MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejna odsłona kampanii wojewody #świętokrzyskieNIEhejtuje. Dyrektorzy szkół o hejcie: "To dotyczy każdego z nas" (ZDJĘCIA, WIDEO)

Paula Goszczyńska
Paula Goszczyńska
Podczas spotkania z wojewodą świętokrzyskim wzięło udział ponad 300 dyrektorów szkół.
Podczas spotkania z wojewodą świętokrzyskim wzięło udział ponad 300 dyrektorów szkół. Dawid Łukasik
We wtorek, 5 października, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz spotkał się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach z dyrektorami świętokrzyskich szkół. Wszystko za sprawą kampanii #świętokrzyskieNIEhejtuje, która nawołuje do tego, by nie używać mowy nienawiści, a jej celem jest to, by szkoła była przyjaznym i bezpiecznym miejscem.

- W spotkaniu weźmie udział ponad 300 osób. Poprzez nauczycieli i dyrekcję szkół dotrzemy do młodzieży, a to oni są najbardziej narażeni na hejt. To oni są adresatem hejtu, ale i odbiorcą. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu ten temat wyjdzie na wierzch, bo w jakimś stopniu dotyczy każdej szkoły. I stanie się tematem do dyskusji, do zajęć z uczniami, by #świętokrzyskieNIEhejtuje nie było tylko hasłem na bilbordach i ściankach, ale żył w przestrzeni publicznej i wywierał wpływ na odbiorców – mówił wojewoda Zbigniew Koniusz.

Akcja wojewody świętokrzyskiego skierowana jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych i ma zwiększyć świadomość społeczną groźnego zjawiska, jakim jest hejt. Poruszane w trakcie przedsięwzięcia zagadnienia dotyczą przyczyn mowy nienawiści, rozpoznawania hejtu i znajomości różnorodnych jego form. Obejmują także psychologiczne, jednostkowe i społeczne skutki hejtu, a także dają narzędzia i wiedzę do skutecznej z nim walki, dzięki wsparciu odpowiednich służb i organów państwowych, jak policja, prokuratura czy sądy.

- Niestety, te negatywne zachowania na dobre zadomowiły się w naszym życiu, a co chyba gorsze, widzimy pewne przyzwolenie na agresję, poniżanie czy ośmieszanie i brak stanowczej reakcji społeczności internetowej. Hejt, z pojedynczych przypadków zamienił się w falę nienawiści, która może dotknąć każdego z nas. To rozwijające się zjawisko skłoniło mnie do przygotowania kampanii społecznej #świętokrzyskieNIEhejtuje, uświadamiającej niebezpieczeństwo hejtu i konsekwencji z nim związanych – podkreśla wojewoda Zbigniew Koniusz.

Dyrektorzy przyznali, że hejt się zdarza. - Ja jako dyrektor może nie spotkałem się w swojej placówce z jakimś bardzo poważnym incydentem, natomiast mniejsze zdarzenia niestety są. Hejt rozlewa się na wszystkie obszary życia społecznego bardzo gwałtownie. Nie sądzę i nie wierzę, że jakakolwiek szkoła w Polsce nie spotkała się nigdy chociażby z drobnym hejtem – mówi Piotr Sowiński, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych imienia Mikołaja Kopernika w Kielcach. - Moja szkoła jest już po inauguracji kampanii i mogę się pochwalić, że moja młodzież już przygotowała scenariusz i czynnie będzie się włączać w tworzenie kolejnego spotu – dodaje dyrektor.

W spotkaniu wzięli też udział wiceprezes Stowarzyszenia Sztuka Łączenia Aleksandra Niemczyk, przedstawiciele Świętokrzyskiej Policji, pedagog oraz terapeuta. Został również zaprezentowany spot przygotowany na potrzeby kampanii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie