Kolejny medalowy start Dragona Starachowice w mistrzostwach kick boxingu we Wrocławiu

dor
Medaliści z Wrocławia, od lewej: Karol Mamerski, Adrian Gunia, Filip Zawłocki, Ernest Kisiel, Dominika Czernikiewicz, Robert Siebyła. archiwum prywatne
Kolejny medalowy start zapisali na swoim koncie zawodnicy Dragona Starachowice. Tym razem na Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w K-1, które obyły się we Wrocławiu.

Starachowicki klub na tych zawodach reprezentowali: Karol Mamerski, Adrian Gunia, Filip Zawłocki, Ernest Kisiel, Dominika Czernikiewicz, Robert Siebyła.

Adrian Gunia wywalczył złoty medal w kategorii 57 kilogramów juniorów młodszych. Po „złoto” sięgnął też Filip Zawłocki w kategorii 81 kilogramów juniorów młodszych. Trzeci złoty medal zdobył Karol Mamerski w kategorii - 63,5 kilograma juniorów młodszych.

Srebrny medal zapisała na swoim koncie Dominika Czernikiewicz w kategorii 60 kilogramów. Po „srebro” sięgnął także Ernest Kisiel w wadze 63,5 kilograma juniorów starszych. Ostatni - brązowy medal - zdobył Robert Siebyła w kategorii 60 kilogramów juniorów starszych.
- Bardzo cieszymy się z tego występu. Rywalizowały 54 kluby z całej Polski, my uplasowaliśmy się w czołówce. Po raz kolejny potwierdziliśmy, że liczymy się w rywalizacji z najlepszymi klubami w Polsce. Jest dobrze, z nadzieją czekamy na kolejne starty w dobrze obsadzonych zawodach - powiedział trener Marek Jasiński.