Klasa okręgowa. Nowiny wygrały w Skarżysku

red
Kamil Kowalski czdobywa bramkę dla Stali w meczu z Grodem.
Wygrana GKS Nowiny w Skarżysku to największa niespodzianka wczorajszej kolejki. Efektowne zwycięstwo odnieśli Polanie, strzelajac Koprzywiance aż 7 goli.

Moravia Morawica - Orlęta Kielce 5:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Wojciech Młynarczyk 5 z karnego, 2:0 Damian Detka 25, 3:0 Mateusz Zawadzki 34, 4:0 Bartłomiej Bęben 78, 5:0 Bartłomiej Bęben 80.

Moravia: P. Kubicki - Miszczyk, Detka, Radomski, M. Zawadzki, B. Młynarczyk, Jasiński (77. Maciejski), K. Kubicki, Bęben (80. Skrzypek), W. Młynarczyk (55. Kraj), Pierzak (55. Pietrzyk).

Orlęta: Cieśliński - Szczepański (35. Kwiatkowski), Bandura, Bieniek, Gołąbek, Ołubek (75. Sala), Czerwiński, Gładysz, Wilczyński (62. Kowalik), Supierz, Kołodziejczyk.

-Od pierwszej minuty wiadomo było kto jest faworytem w tym spotkaniu. Zdobyliśmy w pierwszej połowie trzy bramki, a po przerwie dołożyliśmy dwie kolejne i mogliśmy spokojnie kontrolować przebieg meczu. Cieszy mnie zarówno styl gry nojego zespołu jak i rozmiary zwycięstwa. Widać że mój zespół wkroczył wreszcie na właściwe tory. Liczymy na kolejne zwycięstwa i upragniony awans - powiedział trener Moravii, Marek Bęben.

Granat Skrżysko - GKS Nowiny 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Adrian Solnica 77, 0:2 Dominik Szewczyk 86.

Granat: Michalski - Głuszek (82. Sołtysiak), Piotr Markowicz, Piętak (88. Jeleń), Styczyński - Jagodziński (75. Badowski), Lisowski, Orlikowski, Paweł Markowicz - Zygmunt, Gnat.

Nowiny: Mech - Olejarczyk, Markowski, Ślefarski, Kasprzyk - Nowiński (65. Góral), Cichoń, Paździor (65. Gągorowski), A. Solnica (84. Bujak) - Staszewski (70. Chrzanowski), Szewczyk.

W pierwszej połowie przeważał Granat. Najlepszą okazję ze strony gospodarzy miał w 24 minucie Karol Głuszek. Przelobował bramkarza Nowin, ale trafił piłką w poprzeczkę. Po końcowym gwizdku humory dopisywały jednak tylko gościom. Dwie asysty przy bramkach dla Nowin zaliczył Damian Chrzanowski, były zawodnik Granatu. - Po przerwie wyeliminowaliśmy błędy indywidualne, byliśmy bardziej kreatywni w ofensywie - podsumował Mariusz Ludwinek, trener Nowin. Po meczu szkoleniowiec Granatu Arkadiusz Snopek podał się do dymisji.

Wicher Miedziana Góra - Star Starachowice 1:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Damian Piwowarczyk 81.

Wicher: Piwowar - Tybinkowski, D. Piwowarczyk, Morawski, Pańtak, K. Piwowarczyk, M. Piwowarczyk, Wojtasiński (82. Wypych), Makocki (70. Chyb), Koza, (65. Padryc), Salwa (78. Foderowicz).

Star: Poński - Chodniewicz, Senderowski, Spadło, Drabik (65. Dudek), Rafalski, Kiełek, Sęga, Madejski (60. Maciejczak), Zięba (60. Sliusar), Fabjański.

Gospodarze odnieśli dość szczęśliwe zwycięstwo, bo w pierwszej połowie dominowali goście i praktycznie cały czas nie opuszczali przedpola bramki Wichra. Po przerwie gra się nieco wyrównała, ale nadal przeważał Star. Goście byli jednak bardzo nieskuteczni. W 81 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michała Salwy, Damian Piwowarczyk celnym strzałem głową zapewniła gospodarzom komplet punktów. - W kolejnym już meczu prezentujemy fatalną skuteczność i nie potrafimy wykorzystać klarownych sytuacji. Przeważamy prowadzimy grę, stwarzamy sytuacje i nie potrafimy tej przewagi wykorzystać i trafić do bramki - skomentował poczynania swoich zawodników trener Staru Starachowice, Artur Anduła.

Stal Kunów - Gród Ćmińsk 2:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Karol Szafirowski 6, 2:0 Kamil Kowalski 60.

Stal: Szczurek - K. Ronduda (73. Molęda), Kostrzewa, Cieślik, Ostrowski (83. Ł. Ronduda), Kwapisz, Haraźny, Kowalski, Koterbski, Dynarek (80. Sekuła), Szafirowski (68. Cholewiński).

Gród: Krumplewski - Trojan, Polakowski, Nadolnik (46. Adach), Węgrzyn, Koza (36, Szafarczyk), Frączyk, Łukasiewicz (62. Żołowicz), Walczak, Wieczorek (46 ,Leśniewski), Kunicki.

Stal odniosła zasłużone zwycięstwo, choć mecz był wyrównany i goście także stwarzali sytuacje bramkowe. W 6 minucie źle wybita przez obrońćów Grodu piłka trafilł na szesnastym metrze do Karola Szafirowskiego, a ten mocnym strzałem po ziemi skierował ją do siatki. Ozdobą meczu była druga branka którą kapitalnym „szczupakiem”, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdoby Kamil Kowalski. O ładną oprawę meczu postarali się także kunowscy kibice i cieszyli się z wygranej.

Zenir Chmielnik - Wisła Nowy Korczyn 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Dawid Gwarek 5, 2:0 Karol Maciński 10, 3:0 Dawid Gwarek 14, 4:0 Mateusz Krężołek 60.

Zenit: Sinkiewicz - Łękawski, Tacji, Cielibała, Kawiński, K. Ślusarczyk, Maciński (75. Marcin Pawłowski), Piotrowski (85. Zwierucha), Rogala, Gwarek (55. Frankiewicz), Krężołek (78. Michał Pawłowski).

Wisła: Borczuch - Gomułczyński (46. Zając), Francuz, Misiewicz (46. Gadawski), Parlak, Wrześniak (55. Dudek), Szczukiewicz, Taler, Ciekalski, Piotrowski, Witek.

Gospodarze zagrali bardzo dobrze i co najważniejsze skutecznie w pierwszym kwadransie meczu, kiedy zdobyli trzy bramki. Potem spokojnie kontrolowali przebieg spotkania i mieli jeszcze wiele okazji by wynik podwyższyć, ale wykorzystali tylko jedną. Goście z Nowego Korczyna praktycznie nie zagrozili bramce Zenitu. W ekipie Zenitu zadebiutował w meczu ligowym szesnastolatek, Marcin Pawłowski.

Sparta Dwikozy - Orlicz Suchedniów 3:1 (1:1).

Bramki: 0:1 Mirosław Słoń 22, 1:1 Artur Warzocha 45 z karnego, 2:1 Artur Warzocha 47, 3:1 Adam Ciak 60.

Sparta: Ziętek - Siudak, Spyra, Z. Warzocha, Kubicki, A. Warzocha, Latański, Kiliański (76. Hebda), Kotwara (89. B. Bidas), Mazur (68. P. Bidas), Ciak (72. Marzec).

Orlicz: Ścisłowicz - Bator, Sikora, Górecki, Gryz (64. Moskal), Świtowski, Notzel (70. Skarbek), Marek Banaszkowski (60. Maciej Banaszkowski), Jarząb, Słoń (76. Galus)., Rzeszowski.

Sparta sprawiła kolejną niespodziankę (przed tygodniem zespół z Dwikóz odniósł sensacyjne zwycięstwo nad Starem w Starachowicach), pokonując na swoim boisku faworyzowanego Orli-cza Suchedniów. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się goście, ale po przerwie to Sparta dyktowała warunki gry. - Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa i nadal nie składamy broni w walce o utrzymanie się w klasie okręgowej. Nasza gra wygląda coraz lepiej i liczę że podobnie zgramy w kolejnych meczach i nadal będziemy gromadzić punkty - powiedział grający trener Sparty, Jerzy Mazur.

Koprzywianka Arka Koprzywnica - Polanie Pierzchnica 1:7 (0:3).

Bramki: 0:1 Kamil Dziewięcki 12, 0:2 Michał Rajek 29, 0:3 Jakub Majewski 30, 0:4 Paweł Ramiączek 50, 0:5 Jakub Majewski 54, 1:5 Łukasz Oszczudłowski 57, 1:6 Krzysztof Trela 64, 1:7 Paweł Ramiączek 74.

Polanie: Czechowski - Kozak, Pietrzyk, Dziedzic, Ozimirski, Lipa, Trela, (75. Kmiecik), Ramiączek, Dziewięcki, Rajek, Majewski.

Piłkarze z Pierzchnicy urządzili sobie w Koprzywnicy ostre strzelanie, zdobywając trzy bramki już w pierwszej połowie. Jeszcze skuteczniej zagrali po przerwie, strzelając cztery kolejne gole. -Kontrolowaliśmy przebieg spotkania, i gdyby nasi piłkarze zaprezentowali nieco lepszą skuteczność to mogliśmy uzyskać jeszcze bardziej imponujący wynik - powiedział prezes Polan, Marek Malinowski.

Piast Stopnica - Zieleń Żelisławice 4:0 (2:0).

Bramki: 1:0 Tomasz Nowak 21, 2:0 Arkadiusz Charyga 35, 3:0 Adrian Jankoski 57, 4:0 Arkadiusz Charyga 62.

Piast: Piotrowski - Kołek, Krzemiński, Sztuk, Pławski, Mius (56. Domagała), R. Charyga, Nowak (62. Materkowski), A. Charyga (70. Kumor), Jankoski (67. Segda), Gwóźdź.

Zieleń:Tylko - Piekacz, Skupin, Krzemiński, Walasek (55. Pasoń), Sikorski, Józefowski, W. Nidziński, Szokalski, P. Nidziński (75. Józefowski), Fira.

Mirosław Rolak

Jarosław Jałocha, trener Stali Kunów:

Wyniki zespołów z dołu tabeli świadczą o tym że zanosi się na ciekawą rywalizacje o utrzymanie się w klasie okręgowej. Sparta Dwikozy i Wicher wygrały z potencjalnie silniejszymi rywalami i to są niespodzianki. Pewnej i wysokiej wygranej Zenitu można się było spodziewać, bo zespół się poważnie wzmocnił i wiosną będzie groźny. Wysokie wygrane Moravii, Polan i Piasta też nie są niespodziankami. Widać że takie drużyny jak Zieleń czy Koprzywianka zaczynają odstawać od stawki i raczej skazane są na degradacje. Wygrana Nowin w Skarżysku świadczy o tym że Nowiny poważnie włączają się do walki o awans.

Łukasz Piwowar (Wicher) - Mateusz Zawadzki (Moravia), Przemysław Cichoń (Nowiny), Paweł Ramiączek (Polanie), Mariusz Piwowarczyk (Wicher) - Artur Warzocha (Sparta), Kamil Kowalski (Stal), Dawid Gwarek (Zenit ), Bartłomiej Bęben (Moravia) - Arkadiusz Charyga (Piast), Kamil Dziewięcki (Polanie)