Klasa okręgowa. Wyniki 24. kolejki

red
Kamil Markiewicz
Zobacz wyniki.

Wicher Miedziana Góra - Gród Wiślica 2:0 (1:0), 1:0 Kamil Foderowicz 5, 2:0 Kamil Foderowicz 87.
Wicher: Piwowar - Pałka (70. Pedryc), Salwa, D. Piwowarczyk, K. Piwowarczyk, Opara, Ryński, Foderowicz, Gałecki, Budzowski, Kuca.
Gród W.: Ciemiera - Dryja, Maj, Olesiński, Wieczorek, Pisarski, Odrobina, Lozia (40. Nowak), Szostak, Wójcik (55. Kępiński), Rosołowski.

Piast Stopnica - Gród Ćmińsk 0:0
Piast: Piotrowski - Gwóźdź, Machniak, Kołek, Dzieciuch, R. Charyga, Potyrało (60. Waryło), Segda (70. Kapciak), Jankoski, Jabłoński, Jędrocha.
Gród Ć.: Krumplewski - Węgrzyn, Wieczorek, Adach, Żołowicz, Trojan (55. Leśniewski), Koza, T. Frączyk, K. Frączyk, Szafarczyk (60. Benigier), Pietronik.

GKS Rudki - Sparta Dwikozy 0:1 (0:0), Damian Drożdżal 74.
Sparta: Polit - Siudak (64. N. Bidas), Borycki, Z. Warzocha, Drożdżal, Kiliański (84. Ciak), Kubicki, Mazur, A. Warzocha, Marzec (88. Macioszek), Papka.

Lechia Strawczyn - Kamienna Brody 2:3 (2:2), 1:0 Albert Zajęcki 9, 2:0 Krzysztof Kasprzyk 33 - 1:2 Kamil Wochniak 34, 2:2 Grzegorz Zięba 41, 2:3 Piotr Frańczak 64.
Lechia: Piwko - K. Majka, Pietrzak, D. Kasprzyk, Zapała, Terkowniak (70. Brożek), K. Kasprzyk, Ciołak, Raczyński, Górczyński, Zajęcki.
Kamienna: Dymanowski - Zięba, Światek, Kardas (46. Czerpak), Kozera, Dziewięcki (46. Praga), Sado, Wochniak, Mąka, Jedlikowski (85. Soboń), Frańczak (745. Dąbrowski).

Początek meczu lidera z broniącą się przed spadkiem Lechią był dość zaskakujący. Gospodarze zaatakowali z animuszem i po pół godzinie prowadzili 2:0. Potem jednak górę wzięła rutyna lidera i jeszcze przed przerwą goście odrobili straty, a w drugiej połowie, po pięknym strzale z 30 metrów Piotra Frańczaka zapewnili sobie zwycięstwo.

-Zaczęliśmy bardzo dobrze, prowadziliśmy 2:0 i gra wyglądała całkiem nieźle. Szkoda bo mogliśmy wywalczyć przynajmniej jeden punkt - powiedział trener Lechii Mirosław Gałęziowski.

-Nie tak sobie wyobrażaliśmy początek tego mecze, kiedy szkolne błędy w obronie sprawiły że gospodarze prowadzili. W drugiej połowie nasza dominacja nie podlegała dyskusji - powiedział trener Kamiennej, Marcin Wróbel.

Zenit Chmielnik - Stal Kunów 1:0 (1:0), 1:0 Wojciech Gulas 23.
Zenit: Kuzia - Piotrowski, Kolanowski, Olszewski, Zawierucha, Pierzak (78. Kwiecień), Bracisiewicz, Sobura, Trojan (82. Szczygielski), Zacharski (65. M. Pawłowski), Gulas.
Pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy wypracowali w tym okresie wiele dogodnych sytuacji. Wykorzystali jednak tylko jedną, kiedy po dokładnym podaniu od Piotrowskiego celnym strzałem z pierwszej piłki z 11 metrów popisał się Wojciech Gulas. W drugiej połowie gra się wyrównała, a w końcówce dominowali goście i niewiele brakowało by doprowadzili do remisu.
-W pierwszej połowie mieliśmy wiele okazji które mogliśmy wykorzystać i unikną tak nerwowej końcówki meczu - powiedział trener Zenitu. Łukasz Ubożak.

Orlicz Suchedniów - Granat Skarżysko-Kamienna 0:3 (0:1)
0:1 Tomasz Szmalec 37, 0:2 Artur Kuliński 65, Cyprian Suligowski 90.
Orlicz: Ubysz - Bator (75. Kita), Jarząb, Tacji, Janyst (80. Sikora), Skarbek, Solnica (80 Mądzik), Marek Banaczkowski, Świtowski, Staszewski, Olejarczyk.
Granat: Michalski - Kuliński, Dulęba (44. Kosela), Okhonko (65. Łukasiewicz Polakowski, Ozan, Rzeszowski (75. Wojna), Grzejszczyk, Chatys, Rogoziński, Szmalec (80. Suligowski).
Granat wygrał w czterdziestych derbach powiatu skarżyskiego, choć rozmiary zwycięstwa gości nie oddają w pełni przebiegu meczu, który był wyrównany i obydwie drużyny miały okazje do zdobycie bramek. Mecz nie był porywającym widowiskiem, ale jak zawsze zacięty, a sędzia pokazał aż trzy czerwone kartki (Piotr i Mariusz Grzejszczyk z Granatu oraz Krystian Olejarczyk z Orlicza)
-Mecz był wyrównany, było dużo walki w środku boiska, ale mało składnej gry. Goście czekali na kontry i zdobyli pierwszą bramkę po prostym błędzie naszej obrony - powiedział kierownik drużyny Orlicza, Rajmund Kabała.
-Myślę że kibice w Suchedniowie obejrzeli ciekawe spotkanie, które obfitowało nie tylko w kartki, ale też w ciekawe akcje. Wygraliśmy zasłużenie bo byliśmy drużyną lepiej zorganizowaną - powiedział trener Granatu, Mariusz Arczewski.

Star Starachowice - Polanie Pierzchnica 3:1 (1:0), 1:0 Mariusz Fabjański 32, 2:0 Jakub Nowocień 52, 3:0 Kamil Stawiarski 60 - Damian Detka 75.
Star: Poński - Spadło, Senderowski, Nowocień, Chodniewicz, Gołyski, Kania, Drabik, Kosztowniak (70. Madejski), Fabjański, Stawiarski (65. Sieroń).
Czechowski - M. Pietrzyk, Wysocki, Trela, Kozak, (85. Wołowiec), Lipa (60. Sołtys), P. Pietrzyk. Detka, Rajek (75. Miszczyk), Sikorski (46. Godek), Malinowski.

Klimontowianka Klimontów - GKS Nowiny mecz odwołany.

Ocenia kolejkę

Janusz Ślewa, kierownik drużyny Wichra Miedziana Góra:

- W tej kolejce nie było praktycznie żadnych niespodzianek. Z pewnością najciekawszym meczem kolejki były derby powiatu skarżyskiego, które zgodnie z oczekiwaniami wygrał Granat Skarżysko. Dzielnie przeciwstawiała się liderowi z Brodów Lechia Strawczyn, ale po przerwie Kamienna pokazała swoją wyższość. Sparta wygrała na cięzkim boisku Rudkach.