Klaudia Petters z Akweduktu znów na podium

(SAW)
Klaudia Petters była druga w Blachowni.
Klaudia Petters była druga w Blachowni. archiwum klubu
W bardzo dobrej formie utrzymuje się Klaudia Petters, triathlonistka Akweduktu Kielce. Zajęła drugie miejsce w kategorii juniorek w Elemental Triathlon Series – Blachownia, czyli 3. edycji Pucharu Polski w Triathlonie.

W Blachowni pod Częstochową juniorzy rywalizowali na dystansie 750 metrów pływania, 20 jazda na rowerze, 5 km bieg. Klaudia znów potwierdziła przynależność do krajowej czołówki. Pecha miała trochę Wiktoria Zawolik, która uczestniczyła w kraksie na rowerze i w kategorii juniorek zajęła ostatecznie siódme miejsce. W tej samej kategorii wiekowej ósmy był Karol Gajewski, a 11. Szymon Bogus.

Na dystansie supersprinterskim (200 m pływania, 10 km jazda na rowerze i 2,5 km bieg) w kategorii młodzików szóste miejsce zajął Eryk Szcześniak, a 11 w juniorach młodszych był Mateusz Błaszczyk.

Z kolei na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km jazda na rowerze i 10 km bieg szósty był trener Akweduktu Grzegorz Kożuchowski.

- To były udane zawody w naszym wykonaniu, a Klaudia po raz kolejny stanęła na podium. Przez cały sezon utrzymuje wysoką formę – podsumował start trener Grzegorz Kożuchowski.

Ostatnie zawody z cyklu Elemental Tri Series odbędą się 21 sierpnia w Białymstoku. Wystartuje tam czterech zawodników Akweduktu - Klaudia Petters, Wiktoria Zawolik, Eryk Szcześniak i trener Grzegorz Kożuchowski.

A w weekend 13-14 sierpnia święto triathlonu w Polsce - Herbalife Ironman 70.3 Gdynia, czyli zawody na dystansie półironmana. Zgłoszonych zostało prawie 2400 zawodników z całego świata, kilku zawodników ze światowej czołówki. Wystartuje też trener Grzegorz Kożuchowski.