red
Kamil Markiewicz
Granat rozbił Lechię. Niespodziewana porażka Staru. Zenit rozgromił Polan

Granat Skarżysko - Kamienna - Lechia Strawczyn 5:1 (3:1)

Bramki: 1:0 Artur Kuliński 1, 2:0 Krzysztof Rzeszowski 11, 2:1 Tomasz Raczyński 20 z karnego, 3:1 Mateusz Łukasiewicz 44, 4:1 Kuliński 55, 5:1 Kuliński 75.

Granat: Michalski - Kuliński, Dulęba (65. Lisowski), Orlikowski, Polakowski - Okhonko (60. Kosela), Łukasiewicz, Rzeszowski, Grzejszczyk (46. Szmalec) - Chatys, Ozan (39. Wojna).

Lechia: Kukulski - K. Majka, Pietrzak, Zapała, Surma - Kasprzyk (80. Picheta), Ciołak (75. Cerkowniak), Raczyński, Brożek (25. Bębacz) - Zajęcki, Kurczyński.

- Cieszę się, że moja drużyna pozytywnie zareagowała po remisie z outsiderem. Wynik mówi sam za siebie. Teraz myślimy już o wyjazdowym meczu w Dwikozach - powiedział Mariusz Arczewski, trener Granatu.

- Mieliśmy kilka dobrych, bramkowych okazji. Albert Zajęcki trzy razy był sam na sam, ale nie strzelił gola. Granat był lepszy, zdobył pięć bramek i wygrał zasłużenie - powiedział Mirosław Gałęziowski, trener Lechii.

GKS Nowiny - Orlicz Suchedniów 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Dominik Szewczyk 58, 2:0 Jakub Olearczyk 59, 3:0 Olearczyk 62.

GKS: Mech - Smuga, Ślefarski, Kasprzyk, Król - Bujak (70. Markowski), Dziubek, Cichoń, Gągorowski (65. Drej) - Olearczyk (72. Solnica), Szewczyk (75. Krężołek).

Nowiny rozstrzygnęły mecz w ciągu pięciu minut po przerwie, zdobywając trzy bramki.

- Zagraliśmy poniżej naszych możliwości. Ważne, że potrafiliśmy w krótkim czasie zdobyć trzy bramki i dzięki temu wygraliśmy. Ważne są punkty w kontekście tego, co nas czeka na zakończenie sezonu. Chcemy skończyć jak najwyżej, a później zobaczymy, a czy będą baraże, czy bezpośredni awans - mówił Mariusz Ludwinek, trener Nowin.

Polanie Muszkieter Pierzchnica - Zenit Chmielnik 0:6 (0:0).

Bramki: 0:1 Wojciech Gulas 47, 0:2 Piotr Pierzak 55, 0:3 Mateusz Zacharski 58, 0:4 Andrzej Trojan 65, 04 Wojciech Gulas 80, 0:6 Marek Sobura 86

Polanie: Czechowski - Miszczyk, Kozak, Dziedzic, Pietrzyk, Lipa (60. Godek), Kmiecik (60. Sołtys), Detka, Sikorski, Wołowiec, Rajek (75. Malinowski).

Zenit: Kuzia - Kawiński, Olszewski, Sobura (85. Wołek), Zawierucha, Piotrowski (87. Stępień), Pierzak (80. Szczygielski), Bracisiewicz, Zacharski, Trojan (87. Kwiecień), Gulas.

Derby były całkiem niezłym widowiskiem, ale gospodarzom wyraźnie zabrakło ambicji, choć z przebiegu całego spotkania nie zasłużyli na tak wysoką porażkę.

- Mój zespół nie podjął walki. Graliśmy tylko w pierwszej połowie, po przerwie całkiem oddaliśmy inicjatywę. W ciągu kwadransa straciliśmy trzy bramki i już się nie podnieśliśmy - powiedział trener Polan, Krzysztof Trela.

-Mecz był zacięty, ale to my cały czas mieliśmy mecz pod kontrolą. Gospodarze stwarzali zagrożenie tylko po nielicznych stałych fragmentach gry. My przeważaliśmy na całym boisku, byliśmy lepsi w destrukcji i w akcjach ofensywnych, a przede wszystkim graliśmy z większym zaangażowaniem - powiedział trener Zenitu Chmielnik Łukasz Ubożak.

Gród Ćmińsk - Wicher miedziana Góra 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Karol Kubicki 5, 2:0 Maciej Leśniewski 80, 3:0Kamil Frączyk 85 z karnego.

Gród Ć.: Krumplewski - Kubicki, Węgrzyn, T. Frączyk Żołowicz, Trojan (65. Leśniewski), Koza, K. Frączyk, Pietronik (55. Wieczorek), Słoń (86. Adach), Niewczas.

Wicher:Piwowar - Budzowski, D. Piwowarczyk, Pedryc, Surowiec, K. Piwowarczyk, Salwa, Koza, Opara, (46. Gałecki), M. Piwowarczyk, Foderowicz (60. Pałka).

Mecz nie był porywającym widowiskiem i widać było, że grają najsłabsze drużyny w klasie okręgowej. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale chwile później Wicher mógł wyrównać, ale Mariusz Piwowarczyk przestrzelił z rzutu karnego. Wygrana gospodarzy mogła być bardziej okazała, bo w końcówce Góed miał sporo sytuacji, a po mocnym strzaleTrojana gości uratowała poprzeczka.

- Zdobyliśmy trzy bardzo nam potrzebna punkty i to jest najważniejsze -powiedział trener Grodu, Artur Jagodziński.

Stal Kunów - Sparta Dwikozy1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Marcin Dynarek 64.

Stal: Sobański - K. Ronduda, M. Witek, Cieślik, Dębniak, Ostrowski (75. Ł. Ronduda), Kwapisz, Kowalski, A. Witek, Dynarek (70. Cholewiński), Kaczor (80. Pocheć).

Sparta: Ziętek - Siudak, Spyra, Z. Warzocha, Drożdżal (60. Borycki), Papka, Kiliański (70. Chorab), Kubicki (75. Ciak), A. Warzocha, Marzec, Mazur.

Kibice w Kunowie obejrzeli całkiem niezły mecz, w którym obydwie drużyny zagrały ofensywnie i obydwie miały wiele dogodnych do zdobycia bramki sytuacji. W pierwszej połowie bardzo dobrze spisywał się w bramce Sparty Krzysztof Ziętek, kilkakrotnie ratując swój zespół od utraty bramki. Skapitulował dopiero w drugiej połowie kiedy Marcin Dynarek mocno strzelił a piłka po rykoszecie wpadła do siatki.

Star Starachowice - GKS rudki 2:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Bartosz Borowiec 16, 1:1 Damian Senderowski 48, 2:1 Damian Senderowski 52, 2:2 Łukasz Kowalski 76, 2:3 Kacper Wiecha 83.

Star: Łabędzki (73. Poński) - Sieroń, Senderowski, Spadło, Chodniewicz (46. Wójtowicz), Gołyski, Nowocień, Kania (53. Madejski), Kosztowniak, Drabik (62. Bies), Stawiarski.

Rudki: Rafalski - Treska, Ł. Kowalski, Zakrzewski, D. Dawidowicz, B. Wiecha, R. Dawidowicz, Bednarski, E. Wiecha (66. Tomaszewski), K. Wiecha (87. Świstak), Borowiec.

Na początku drugiej połowy gospodarze prowadzili 2:1 i wydawało się że ... nic złego sie nie stanie. Tymczasem w końcówce meczu ambitnie grajacy zespół z Rudek zdołał strzelić dwa gole i zainkasował komplet punktów.

Gród Wiślica - Kamienna Brody 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Radosław Kardas 34, 0:2 Piotr Jedlikowski 69, 0:3 Hubert Czerpak 88.

Kamienna: Dymanowski - Jagieła, Kardas, Zięba, Praga, Świątek (60 Sado), Dziewięcki, Jedlikowski, Gajewski (55. Mąka), Wochniak (77. Czerpak), Frańczak (69 Sodo).

Tylko do momentu zdobycia pierwszej bramki goście mogli obawiać się o wynik meczu. Potem już niepodzielnie dominowali na boisku i mogli odnieść znacznie wyższe zwyciestwo.

Mecz Klimontowianka Klimontów - Piast Stopnica

Mecz nie odbył się. Goście nie dojechali z powodu awarii autokaru.

ocenia kolejkę

Marcin Wróbel, trener Kamiennej Brody: - Drużyny z czołówki tabeli cały czas trzymaj się równo, nikt nie stracił punktów i nic jeszcze nie jest przesądzone. Każda z tych drużyn ma przed sobąś bardzo trudne mecze Jedynie Star po przegranej z Rudkami wypadł ze stawki drużyn walczących o awans. Podobnie jest w dole tabeli, gdzie jeszcze wszystko może się zdarzyć.