Kolejny medal KSZO na pływalni. Trzecie złoto 17-latki

Redakcja
Donata Kilijańska już trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw Polski w Ostrowcu Św. Waldemar Frańczak
Donata Kilijańska z KSZO zdobyła swój trzeci złoty medal na rozgrywanych w Ostrowcu Św. mistrzostwach Polski w pływaniu.

Od środy na pływalni Rawszczyzna odbywają się zimowe mistrzostwa Polski. Do dwóch złotych medali Donaty Kilijańskiej oraz złotego i srebrnego Marcina Kaczmarskiego zdobytych w dwóch pierwszych dniach zawodów, gospodarze w piątek dorzucili jeszcze jedno złoto.

17-letnia Kilijańska wygrała konkurencję 400 metrów stylem dowolnym. Jej czas- 4:08,41- jest gorszy od rekordu Polski juniorek 17- i 18- letnich zaledwie o 0,37 sekundy.

Dzielnie na 1500 metrów kraulem o swój trzeci medal walczył Kaczmarski, który przez blisko kilometr płynął jako drugi za Mateuszem Sawrymowiczem. Niestety, na ostatnich pięciuset metrach wyprzedziło go dwóch rywali i ukończył wyścig na 4. miejscu z rezultatem 15:04,29.

W przedpołudniowych eliminacjach awans do półfinału na 100 metrów stylem zmiennym wywalczył Wojciech Zabojszcz z Korony-Swim Kielce. Ukończył go na 11. miejscu z czasem 57,45, będącym nowym rekordem okręgu juniorów 17- letnich i 18- letnich.