Klęska piłkarzy ręcznych KSZO Odlewni Ostrowiec

mir
W meczu pierwszej kolejki rundy rewanżowej pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski różnica aż 11 bramek przegrał z ostatnią drużyną w tabeli.

Olimp grodków - KSZO Odlewnia Ostrowiec św. 30:19 (13:10)

KSZO Odlewnia: Piątkowski, Szewczyk – Kożeniewski, Jeżyna 5, Cukierski, Król 4, Czuwara, Goliszewski 4, Afanasjev 1, Kamil Kieloch 1, Kwiatkowski 1, Antolak 2, Rutkowski 1.

W pierwszym meczu rundy rewanżowej pierwszej ligi szczypiornistów KSZO Odlewnia niespodziewanie przegrał z ostatnim w tabeli Olimpem Grodków. Co ciekawe, było to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo drużyny z Grodkowa.

Początek meczu nie zapowiadał niespodzianki. Po paru nieudanych atakach obydwu drużyn, pierwszego gola zdobyli gospodarze, ale w 8 minucie po bramce Dimitrija Afansajeva KSZO wyszedł na prowadzenie (2:3).

Potem jednak skuteczniejsi byli rywale, a nasi zawodnicy marnowali wiele dogodnych sytuacji, a w obronie byli bezradni wobec efektownych akcji Łukasza Ogorzelca, zdobywcy 10 bramek w meczu. Grodków utrzymywał jedno-, dwubramkową przewagę, a w końcówce pierwszej połowy nasz zespół nie potrafił wykorzystać okresu gry w przewadze i ostatecznie Olimp schodził na przerwę z trzybramkową zaliczką.

Po zmianie stron, gospodarze systematycznie powiększali prowadzenie, nawet grając w osłabieniu. W 43 minucie było już 20:14. Nasz zespół po kilku skutecznych akcjach zmniejszył stratę i po bramce wyróżniającego się gracza w ekipie KSZO, Macieja Jeżyny, było 20:17. Niestety, w ostatnim kwadransie meczu nasz zespół zagrał fatalnie. W ciągu 15 minut KSZO zdobył tylko dwie bramki, tracąc 10!