Kobiety pokazały klasę

Kamil Markiewicz
fanpage UKS Sparta Daleszyce
W weekend rozegrana została ostatnia kolejka rundy jesiennej w drugiej lidzie kobiet.

Zespoły z powiatu kieleckiego zaprezentowały się w niej z bardzo dobrej strony. Moravia Morawica rozgromiła na własnym boisku Bronowiankę Kraków aż 7:0. Do przerwy wygrywała 2:0. Trzy bramki zdobyła Justyna Olesińska, dwie Katarzyna Michta, a po jednej Magdalena Pawlik i Nikola Szyszka.

Zwycięstwo zanotowała także Sparta Daleszyce, która wygrała na wyjeździe z Trójką Staszówka/Jelna 4:0. Po pierwszej połowie ekipa z Daleszyc prowadziła 3:0. Dwa gole strzeliła Kamila Komisarczyk, a po jednym Federica Dall’Ara oraz Weronika Ożibko.

Łysica Bodzentyn zremisowała bezbramkowo na własnym boisku z Widokiem Lublin.

Dla drużyn z Bodzentyna i Daleszyc były to ostatnie spotkania w tym roku. Przed ekipą z Morawicy jeszcze jeden pojedynek. W niedzielę, o godzinie 12, Moravią będzie podejmować w zaległym spotkaniu dziewiątej kolejki LKS Wierzchowiska. W pierwszym terminie 29 października mecz nie został rozegrany ze względu na zły stan boiska.

Sparta na półmetku rozgrywek plasuje się na drugim miejscu z dorobkiem 25 punktów. Ma 5 punktów straty do lidera Respektu Myślenice, któremu do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz. Moravia na razie zajmuje miejsce ósme z 11 punktami na koncie. Łysica jest dziesiąta z 10 punktami.