Kolejne dwa gole Adama Cieślińskiego. Remisowy debiut Motyki

/dor/
Piłkarze ŁKS Łódź pokonali na wyjeździe Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 3:2 i zrównali się z prowadzącym w tabeli 1. ligi Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Drużyny te mają pięć punktów przewagi nad trzema zespołami, między innymi wciąż niepokonanym Piastem Gliwice. Bohaterem i anty bohaterem meczu w Niecieczy był Marcin Mięciel. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy strzelił dwa gole, ale po przerwie został ukarany czerwoną kartką za niewłaściwe zachowanie wobec sędziego.

Kolejne zwycięstwo odniosło Podbeskidzie. Obydwie bramki w pojedynku z Wartą Poznań zdobył Adam Cieśliński, były napastnik KSZO Ostrowiec i to w odstępie zaledwie czterech minut.

Kolejarz Stróże zremisował z Flotą Świnoujście 1:1, a w roli trenera gospodarzy zadebiutował Marek Motyka, były szkoleniowiec Korony Kielce.

Górnik Polkowice - KSZO Ostrowiec 1:0 (1:0)
1:0 Zbigniew Grzybowski 29. Żółte kartki: Ałdaś, Soboń (Górnik). Sędziował: Michał Zając z Sosnowca. Widzów: 550.

Odra Wodzisław - GKS Katowice 1:0 (1:0)
1:0 Andrzej Rybski 21. Żółte kartki: Buchalik (Odra), Plewnia, Sokołowski (GKS). Sędziował: Jacek Zygmunt z Jarosławia. Widzów: 3000.

Ruch Radzionków - Pogoń Szczecin 2:0 (0:0)
1:0 Kamil Szymura 63, 2:0 Marek Suker 75. Żółte kartki: Wiśniewski, Niewulis, Foszmańczyk, Mak (Ruch), Bojarski, Hrymowicz (Pogoń). Czerwona: Bojarski (Pogoń, 60, za drugą żółtą). Sędziował: Rafał Greń z Rzeszowa. Widzów: 1000.

GKP Gorzów Wielkopolski - Dolcan Ząbki 0:0
Żółte kartki: Łuszkiewicz, Ganowicz, Andruszczak, Petrik (GKP), Dadacz, Stańczyk (Dolcan). Czerwona: Petrik (GKP, 57, za drugą żółtą). Sędziował: Rafał Rokosz z Katowic. Widzów: 250.

MKS Kluczbork - Piast Gliwice 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Patryk Tuszyński 25, 1:1 Jakub Biskup 42, 1:2 Jan Buryan 52.
Żółte kartki: Glanowski (MKS), Matras, Biskup, Buryan (Piast). Czerwona: Biskup (Piast, 69, za drugą żółtą). Sędziował: Mariusz Podgórski z Wrocławia. Widzów: 1500.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 2:0 (2:0)
1:0 Adam Cieśliński 26, 2:0 Cieśliński 30. Żółte kartki: Lis, Wojciechowski, Pawlak (Warta). Sędziował: Artur Radziszewski z Warszawy. Widzów: 1500.

Sandecja Nowy Sącz - Górnik Łęczna 2:0 (1:0)
1:0 Damian Zbozień 27, 2:0 Arkadiusz Aleksander 67. Żółte kartki: Froehlich, Gawęcki (Sandecja), Pielach (Górnik). Sędziował: Krzysztof Jakubik z Siedlec. Widzów: 2000.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - ŁKS Łódź 2:3 (1:3)
1:0 Piotr Trafarski 30, 1:1 Mariusz Mowlik 33, 1:2 Marcin Mięciel 45+1, 1:3 Marcin Mięciel 45+2, 2:3 Łukasz Cichos 59. Żółte kartki: Wójcik (Termalica Bruk-Bet), Kłus (ŁKS). Czerwona: Mięciel (ŁKS, 60, niesportowe zachowanie). Sędziował: Marcin Szrek z Kielc. Widzów: 1500.

Kolejarz Stróże - Flota Świnoujście 1:1 (1:1)
1:0 Przemysław Rygielski 16 (samobójcza), 1:1 Krzysztof Bodziony 26. Żółte kartki: Księżyc (Kolejarz), Mazurkiewicz, Uchenna Nwaogu (Flota). Sędziował: Mariusz Trofimiec z Kielc. Widzów: 400.
Strzelcy: 10 - Nwaogu (Flota), 9 - Cieśliński (Podbeskidzie), Mięciel (ŁKS), 7 - Demjan (Podbeskidzie), Drozdowicz (GKP), 6 - Biskup (Piast).
W następnej kolejce, 21-23 października: KSZO - Nieciecza (sobota, godz. 17), GKS - Sandecja, ŁKS - Odra, Flota - Górnik P., Pogoń - Kolejarz, Dolcan - Ruch, Piast - GKP, Górnik Ł. - Podbeskidzie, MKS - Warta.