Kliszów wygrał siatkarski turniej w Kijach

/dor/
Siatkarze rywalizowali o puchar wójta. Impreza odbyła się po raz drugi, wzięło w niej udział sześć drużyn Sześć zespołów uczestniczyło II Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kije. Zwyciężyła drużyna z Kliszowa, która w finałowym meczu pokonała Umianowice.

Otwarcia turnieju dokonał wójt Krzysztof Słonina. Jeśli chodzi o stronę sportową imprezy, to w pierwszej części zawodnicy rywalizowali w grupach po trzy drużyny systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup zagrali w finale. Rozegrano 8 spotkań do dwóch wygranych setów. Od początku turnieju bardzo dobrze spisywali się faworyci - zawodnicy z Kliszowa, zwycięzcy grupy A. Kroku dotrzymywali im siatkarze z Umianowic, zwycięzcy grupy B.

Klasyfikacja po rundzie kwalifikacyjnej przedstawiała się następująco: 1. Kliszów, 2. Umianowice, 3. Kokot, 4. Kije, 5. Stawiany, 6. Lipnik.
W meczu o trzecie miejsce drużyna Kokota pokonała Kije 2:0. W finale zmierzyli się siatkarze Umianowic i Kliszowa. Tym razem zawodnicy z Umianowic musieli uznać wyższość faworyzowanej drużyny z Kliszowa, która wgrała 2:0 i została zwycięzcą II Gminnego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta.

Turniej zorganizowali i przeprowadzili Grzegorz Woźniczko i Włodzimierz Sater. Sędzią głównym był Sylwester Fiuk z Borczyna. Nagrody ufundowało Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kije. - Po raz drugi zorganizowaliśmy ten turniej. Kliszów potwierdził, że ma mocną drużynę. Zresztą rywalizuje też w lidze powiatowej i to doświadczenie procentuje w innych turniejach. Zespół Kliszowa zasłużenie wygrał ten turniej - powiedział Grzegorz Woźniczko, jeden z organizatorów tej imprezy.