Klasa okręgowa. Star Starachowice zagra z Samsonem, Kamienna z Neptunem Końskie

Kamil MARKIEWICZ
Golkiper Kamiennej Brody - Dawid Kalista dwukrotnie kapitulował w meczu z Samsonem Samsonów. Kamil Markiewicz
W niedzielnych spotkaniach klasy okręgowej Kamienna Brody uległa w Samsonowie Samsonowi 0:2, a Star Starachowice przegrał na wyjeździe w pojedynku beniaminków ze Stalą Kunów 1:3. W niedzielę kolejne spotkania naszych drużyn.

Kamienna aż do 77 minuty remisowała bezbramkowo z Samsonem. Pierwszego gola dla gospodarzy w tym meczu strzelił Karol Piwowarczyk, wynik w 90 minucie podwyższył Kamil Nawara.

W meczu w Kunowie Star do przerwy przegrywał 0:2, po golach Kamila Kowalskiego i Piotra Mazepy. W 64 minucie kontaktową bramkę zdobył Łukasz Orczyk. W 82 minucie kolejnego gola dla gospodarzy strzelił Mazepa, ustalając wynik spotkania na 3:1 dla Stali.

W niedzielę 13 października, o godzinie 15, nasze zespoły rozegrają mecze jedenastej kolejki. Star zmierzy się u siebie z Samsonem. - W spotkaniu z Samsonem zagramy bez pauzującego za żółte kartki Marcina Chodniewicza. Jest to spora strata, ponieważ w ostatnich spotkaniach był on w bardzo dobrej dyspozycji. Z gry w zespole zrezygnowali Karol Derlatka i Daniel Pisarek, który nie wytrzymali psychicznie trudów tej ligi. Dla nas zdobycie każdego punktu w obecnej sytuacji jest bardzo cenne. Staramy się wyjść z dołka, w który wpadliśmy po ostatnich porażkach. Bardzo trudne jest przygotowanie zespołu pod względem psychicznym. Musimy jako pierwsi strzelić bramkę, po jeśli tracimy gola, to na boisku momentalnie zaczyna grać całkiem inny zespół - mówił Rafał Lipiński, trener Staru.

Kamienna podejmować będzie lidera rozgrywek Neptuna Końskie. Pod znakiem zapytania z powodu urazów stoi gra w tym spotkaniu Dawida Kalisty, Piotra Bracika oraz Wojciecha Skrobisza. - Będziemy chcieli sprawić niespodziankę w niedzielnym meczu i wygrać. LZS Samborzec przyjeżdżając do nas na mecz też był liderem, przegrał 0:2. Mam nadzieje, że i tym razem uda na się odnieść zwycięstw - mówił Mirosław Świrta, prezes Kamiennej.