Klub Piłki Siatkowej Kielce wygrał 3:2 z AZS w Częstochowie. Trener Mateusz Grabda zadowolony

Siatkarze KPS Kielce wygrali z AZS w Częstochowie.
Siatkarze KPS Kielce wygrali z AZS w Częstochowie. Sławomir Stachura
W meczu trzeciej kolejki pierwszej ligi siatkarzy, KPS Kielce pokonał po dramatycznym meczu 3:2 AZS w Częstochowie. Była to pierwsza wygrana kielczan w tym sezonie.

Tauron AZS Częstochowa - KPS Kielce 2:3 (18:25, 25:19, 22:25, 29:27, 10:15)

KPS Kielce: Adamski 9, Szymański 8, Rećko 13, Busch 11, Starzec 10, Woźnica 12, Jaskuła (libero), Kowalczyk (libero) oraz Karakuła, Pacholczak, Kosiba 8, Godlewski.

Nie udało się wygrać siatkarzom Klubu Piłki Siatkowej Kielce w pierwszej i drugiej kolejce, kiedy mecze rozgrywane były w we własnej hali. Podopieczni trenera Mateusza Grabdy pojechali do Częstochowy i po dramatycznym meczu pokonali tamtejszy AZS 3:2.
Kielczanie mecz potraktowali bardzo poważnie. Już we wtorek udali się pod Jasną Górę, gdzie wieczorem odbyli trening i drugi w środę do południa.
W AZS od tego sezonu gra ikona tego klubu, jeden w najwybitniejszych polskich siatkarzy, 41 letni Dawid Murek.

Pierwszy set całkowicie należał do podopiecznych trenera Mateusza Grabdy. Kielczanie bardzo dobrze zagrywali, i zawodnicy AZS mieli ogromne kłopoty w przyjęciem zagrywki i tym samym wyprowadzeniem ataku.
W drugim secie role się odwróciły i to gospodarze nie dali żadnych szans naszej drużynie.
Trzecia partia ponownie należała do KPS. Gdy wydawało się, że czwarta będzie ostatnią w tym meczu i kielczanie wygrają za trzy punkty ten pojedynek, gospodarze doprowadzili do piątej partii. Wcale do niej nie musiało dojść, bowiem kielecka drużyna miała kilka meczboli.
Trzeba było grać piątego seta, w którym ponownie bardzo dobrze grali kielczanie. Od początku tego seta prowadzili i pewnie do wygrali do 10.
- Jechaliśmy po wygraną i tak też się stało. Szkoda, bo można było wygrać za trzy punkty. Zwycięstwo 3:2 za dwa punkty też nas bardzo cieszy - mówił po meczu Mateusz Grabda, trener KPS Kielce.