Klęska Wisły Sandomierz w Kaliszu

/PK/
W pierwszym barażowym meczu o awans do pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, Szczypiorno Kalisz pokonało Wisłę Sandomierz 44:32 (23:14). Szanse sandomierzan na odrobienie 12-bramkowej straty w rewanżu, który odbędzie się w najbliższą sobotę w hali przy ulicy Patkowskiego, są znikome.

Szczypiorno Kalisz - Wisła Sandomierz 44:32 (23:14).

Wisła: Skowron, Stolarski - Ogrodnik 8, Kwiatkowski 7, Pawelczyk 5, Kutek 4, Białkowski 4, Zawada 1, Szklarski 1, Werstler 1, Smardz 1, Guz.

Sandomierzanie dojechali do Kalisza zaledwie godzinę przed meczem, wyszli na boisko zmęczeni podróżą i ospali. Gospodarze natychmiast to wykorzystali, od pierwszych minut opanowując sytuację na boisku. Szczególnie licho wyglądała obrona Wisły, która zbytnio nie przeszkadzała kaliszanom w zdobywaniu bramek. W 14 minucie Szczypiorno objęło prowadzenie 10:4. Goście na chwilę się przebudzili i kilka razy zmniejszali straty do czterech goli. W 20 minucie było 14:10, ale końcówka pierwszej połowy należała całkowicie do zespołu z Kalisza. Druga część spotkania była bardziej wyrównana, prowadzenie Szczypiorna wahało się między 10 a 13 bramkami, ostatecznie Wisła zawiozła do Sandomierza bagaż dwunastu bramek.

Rewanżowy mecz odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 18 w hali przy ulicy Patkowskiego w Sandomierzu.