Klub Piłki Siatkowej Kielce przegrał 1:3 z Krispolem we Wrześni. Kielczanie wracają do domu bez punktów

Fragment meczu, Krispol - KPS Kielce.
Fragment meczu, Krispol - KPS Kielce. facebook kps kielce
W meczu piątej kolejki pierwszej ligi siatkarzy, Krispol Września pokonał 3:1 KPS Kielce.

Krispol Września - KPS Kielce 3:1 (17:25, 25:21, 26:24, 25:19).
KPS Kielce: Adamski, Godlewski, Busch, Szymański, Woźnica, Starzec, Jaskuła (L) oraz Karakuła, Rećko, Kosiba, Pacholczak, Kowalczyk (libero)

Spotkanie we Wrześni zaczęło się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Mateusza Grabdy, siatkarzy KPS. Zaledwie po 21 minutach gry, pierwszego seta wygrali kielczanie do 17.
Drugi set niestety już przebiegał pod wyraźne dyktando gospodarzy, którzy wyrównali stan meczu.
Trzecia partia to gra punkt za punkt. Od stanu po 20, zespoły zdobywały punkty na przemian. Przy stanie 24:24, Krispol wygrał dwie piłki i seta na przewago do 24.
Czwarty set okazał się jednak już ostatnim w tym meczu. Gospodarze wygrali go dość wyraźnie do 19 i cały mecz za trzy punkty.
Była to już czwarta porażka kielczan w tym sezonie, przy jednym wygranym meczu 3:2 z AZS w Częstochowie.
W kolejnym meczu, w ramach szóstej kolejki, KPS zagra z AZS AGH Kraków. Ten mecz w sobotę, 27 października o godzinie 17 w hali przy ulicy Żytniej.