Klub Kung-Fu Yantai z Buska - na medal

Adam Ligiecki
Jakub Bezak (w środku) i Damian Jaworski, pod opieką trenera Andrzeja Cupryjaka-Sochy, zdobyli w Gdyni dla Buska pięć medali. archiwum prywatne
Blisko 100 zawodniczek i zawodników z różnych stron kraju wzięło udział w VII Otwartym Turnieju Tradycyjnego Wushu w Gdyni. Świetnie spisała się skromna ekipa Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai - Jakub Bezak i Damian Jaworski zdobyli w sumie pięć medali.

15-letni Kuba Bezak wywalczył „złoto” w formach ręcznych północnych oraz srebrny krążek w konkurencji form z bronią krótką, w kategorii wiekowej 15-17 lat. Z kolei 13-latek Damian Jaworski przywiózł z Gdyni trzy brązowe medale - w formach ręcznych północnych, formach z bronią krótką oraz formach z bronią długą (w kategorii 11-14 lat).

- To był udany debiut moich zawodników. W sumie na męczącym starcie, ale nie ma lekko - komentuje występ swoich uczniów na turnieju Andrzej Cupryjak-Socha, prezes, a zarazem trener Buskiego Klubu Kung Fu-Yantai.

Marcowa impreza w Gdyni została zorganizowana z inicjatywy Krzysztofa Brzozowskiego, trenera i założyciela sekcji chińskich sztuk walki Shaolin Kung-Fu. Obok gospodarzy, startowały także szkoły z Gdańska, Lęborka, Szczecina, Płocka, Słupska, Wrocławia, Tarnowa oraz ekipa z Buska.

- Turniej w Gdyni za nami, teraz najważniejsza impreza roku 2016. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu odbędą się w czerwcu - dodaje Andrzej Cupryjak-Socha.