Klub z Rudnika drugi w mistrzostwach Polski

dor
Pamiątkowe zdjęcie zawodników, organizatorów, zaproszonych gości, wśród których byli Marzena Bernat - wójt gminy Brody oraz Andrzej Puchacz - delegat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Archiwum organizatora
Ciekawe i emocjonujące były mistrzostwach Polski w biegach górskich na krótkim dystansie w kategorii juniorów, juniorów młodszych i młodzików oraz dzieci. Zawodnicy rywalizowali na terenie rezerwatu Skały w Krynkach i wokół zbiornika Oczko. W sumie w imprezie tej wystartowało 119 biegaczek i biegaczy.

Klub z Rudnika był drugi w punktacji drużynowej
W punktacji drużynowej zawodów zwyciężył Opoczno Sport Team, a drugie miejsce ex aequo zajęły drużyny Klubu Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne oraz Ludowy Klub Biegacza Rudnik.

- To sukces naszego klubu. Drugie miejsce w gronie 28 startujących ekip to bardzo dobry wynik. Cieszymy się też z tego, że zawodnicy wyjechali zadowoleni, chwalili organizację imprezy - powiedział Sylwester Dudek, prezes Ludowego Klubu Biegacza Rudnik, który był organizatorem mistrzostw Polski.

Dariusz Sikora pobiegł po srebrny medal

Jeśli chodzi o świętokrzyskich biegaczy, to Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn zdobyła w Krynkach mistrzostwo Polski juniorek młodszych w biegu górskim. Bardzo dobrze spisał się Dariusz Sikora z LKB Rudnik, który wywalczył srebrny medal w biegu na 600 metrów chłopców do 11 lat. - Damian pobiegł bardzo dobrze. To utalentowany zawodnik. Na pewno przysporzy nam jeszcze wiele radości - dodał Sylwester Dudek.

W mistrzostwach startowały też inne osoby z LKB. Zajęły następujące miejsca: 5. Krystian Ślifierz na 1000 metrów w kategorii dzieci starszych, 5. Jakub Ciemięga na 1600 metrów młodzików, 6. Bartosz Bernaciak na 4000 metrów juniorów młodszych, 4. Natalia Kwiecień na 2500 metrów juniorów, 5. Magdalena Borkowska w kategorii dzieci.

(Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press)