Klasa okręgowa. Remis Staru Starachowice z Piastem Stopnica 2:2. Debiuty, pech strzelca bramki, czerwień i karny [ZDJĘCIA]

dor
Piłkarze Staru Starachowice zremisowali na własnym boisku z Piastem Stopnica 2:2 w meczu klasy okręgowej. Zdjęcia Marcin Słoka

Star Starachowice - Piast Stopnica 2:2 (1:0)
Bramki: Bartosz Guz, 9, Jakub Nowocień 75 z karnego - Mateusz Leszczyński 54, Artur Walasek 71.
Star: Sieczka – Guz (41. Nawrot, 68. Strzelec), Gębura, Błażejewski (46. Nowakowski), Niewczas, Kosztowniak, Gołyski, Kania, Nowocień Ż, Sokół (68. Horna), Szydłowski (46. Podzielny).
Piast: Śliski - Kołek, Leszczyński, Walasek, Guła - Wojciechowski, Judasz (89. Czechowski), Machniak, Rajca - Kamiński, Jędo.

Prowadzenie dla Staru uzyskał w 9 minucie Bartosz Guz, który do lidera klasy okręgowej trafił w przerwie zimowej z Olimpii Pogoń Staszów. Jednak już w 41 minucie musiał opuścić boisko z powodu urazu stawu skokowego. W drugiej połowie Piast wyszedł na prowadzenie po bramkach Mateusza Leszczyńskiego i Artura Walaska. Punkt dla Staru uratował w 75 minucie Jakub Nowocień strzałem z rzutu karnego. W tej samej minucie czerwona kartkę otrzymał Mateusz Leszczyński i goście kończyli ten pojedynek w dziesiątkę.

- Szkoda, że grając przed własną publicznością nie zdobyliśmy kompletu punktów. Popełniliśmy błędy, które nie mogą się przytrafić w kolejnych spotkaniach. Gdybyśmy w pierwszej połowie zdobyli 2 lub 3 bramki, grałoby się łatwiej. Tak się jednak nie stało. Szanujemy to co mamy. Trudno jednak taki wynik przyjąć z satysfakcją - powiedział Arkadiusz Bilski, trener Staru.

Lider ma problemy kadrowe - z powodu kontuzji i kartek nie mogło zagrać kilku zawodników z podstawowego składu. I dlatego trener Bilski postawił na debiutantów - na środku obrony partnerem Bartosza Gębury był Jakub Błażejewski, a w ataku wystąpił Bartosz Szydłowski.