Kolejne zwycięstwo koszykarzy AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce

(kar)
W środę trzecioligowa AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce zagrała na wyjeździe z wiceliderem Limblachem Limanowa. Nasz zespół zwyciężył 92:50.

Limblach Limanowa - AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce 50:92 (10:19, 13:33, 14:17, 13:23)

Politechnika: Rzońca 17, Bacik 17 (1x3), Busz 10 (1x3), Jaworski 8, Łuczyński 6 oraz Borowicki 18 (2x3), Ciepliński 8 (2x3), Pawlak 6, Paluch 2, Pękalski, Banasik.

W Limanowej mierzyły się dwa zespoły z czołówki tabeli. Przypominamy, że kielecka drużyna jest liderem rozgrywek, a Limblach wiceliderem. Goście od początku byli stroną dominującą. Pewnie wygrali każdą z kwart. Kielczanie mieli prostsze zadanie niż się spodziewali, ponieważ gospodarze nie mieli do dyspozycji wszystkich graczy. Na przerwę koszykarze Politechniki schodzili prowadząc różnicą 39 punktów, wygrywali 62:23. W kolejnych odsłonach tego pojedynku podopieczni trenera Stanisława Dudzika jeszcze powiększyli swoją przewagę i ostatecznie wygrali różnicą 42 punktów (92:50 dla Politechniki).

Kolejny mecz kielecka drużyna rozegra w niedzielę, 8 marca. Zmierzy się ona na wyjeździe z AZS Politechniką Krakowską.

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja