Klasa okręgowa. Zieleń przerwała kiepską passę

red
Marcin Dynarek zdobył pierwszą bramkę dla Stali Kunów.
Marcin Dynarek zdobył pierwszą bramkę dla Stali Kunów. Mirosław Rolak
Wysokie wyjazdowe zwycięstwo Wisły Nowy Korczyn. Lider pewnie wygrał z Piastem w Stopnicy

Piast Stopnica - Moravia Morawica 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Bartek Bęben 45, 0:2 Damian Detka 45, 0:3 Piotr Pietrzyk 90.

Piast: Piotrowski - Kołek, Sztuk, Krzemiński, Pławski (60. Materkowski), Mius (60. Domagała), R. Charyga, Nowak, Segda (46. Kumor), A. Charyga, Gwóźdź (75. Cichoń).

Moravia: P. Kubicki - Miszczyk, Detka, M. Zawadzki, Skrzypek, Radomski, Jasiński (87. Maciejski), K. Kubicki, Kraj, Pierzak (77. Pietrzyk), Bęben (70. Szewczyk).

- Trochę obawialiśmy się meczu w Stopnicy, bo Piast to wyjątkowo trudny rywal, tym bardziej że przyszło nam grać bez trzech podstawowych zawodników. Do przerwy był to bardzo przeciętny mecz i żadna z drużyn nie przeprowadziła ciekawszych akcji. W ostatnich minutach pierwszej połowy zdobyliśmy dwie bramki, a po przerwie już zdecydowanie dominowaliśmy. Mieliśmy co najmniej pięć wyśmienitych sytuacji, ale dopiero w doliczonym czasie gry udało nam się strzelić trzeciego gola - ocenił sobotni mecz trener Moravii, Marek Bęben.

Polanie Pierzchnica - GKS Nowiny 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Łukasz Góral 5.

Nowiny: Mech - Kasprzyk, Markowski, Ślefarski, Król, Staszewski (65. Chrzanowski), Bujak (89. Nowiński), Góral, Paździor (63. Gągorowski), Solnica, Szewczyk (81. Olejarczyk).

Goście posiadali w tym meczu wyraźną przewagę i mieli znacznie więcej dogodnych do zdobycia bramki sytuacji. Gospodarze stwarzali zagrożenie pod bramką Nowin tylko po stałych fragmentach gry. Goście natomiast mieli wiele okazji sam na sam z bramkarzem (Szewczyk, Solnica, Staszewski), w drugiej połowie Gągo-rowski trafił w poprzeczkę.

Stal Kunów - Orlicz Suchedniów 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0Marcin Dynarek 33, 2:0 Mateusz Koterbski 42

Stal: Szczurek - K. Ronduda, Kostrzewa, Cieślik, Molęda, Ostrowski (85. Sekuła), Haraźny (81. Kaczor), Koterbski, Dynarek (90. Ł. Ronduda), Szafirowski (64. Jałocha), Cholewiński.

Orlicz: Ścisłowicz - Bator, Sikora, Górecki, Nutzel (75. Kita), Świtowski, Rzeszowski, Moskal (60. Maciej Banaszkowski), Galus (80. Kaczmarski), Słoń, Marek Banaszkowski.

Stal odniosła kolejne zwycięstwo, zdobywając obydwie bramki po tzw. stałych fragmentach gry. Najpierw kapitalnym strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów popisał się Marcin Dynarek, a trzy minuty przed końcem pierwszej połowy, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skutecznie strzelił głową Mateusz Koterbski. W drugiej połowie obydwie drużyny miały jeszcze wiele okazji, ale żadnej już nie udało się wykorzystać. - Cieszymy się z kolejnych trzech punktów. Utrzymujemy bezpieczną pozycję w środku tabeli i dalej walczymy o punkty - powiedział trener Stali, Jarosław Jałocha.

Zenit Chmielnik - Gród Ćmińsk 0:3 (0:1).

Bramki: 0:1 Maciej Leśniewski 8, 0:2 Artur Kuliński 55, 0:3 Marcin Pietrow 60.

Gród: Krumplewski - Trojan, Frączyk, Adach, Leśniewski (60. Szafarczyk), Polakowski, Łukasiewicz, Węgrzyn, Walczak, Koza (25. Wieczorek, 46. Pietrow, 75. Socha), Kuliński.

- Przez dwa lata szukałem odpowiedniej nazwy dla mojej drużyny i dziś znalazłem. Moja drużyna to „Dobre Chłopaki”. Te dobre chłopaki dziś były niegrzeczne i zasłużenie wygrały z mocnym Zenitem. Widać, że w Chmielniku jest duży potencjał, ale ta drużyna potrzebuje jeszcze czasu - filozoficznie skomentował mecz trener Grodu, Mariusz Arczewski.

Sparta Dwikozy - Orlęta Kielce 1:2 (0:0).

Bramki: 0:1 Daniel Gładysz 47, 1:1 Jerzy Mazur 55, 1:2 Daniel Gładysz 65.

Sparta: Ziętek - Siudak, Spyra, Z. Warzocha, Kubicki (77. Górniak), Marzec (68. P. Bidas), Latański (65. Drożdżal), A. Warzocha, Kiliański (75. Hebda), Mazur, Koczwara.

Orlęta: Cieśliński - Szczepański, Bandura, Pałgan, Wilczyński, Ołubek (75. Tutaj), Bieniek, Czerwiński, Gołąbek (46. Supierz), Kołodziejczyk, Gładysz (82. Kumor).

Orlęta przerwały dobrą passę Sparty, wygrywając wyrównane spotkanie w Dwikozach. Pierwsza połowa meczu była dość bezbarwna i żadna z drużyn nie stworzyła klarownych sytuacji. Tuż po przerwie po indywidualnej akcji Daniel Gładysz dał gościom prowadzenie. Chwilę później wyrównał grający trener Sparty, Jerzy Mazur, a 10 minut później znowu Gładysz pokonał bramkarza gospodarzy. Sparta ambitnie atakowała do końca, ale Orlęta nie dały odebrać sobie zwycięstwa. - Cieszy zwycięstwo w meczu z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie się w klasie okręgowej - powiedział trener Orląt, Janusz Cieślak.

Wicher Miedziana Góra - ZieleŃ ŻelisławicE 1:1 (1:0).

Bramki: 1:0 Damian Piwowarczyk 8, 1:1 Patryk Pasoń 80

Wicher: Piwowar - Pedryc, Salwa, Morawski, Pańtak, Chyb, K. Piwowarczyk, Wypych, (65. Koza), Wojtasiński, Tybinkowski (68. Foderowicz), D. Piwowarczyk.

Zieleń: Kowalski - Bartyzel, M. Fira, D. Józefowski, P. Nidziński, Skupin, Piekacz, Plebanek, T. Fira, Walasek (70. K. Józefowski), Pasoń.

Remis ostatniej w tabeli Zieleni w Miedzianej Górze to największa niespodzianka tej kolejki. Zieleń przegrała z rzędu 12 spotkań i zdobyła pierwszy punkt od siódmej kolejki. Gospodarze szybko strzelili gola, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i celnym strzale głową Damiana Piwowarczyka. Potem jednak nic dobrego o grze zawodników Wichra powiedzieć się nie da. Goście wyrównali w 80 minucie, a przy odrobinie szczęścia mogli wywieźć z Miedzianej Góry komplet punktów. - Cieszę się że przerwaliśmy serię porażek, ale jestem mocno zawiedziony, bo w tym meczu zasłużyliśmy na trzy punkty - powiedział grający trener Zieleni, Karol Józefowski.

Koprzywianka Arka Koprzywnica - Wisła Nowy Korczyn 0:7 (0:3).

Bramki: 0:1 Michał Piotrowski 9, 0:2 Wiesław Francuz 35, 0:3 Krzysztof Witek 44, 0:4 Michał Piotrowski 48, 0:5 Michał Piotrowski 51, 0:6 Krzysztof Witek 55, 0:7 Krzysztof Witek 65.

Wisła: Borczuch - Gołumczyński, Taler, Parlak, Kwiecień (23. Dudek), Piotrowski, Misiewicz, Ciekalski, Witek, Ofiara (55. Wrześniak), Francuz.

Wisła odniosła pewne i wysokie zwycięstwo, choć początek meczu nie zapowiadał takiej dominacji gości.

- W pierwszych minutach meczu gospodarze przeprowadzili trzy bardzo groźne akcje, ale na szczęście nasza defensywa poradziła sobie. Od momentu, kiedy objęliśmy prowadzenie całkowicie dominowaliśmy na boisku. Gospodarze nie zagrali tak słabo, jakby na to wskazywał wynik i myślę, że w tej rundzie jeszcze komuś urwią punkty - powiedział grający trener Wisły, Wiesław Francuz.

Granat Skarżysko - Star Starachowice 1:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Robert Orlikowski 25.

Granat: Michalski - Piętak, Styczyński, Chatys, Piotr Markowicz, Orlikowski, Płusa, Lisowski (80. Gnat), Paweł Markowicz, Zygmunt, Gardynik (57. Grzejszczyk).

Star: Sylwanowski - Chodniewicz, Spadło, Senderowski, Drabik, Rafalski, Kopeć (60. Madejski), Maciejczak (65. Bies), Sliusar, Sęga, Zięba (85. Kozieł).

Granat odniósł zasłużone zwycięstwo, prezentując się zdecydowanie lepiej. Decydująca dla losów meczu była 29 minuta, kiedy to Bartosz Styczyński egzekwował rzut karny. Gracz Granatu trafił w słupek, ale obrońcy Staru źle wybili piłkę, która trafiła na 25 metr, pod nogi Roberta Orlikowskiego, a ten pięknym strzałem skierował ją do siatki. -Pierwszą połowę całkiem przespaliśmy, graliśmy „na stojąco”. Po przerwie próbowaliśmy odrabiać straty, ale brakowało tego ostatniego, otwierającego drogę do bramki, podania. Praktycznie nie stworzyliśmy klarownej sytuacji - powiedział trener Staru, Artur Anduła.

20. kolejka. Siedem goli strzeliła Wisła Nowy Korczyn w Koprzywnicy, a Zieleń wywalczyła jeden punkt w Miedzianej Górze. Lider odniósł pewne zwycięstwo w meczu z Piastem w Stopnicy.

Jerzy Mazur, trener Sparty Dwikozy: Największą niespodzianką kolejki jest remis Zieleni w Miedzianej Górze. Wicher był faworytem, ale chcę powiedzieć że w meczu z nami Zieleń nie prezentowała się tak słabo jakby na to wskazywało jej miejsce w tabeli. Liczyłem na wygraną Zenitu, bo miał dobry początek rundy, ale Gród okazał się skuteczniejszy. Nie oczekiwałem też zwycięstwa Granatu w meczu ze Starem. Stal Kunów i Nowiny były faworytami w swoich meczach i nie zawiodły. Podobnie jak Moravia, która wygrała na boisku mocnej ekipy Piasta pewnie zmierza do awansu.

Jedenastka kolejki

Grzegorz Kowalski (Zieleń) - Mateusz Zawadzki (Moravia), Maciej BIeniek (Orlęta), Maciej Leśniew-ski(Gród), Paweł Markowicz (Granat), Karol Bujak(Nowiny), Bartek Bęben(Moravia), Marcin Dynarek (Stal ), Patryk Pasoń (Zieleń) - Łukasz Góral (Nowiny), Daniel Gładysz (Orlęta).

Najlepsi strzelcy: 19 - Mariusz Fabjański (Star), 13 - Dominik Szewczyk (Nowiny), 12 - Mirosław Słoń (Orlicz), 11 - Tomasz Kołodziejczyk (Orlęta),Jakub Majewski (Polanie), 10 - Arkadiusz Charyga (Piast), Artur Kuliński (Gród), 9 - Karol Gilewski (Moravia),

19. kolejka - 23-24 kwietnia: Piast - Koprzywianka Arka, Star - Zenit, Gród - Polanie, Nowiny - Wisła, Moravia - Sparta, Orlęta - Wicher, Zieleń - Stal, Orlicz - Granat.