Kolejny rekordowy występ łuczników z Włoszczowic - zdobyli 15 mredali

/dor/
Łucznicy z Włoszczowic z medalami. W Bodzentynie wywalczyli w sumie 15 miejsc na podium. Fot. Archiwum prywatne
Łucznicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Włoszczowice ustanowili nowy rekord. W Okręgowych Mikołajkowych Zawodach w Bodzentynie 15 zawodników z Włoszczowic stanęło na podium, a kolejnych dwóch zajęło miejsca punktowane.

Bardzo dobre rezultaty osiągnęli Jakub Babiarski i Szczepan Gondek, strzelając 341 i 332 punkty. W zawodach startowało ponad 50 zawodników z dwóch okręgów - świętokrzyskiego i mazowieckiego, z następujących klubów: Olimpia Suchedniów, ULKS Włoszczowice, Scholasteria Mąchocice, Grot Bodzentyn i Zamłynie Radom.

- Cieszy kolejny udany start naszych łuczników i następny klubowy rekord. Pięcioro naszych zawodników sięgnęło po zwycięstwa, można powiedzieć, że dominatorzy z Włoszczowic znowu dali o sobie znać - z zadowoleniem mówił Grzegorz Woźniczko, trener ULKS Włoszczowice.

Wyniki: I miejsca zajęli: Jakub Długosz, Jakub Babiarski, Justyna Lech, Dominika Czechowska i Kamil Kubicki; II miejsca wywalczyli: Paweł Wójcik, Eliza Suchorab, Szczepan Gondek, Tomasz Jaros, Karolina Babiarska; III miejsca zajęli: Michał Bochniak, Eliza Starula, Adam Połeć, Julia Cieśla i Marcin Wójcik; punktowane pozycje IV - VI zajęli: Szymon Czechowski i Maciej Parlicki.