: Moravia - Neptun, Samson - Astra, Sparta - Victoria, Wicher - Samborzec, Piast - Zdrój, Koprzywianka - Lechia, KSZO 1929 - Skała, Rudki - Zenit.