Kolejne medale dla jędrzejowskiej „Strzały” na igrzyskach w Białymstoku

Przemysław Chechelski
Reprezentacja hokejowa województwa świętokrzyskiego, w której wystąpiło aż 10 zawodników jędrzejowskiego klubu „Strzała”. archiwum prywatne
W Białymstoku zakończyła się druga część tegorocznych Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. O sukcesach zawodników Sekcji Olimpiad Specjalnych „Strzała” w Jędrzejowie podczas pierwszej części, która odbyła się w Zakopanym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Z Białegostoku jędrzejowscy zawodnicy również wrócili z medalami.

W białostockiej części Igrzysk uczestniczyło ponad 230 zawodników, którzy zmierzyli się w dwóch zimowych dyscyplinach sportowych: łyżwiarstwie szybkim i hokeju halowym. Wśród 21 zawodników reprezentujących Świętokrzyski Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych znalazło się aż 11 zawodników klubu „Strzała”. W 12-osobowej drużynie hokeja halowego wystąpili: Mariusz Baran, Paweł Dąbrowski, Marcin Gilewski, Paweł Gredka, Marcin Król, Michał Piłat, Mariusz Rosół, Sylwester Rozenberg, Mateusz Świetlik i Michał Tambor. Świętokrzyska drużyna hokejowa zajęła trzecie miejsce. W łyżwiarstwie szybkim wystąpiła natomiast Kinga Banasiewicz, która startowała w biegu ma 1500 metrów gdzie wywalczyła brązowy medal, w biegu na 333 metry zajęła czwarte miejsce i w biegu na 500 metrów wywalczyła złoty medal.

Na podstawie wyników z obu części Igrzysk Oddział Świętokrzyski wywalczył aż pięć miejsc w reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na przyszłoroczne Światowe Zimowe Igrzyska, które odbędą się w Austrii. Świętokrzyscy zawodnicy będą reprezentować Polskę w biegu na rakietach śnieżnych, w łyżwiarstwie szybkim i narciarstwie alpejskim.
W tej ostatniej dyscyplinie wystąpi zawodnik jędrzejowskiego klubu „Strzała” - Paweł Dąbrowski.