Klasa okręgowa. Piaskowianka Piaski wygrała wyjazdowy mecz z ŁKS Górnik Łagów 4:2. Jedną z bramek zdobył grający trener Siergiej Pilipczuk

Jaromir Kruk
Siergiej Pilipczuk, grający trener Piaskowianki, zdobył jedną z bramek w meczu w Łagowie Jaromir Kruk
W rozegranym w piątek meczu klasy okręgowej Piaskowianka Piaski wygrała z ŁKS Górnik Łagów 4:2.

Dobry mecz i wygrana Piaskowianki Piaski z ŁKS Górnik Łagów

ŁKS Górnik Łagów – Piaskowianka Piaski 2:4 (0:0)
Bramki: Bartosz Sot 49 karny, Daniel Biesiada 63 – Andrii Verbytskyi 57, Siegiej Pilipczuk 65, Igor Czuba 89, Rafał Krzysztofik 90+1.
ŁKS: Wróblewski – Kalityński, Wilk, Górecki (74 Tutaj), Malec (84 Gołębiowski) – Blicharski (64 Czechowski), Biesiada, Uniat, Safian – Maciejski (59 Gadowski), Sot.
Piaski: Zawierucha – Yewminov (90 Stawecki), Bujak, Pietrzyk, Krit (62 Okchlopkov) – Skorobokhaty, A. Marek (46 Verbytskyi), Pilipczuk (89 D. Sobieraj), Czuba – R. Krzysztofik, Dudczenko (62 D. Krzysztofik).
Żółte kartki: Biesiada, Wilk, Kalityński – R. Krzysztofik, Okchlopkov, Pilipczuk, Skorobohatykh.
Sędziował: Kamil Antonik (Sandomierz).

Po pierwszej, dość apatycznej połowie druga dostarczyła mnóstwo emocji. Gospodarze wyszli na prowadzenie po karnym wykorzystanym przez Bartosza Sota, wywalczonym przez Mariusza Maciejskiego. Piaskowianka szybko odpowiedziała trafieniem Andrii Verbytsky’ego, któremu dośrodkował Igor Czuba. W 63 minucie znów cieszył się Łagów, gola zdobył Daniel Biesiada. Reakcja gości była natychmiastowa – asystował aktywny Vebytsky, piłkę do bramki wpakował prezentujący się jak profesor Serhi Pylypczuk. Piaskowianka grała lepiej – szybciej i zdecydowanie, wygrała batalię o środek pola, a pod koniec dwukrotnie rozklepała ŁKS i obnażyła słabość defensywy miejscowych. Przy trzech golach udział miał Verbytsky – zaliczył trafienie i dwie asysty.