Klasa okręgowa. Waleczny Neptun Końskie (WIDEO, zdjęcia)

Mirosław ROLAK, [email protected], Dorota KUŁAGA, [email protected]
Napastnik Kamiennej Brody, Jakub Nowocień (w zielonej koszulce) zdobywa bramkę, po nieporozumieniu defensorów Sokola Rykoszyn, Kamila Pakuły (10) i bramkarza Alberta Domagały. Mirosław Rolak
Piotr Idzik nowym trenerem Zenitu Chmielnik. Urodzinowy prezent dla Marcina Wojciechowskiego. W Dwikozach wygrała młodość

Przemysław Cichoń, trener GKS Nowiny:

- W pierwszej połowie zdobyliśmy dwie bramki, ale gra nie była zadowalająca. Po przerwie było lepiej, nasza dominacja nie podlegała dyskusji. Wygraliśmy zasłużenie, ale trzeba powiedzieć, że Piast wysoko zawiesił nam poprzeczkę.

Niezwykle ambitnie zagrali piłkarze Neptuna Końskie z Astrą Piekoszów. Mimo że od 62 minuty grali w dziewięciu, zdołali rozstrzygnąć mecz na swoja korzyść. W derbach Powiela Sparta Dwikozy pokonała LZS Samborzec.

DALI DWA PREZENTY

GKS Nowiny - Piast Stopnica 3:1 (2:1), Tomasz Paździor 45, 65, Łukasz Góral 10 z karnego - Rafał Jabłoński 23.

GKS: Kwiecień - Cichoń, Ślefarski, Ołtuszyk, Król - Niebudek (46. Kasprzyk), Stanek, Góral (76. Stępnik), Blicharski (70. Grudzień) - Paździor, Pierzak (58. Szewczyk).

Piast: Piotrowski (46. Rachuna) - Mius, Paweł Rajca, Fortuna, K. Guła - Skałbania (78. Piotr Guła), Rogoziński, Jabłoński, Kapusta (85. Paweł Guła) - Kawa, Segda (67. Kopiński).

- W pierwszej połowie daliśmy Nowinom dwa prezenty i dlatego przegrywaliśmy. Druga połowa to dominacja gospodarzy, chociaż mieliśmy szansę na wyrównanie, ale jej nie wykorzystaliśmy. Trzeba jednak przyznać, że gospodarze wygrali zasłużenie - powiedział Artur Jagodziński, trener Piasta.

WYGRALI W DZIEWIĘCIU!

Neptun Końskie - Astra Piekoszów 2:1 (0:1), Mateusz Cieślik 48, Sebastian Hajduk 78 - Albert Zajęcki 28.
Neptun: Rybiński - Majchrzak, Idzikowski, Skoczylas, Rudnik - Jurek (75. Kwiecień), Wilk, Kluska, Hajduk - Iwański (46 Cieślik), Zawadzki (62. Pilarski).
Astra: Lech - Banaś, Śladkowski, Kaczmarski, Jaroszenko - Majka (60. Mularczyk), Wijas, Łapot, Brożek (55. Blicharski) - Jagodziński, Zajęcki.

- Mimo zwycięstwa, jestem bardzo rozżalony. Moi zawodnicy pokazali siłę, sercem wygrali ten mecz, bo od 60 minuty graliśmy w dziewięciu. Musze jednak przyznać, że praca sędziego Górnickiego pozostawiała wiele do życzenia. Moim zdaniem niesłusznie dostaliśmy dwie czerwone kartki. Nie można niweczyć pracy piłkarzy, działaczy i gminy, która daje pieniądze na klub - mówił zdenerwowany Jarosław Groszek, trener Neptuna. Dodajmy, że czerwone kartki w ekipie gospodarzy ujrzeli - Tomasz Kluska w 60 minucie i Mateusz Cieślik w 62 minucie.

DEDYKACJA DLA JUBILATA

Zenit Chmielnik - GKS Rudki 0:3 (0:1), Mariusz Jaros 14, 59, Grzegorz Łapot 67.

Zenit: Zając - Ozimirski, Myca, Radomski, Bracisiewicz - Frankiewicz (80. Salwa), Nędza, Rogala, Sobczyk - Kołdras (65. Ślusarczyk), Zawadzki (65. Pietryka).

GKS: Rafalski - Świstak (72. Gąsior), Ł. Kowalski, Łapot, Dawidowicz - Salwerowicz (80. Jagiełło), Wojciechowski, Gawlik, B. Wiecha (80. Cieślik) - Jaros, D. Kowalski (70. A. Wójcik).

- To zwycięstwo dedykujemy Marcinowi Wojciechowskiemu, naszemu kapitanowi, który obchodził 37 urodziny. Zagrał bardzo dobry mecz, dzielił i rządził w środku boiska. Udany wy-stęp zaliczył też Mariusz Jaros, który zdobył dwie bramki - po-wiedział Dariusz Świetlik, trener GKS.

Zmiana trenera w Zenicie Chmielnik - Piotr Idzik zastąpił Dariusza Wykurza - czytaj więcej

Jedenastka kolejki

Hubert Iwan (Nidzianka) - Przemysław Cichoń (Nowiny), Dawid Adach (Gród), Dariusz Górecki (Gród), Sebastian Hajduk (Neptun), Marcin Wojciechowski (Rudki), Karol Gilewski (Moravia), Mateusz Górecki (Samson), Mateusz Gałka (Nidzianka), Artur Warzocha (Sparta), Tomasz Paździor (Nowiny).

Gród Ćmińsk - Star Starachowice 3:1 (2:0), Dawid Adach 3, Mariusz Galus 43, Dariusz Górecki 62 - Mariusz Fabjański 81.
Gród: Kucharski - Jarząb, Nadolnik (74. Frydrych), Górecki, Adach - T. Frączyk, Koza, Walczak (65. Trojan), K. Frączyk - Galus (88. Kiniorski), Słoń (80. Filipiak).
Star: Telesz - Jackowski (75. Kowalik), Żak, Rogalski, Chodniewicz, Kosztowniak (75. Pisarek), Fabjański, Krawczyk (46. Orczyk), Sułek, Brzozowski, Witkowski.

- Szukamy punktów u siebie i cieszymy się, że udało się je wywalczyć - powiedział Dariusz Górecki, grający trener gospodarzy. Zagrał on dobry mecz i zdobył efektowną bramkę w 62 minucie - popisał się ładnym strzałem z rzutu wolnego z 40 metrów.

- Zabrakło trochę szczęścia. Przed tygodniem mieliśmy trzy poprzeczki, teraz dwie po strzałach Witkowskiego i Fabjańskiego. Aspirujemy do klubu Kozaka - mówił nam Tomasz Jackowski, kierownik drużyny Staru.

Nidzianka Bieliny - Stal Kunów 2:0 (1:0), Bartosz Sot 28, 54.
Nidzianka: Iwan - Maciejski, M. Pindral, Satro, Bąk, Gałka (75. Skrzyniarz), Kowalczyk (84. Rzepka), Buras, Czarnecki (80. Jarczak), Sito (88. Chlewicki), Sot.

-To był jak na klasę okręgową, bardzo dobry mecz w wykonaniu obydwu drużyn - powiedział trener Nidzianki, Andrzej Wiącek. -Obydwie drużyny przeprowadziły sporo składnych akcji i były sytuacje bramkowe po obu stronach. My zaprezentowaliśmy lepszą skuteczność, choć i tak nie była ona zadawalająca, bop sytuacji mieliśmy znacznie więcej. Moi zawodnicy zagrali ambitnie i z poświęceniem i jestem zadowolony z teog meczu.

WYGRAŁA MŁODOŚĆ

Sparta Dwikozy - Samborzec 2:0 (1:0), Artur Warzocha 21, Maciej Drozodowski 90.
Sparta: Polit - Drożdżal, Boleń, Z. Warzocha, Orawiec, Siudak, A. Warzocha (88. Marzec), Jarosz, Lubański (90. Mądry), Michalski, Cecuła (88. Drozdowski).

-Mój młody zespół poradził sobie z doświadczonymi graczami z Samborca - powiedział trener Sparty, Piotr Chorab. -Z przebiegu całego meczu byliśmy drużyną lepsza, częściej byliśmy przy piłce, stwarzaliśmy więcej sytuacji. Goście rzadko zagrażali naszej bramce, jedynie po stałych fragmentach gry i jeden raz w drugiej połowie, kiedy mieli sytuacja "sam na sam" z bramkarzem. Po prostu nie mieli pomysłu na sforsowanie naszej defensywy. My graliśmy fajnie, przeprowadziliśmy sporo składnych akcji, i takie zwycięstwo w herbowym meczu szczególnie cieszy.

Bardzo szczęśliwy był po meczu Maciej Drozdowski, który wszedł na boisko w 88 minucie, a w 90 zdobył bramkę.

BŁĘDY OBRONY

Kamienna Brody - Sokół Rykoszyn 3:0 (1:0), Adrian Niewczas 35 z karnego, 81, Jakub Nowocień 67.
Kamienna: Kalista - Niewczas, Jagieła, Skrobisz, Sałata, Bracik, Sobczyński, Jałocha, Nowocień, Drabik (53. Gralec), Piórkowski (60. Maciejczak).
Sokół: A. Domagała - Ł. Szymański, Król, B. Hajduk (70. Jakubowski), D. Hajduk, K. Domagała, Pakuła, Podgórski, Nowek (46. A. Szymkiewicz), P. Szymkiewicz, P. Szymański.

Gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo, bo wypracowali więcej sytuacji i przeważali całym meczu. Spotkanie stało na dość przeciętnym poziomie, a obydwie drużyny popełniały sporo prostych błędów. Więcej ich jednak przytrafiło się defensorom Sokoła i przy lepszej skuteczność, gospodarze mogli wygrać wyżej. Od 43 minuty goście grali w osłabieniu bo czerwona kartkę otrzymał Szymon Król.

ŁADNIE, ALE NIESKUTECZNIE

Samson Samsonów - Moravia Morawica 1:1 (1:0), Karol Piwowarczyk 13- Michał Smolarczyk 75.
Samson: Kita - Górecki, Siwek, Kowalski, Czarnomski, Gębski, Piwowarczyk, Kołodziejski, M. Moćko, Rynk (80. Koza), Nawara (87. Kondrak).
Moravia: P. Kubicki - Wójcik, Detka, M. Zawadzki, Gilewski, Kita, Jasiński (65. Ł. Zawadzki), Osman (46. W. Młynarczyk), K. Kubicki, Smolarczyk, Brzozowski (46. Pamintasu).

Remis nie krzywdzi żadnej z drużyn, choć obydwie miały sytuacje by rozstrzygnąć spotkanie na swoja korzyść. W pierwszej połowie przeważali gospodarze, co udokumentowali zdobytą bramkę. Potem jednak lepiej prezentowała się Moravia, miała dużo okazji, ale tylko jedna wykorzystała. Raz gospodarzy uratowała poprzeczka.

-Drugi mecz z rzędu gramy całkiem poprawnie, mamy przewagę, stwarzamy sytuacje, ale gorzej jest ze skutecznością -powiedział trener Moravii, Marek Bęben.

Strzelcy: 6 - Bartosz Sot (Nidzianka), 5 - Marcin Snoch (Sokół), Marcin Pietrucha (Samborzec), Mateusz Kołodziejski (Samson), 4 - Piotr Rajca (Piast), Michał Smolarczyk (Moravia), (Moravia) Mateusz Witkowski (Star),
W następnej kolejce, 15 września: Piast - Kamienna, Astra - Sparta, Star - Nidzianka, Rudki - Samson, Moravia - Nowiny, Sokół - Neptun, Samborzec - Gród, Stal - Zenit.