Kolarze zawodowej włoszczowskiej grupy zainaugurowali sezon. Startują we Francji

/SAW/
Kolarze włoszczowskiej grupy Las Vegas Power Energy Drink na treningu we Francji. archiwum
Od ubiegłego tygodnia we Francji przebywają kolarze zawodowej grupy Włoszczowy - Las Vegas Power Energy Drink. Sezon zainaugurowali w niedzielę 17 marca startem w etapowym wyścigu UCI Grand Prix de Nogent-sur-Oise.

Jak powiedział nam dyrektor sportowy grupy Andrzej Domin na pierwszym etapie na 165-kilometrowej trasie w strugach deszczu i gradu zwyciężył Duńczyk Aleksander Kemp z grupy Team Cult Energy, a najlepszy z Polaków, na 23 miejscu uplasował się Wojciech Skarżyński włoszczowskiej grupy Las Vegas Power Energy Drink. W czołowej pięćdziesiątce był jeszcze jeden Polak, na 33 pozycji finiszował Kornel Sójka, również zawodnik Las Vegas.

- Nasi kolarze we Francji pozostaną do końca marca aby jak najdłużej potrenować w cieplejszym klimacie - mówi Andrzej Domin, dyrektor grupy. - Przed wylotem do Montpelier zawodnicy otrzymali nowe rowery, stroje i cały potrzebny sprzęt. Sezon w Polsce rozpoczniemy 6 kwietnia Międzynarodowym Kryterium w Dzierżoniowie i 7 kwietnia Międzynarodowym Wyścigiem w Sobótce - dodaje Domin.