Klasa okręgowa. Moravia strzeliła dziesięć goli

red
Jakub Lisowski (z lewej) z Granatu rozegrał dobry mecz w Ćmińsku.
Wysokie wyjazdowe zwycięstwa Wichra i PIasta. Granat bez wygranej w rundzie wiosennej.

Moravia Morawica - Koprzywianka Arka Koprzywnica 10:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Kamil Kubicki 21, 2:0 Wojciech Młynarczyk 32, 3:0 Bartek Młynarczyk 36, 4:0 Wojciech Młynarczyk 40, 5:0 Bartek Młynarczyk 50, 6:0 Damian Detka 52, 7:0 Artur Szewczyk 80, 8:0 Piotr Pierzak 84, 9:0 Mateusz Zawadzki 88, 10:0 Artur Szewczyk 90.

Moravia: P. Kubicki - B. Młynarczyk, Detka, Radomski, W. Młynarczyk (46. Jasiński), K. Kubicki, Kraj (46. Skrzypek), M. Zawadzki, Bęben (77. Maciejski), Pierzak, Pietrzyk (46. Szewczyk).

Przez dwadzieścia minut goście skutecznie bronili się i odpierali nieco chaotyczne ataki lidera. Po stracie pierwszej bramki wyraźnie jednak stracili wiarę i całkiem oddali pole. Moravia urządziła sobie ostre strzelanie i uzyskała dwucyfrowy wynik. - W drugiej połowie rywalowi najwyraźniej odechciało się grać odechciało się grać. Cieszy nas wysokie zwycięstwo, bo nie w każdym meczu strzela się tyle goli, ale w walce o awans liczą się punkty, nie bramki. Nie ma więc co zachwycać się skutecznością, tylko walczyć o punkty w kolejnych spotkaniach. Sam wynik meczu jest oczywiście przyjemny i dla zawodników i dla kibiców - powiedział trener Moravii, Marek Bęben.

GKS Nowiny - Zenit Chmielnik 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Ł ukasy Góral 25.

Nowiny: Mech - Olejarczyk, Markowski, Ślefarski, Kasprzyk., Cichopń, Góral, Paździor (70. Bujak), Staszewski (75. Chrzanowski), Solnica (80. Gągorowski), Szewczyk (88. Król).

- To był mecz bez sytuacji bramkowych z obu stron. Nam udało się wykorzystać jeden błąd gości i strzelić gola. Przez całe spotkanie, poza rzutami wolnymi czy rożnymi nie zagroziliśmy bramce Zenitu. Zresztą goście też nie wypracowali żadnej klarownej sytuacji. Gra toczyła się najczęściej w środku boiska - ocenił trener Nowin., Mariusz Ludwinek.

Star Starachowice- Stal Kunów 2:0 (0:0).

Bramki: 1:0Mariusz Fabjański 66, 2:0 Michał Ślusar 74.

Star: Poński - Senderowski, Kiełek (70. Kopeć), Spadło, Drabik, Sęga, Chodniewicz (80. Bies), Fabjański, Rafalski, Zięba (46. Ślusar), Maciejczak (60. Madejski).

Stal: Szczurek - Haraźny (80. Ł. Ronduda), Kwapisz, Ostrowski (75. Kaczor), Cieślik, Szafirowski, Koterbski (50Molęda), K. Ronduda, Kowalski, Dynarek (46. Cholewiński), Kostrzewa.

-Rozgrywaliśmy mecz w trudnych warunkach, bo przed naszym meczem grali juniorzy i płyta była dość grząska. Dlatego na takim boisku nie za bardzo mogliśmy znaleźć receptę na uważnie broniących się gości. Dopiero po przerwie udało się sforsować defensywę Stali. Goście próbowali odrobić straty, zrobiło się trochę “luźniej” na połowie rywala i strzeliliśmy drugiego gola. W sumie kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku przez pełne 90 minut - powiedział trener Staru, Artur Anduła.

Gród Ćmińsk - Granat Skarżysko 0:0.

Gród: Krumplewski - Trojan, Nadolnik (58. Węgrzyn), Polakowski, T. Frączyk, Leśniewski (46. Łukasiewicz), K. Frączyk, Adach, Walczak, Wieczorek (60. Koza), Kuliński.

Granat: Michalski - Rogoziński, Piotr Markowicz, Chatys, Styczyński, Jagodziński (65. Orlikowski), Zygmunt, Lisowski, Paweł Markowicz, Płusa, Gnat.

-Przed meczem remis wziąłbym “w ciemno”, ale teraz pozostaje lekki niedosyt, bo mieliśmy sytuacje które można było wykorzystać i zainkasować komplet punktów. Granat niczym nas nie zaskoczył, a po przerwie to my przeważaliśmy. Cieszymy się jednak i z remisu i szanujemy ten punkt, bo wywalczony został w meczu z trudnym przeciwnikiem - ocenił trener Grodu, Mariusz Arczewski.

Orlęta Kielc e- Piast Stopnica 0:4 (0:0).

Bramki: 0:1 Adrian Jankoski 66, 0:2 Michał Pławski 68, 0:3 Arkadiusz Charyga 81, 0:4 Andrzej Segda 90.

Orlęta: Ziębiakowski - Kwiatkowski, Gołąbek, Pałgan, Bandura, Czerwiński (78. Kowalik), Bieniek, Ołubek (71. Tutaj), Szczepański, Supierz, Kołodziejczyk.

Piast: Piotrowski - Mius, (82. Poniewierski), Pławski, Krzemiński, Kołek, Gwóźdź (65. Domagałą), Sztuk, Nowak (35. Materkowski), A. Charyga, R. Charyga, Jankoski (67. Segda).

Pierwsza połowa była wyrównana i nic nie zapowiadało wysokiej porażki Orląt. To gospodarze w tym okresie stwarzali groźniejsze sytuacje. Po przerwie jednak skuteczniej zagrał Piast. Najpierw kapitalnym “szczupakiem” dał prowadzenie gościom Adrian Jankoski, w potem, także strzałem głową podwyższył Michał Pławski. Gospodarze próbowali odrobić straty i kilka razy zagroziły bramce gości, ale byli nieskuteczni. Wynik meczu ustalił w ostatniej minucie, znów strzałem głową, Andrzej Segda.

Orlicz Suchedniów- Wicher Miedziana Góra 0:4 (0:0).

Bramki: 0:1 Jakub Chyb 56,0:2 Mariusz Piwowarczyk 68, 0:3 Marcin Wojtasiński 72 z karnego, 0:4Kamil Foderowicz 85.

Orlicz: Ścisłowicz- Bator, Sikora, Górecki, Gryz (57. Kita), Świtowski, Rzeszowski, Marek Banaszkowski, Galus (77. Mądzik), Maciej Banaszkowski, Słoń.

Wicher: Piwowar - Pedryc, Salwa, Morawski, Pańtak, K. Piwowarczyk, M. Piwowarczyk, Wojtasiński, Chyb, (74. Foderowidcz), Makocki (64. Wypych), Tybinkowski.

Zwycięstwo Wichra w Suchedniowie to największa niespodzianka tej kolejki. Wygrana gości jest jednak w pełni zasłużona, bo gospodarze, mimo że przez długie okresy gry posiadali przewagę, nie potrafili poważniej zagrozić bramce Wichra. W ciągu 90 minut oddali tylko jeden strzał na bramkę gości.

-Jechaliśmy na mecz z Orliczem do Suchedniowa pełni obaw, bo nie mogliśmy zagrać w optymalnym składzie. Mamy kilku kontuzjowanych graczy. Przebieg meczu rozwiał jednak te wszystkie obawy, bo Orlicz niczym nas specjalnie nie zaskoczył. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, i żadna z drużyn nie stworzyła klarownych sytuacji. Po przerwie to my prezentowaliśmy się lepiej, częsciej atakowaliśmy i co najważniejsze przeprowadziliśmy cztery skuteczne ataki. Zreszta bramek mogliśmy zdobyć więcej - powiedział kierownik Wichra, Janusz Ślewa.

Wisła Nowy Korczyn - Polanie Pierzchnica 1:3 (1:0).

Bramki: 1:0 Wiesław Francuz 26, 1:1 Hubert Lipa 60, 1:2 Michał Rajek 70, 1:3 Jakub Majewski 81.

Polanie: Czechowski - Pietrzyk, Ozimirski, Lipa (75.Terech), Trela, Dziewięcki, Rajek, Majewski, Kozak, Beniger (84. Kmiecik), Klimek.

Gospodarze całkiem nieźle prezentowali się w pierwszej połowie meczu i na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Zupełnie inaczej wyglądała gra po przerwie, kiedy Polanie uzyskali zdecydowaną przewagę i potrafili udokumentować ją trzema bramkami.

Zieleń Żelisławice - Sparta Dwikozy 0:3 (0:1).

Bramki: 0:1 Adam Ciak 35, 0:2 Jerzy Mazur 60, 0:3 Artur Warzicha 70.

Zielen:Tylko - Piekacz, Skupin, Krzemiński, Walasek , Sikorski, Józefowski, W. Nidziński, Szokalski, P. Nidziński (75. Józefowski), Fira.

Sparta: Wziętek - Kubicki, Z. Warzocha, Spyra, Siudak (65. Drożdżal), Marzec (70. Kiliański), Latański, A., Warzocha, Koczwara, Mazur (74. P. Bidas), Ciak (80, N. Bidas).

-Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo bo przeważaliśmy w każdym elemencie gry. Już w pierwszej połowie mieliśmy kilka dogodnych okazji, z których jedną wykorzystaliśmy. Po przerwie kontrolowaliśmy grę, często kontratakując. I po takich akcjach strzeliliśmy kolejne dwa gole. Przy lepszej skuteczności nasza wygrana mogła być bardziej okazała. Cieszę się z trzeciego z rzędu zwycięstwa , a przede wszystkim z zaangażowania i walki moich zawodników, bo musimy byc równie skuteczni w kolejnych meczach - powiedział grający trener Sparty, Jerzy Mazur.

Mirosław Rolak

19. kolejka. Moravia Morawica rozgromiła Koprzywiankę i umocniła się na pozycji lidera. Wicher Miedziana Góra niespodziewanie wygrał w Suchedniowie z Orliczem.

Ocenia kolejkę

Mariusz Ludwinek, trener GKS Nowiny: Z pewnością zaskoczeniem jest tak wysoka wygrana Wichra Miedziana Góra w Suchedniowie. Nie spodziewałem się też takiego wyniku w Kielcach gdzie Piast Stopnica tak wysoko wygrał z Orlętami. Efektownego zwycięstwa Moravii można się było spodziewać ale każdy wynik dwucyfrowy robi wrażanie. Nie jest też niespodzianką wygrana Sparty w Żelisławicach, bo drużyna z Dwikóz spisuje się wiosną całkiem nieźle. Stawiałem na wygrana Staru, bo Star ma lepszy jakościowo zespół. choic trzeba przyznać że Stal jest trudnym przeciwnikiem.

Jedenastka kolejki

Krzysztof Krumplewski (Gród) - Mateusz Zawadzki (Moravia), Jerzy Mazur (Sparta), Marcin Pietrzyk (Polanie), Łukasz Morawski (Wicher), Sławomir Latański (Sparta), Wojciech Młynarczyk (Moravia), Arkadiusz Charyga (Piast ), Barek Młynarczyk(Moravia) - Łukasz Góral (Nowiny), Mateusz Rafalski (Star)

Najlepsi strzelcy

19 - Mariusz Fabjański (Star), 13 - Dominik Szewczyk (Nowiny), 12 - Mirosław Słoń (Orlicz), 11 - Tomasz Kołodziejczyk (Orlęta),Jakub Majewski (Polanie), 10 - Arkadiusz Charyga (Piast). 9 - Karol Gilewski (Moravia), Artur Kuliński (Gród),

19. kolejka - 16-17 kwietnia Piast - Moravia, Koprzywianka Arka - Wisła, Zenit - Gród, Granat - Star, Stal - Orlicz, Wicher - Zieleń, Sparta - Orlęta, Polanie - Nowiny.