dor
Reprezentanci Koneckiego Klubu Karate Kyokushin - od lewej Oliwia Małecka, Paulina Dróżdż, Oliwia Tatar, Karolina Kozielska.  Z tyłu Olgierd Kozielski, Mateusz Garbacz i Paweł Zbroszczyk.
Reprezentanci Koneckiego Klubu Karate Kyokushin - od lewej Oliwia Małecka, Paulina Dróżdż, Oliwia Tatar, Karolina Kozielska. Z tyłu Olgierd Kozielski, Mateusz Garbacz i Paweł Zbroszczyk. Archiwum prywatne
Tym razem bardzo dobrze spisali się na Mistrzostwach Polski Juniorów.

W sobotę, 28 listopada, w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 Polskiej Federacji Kyokushin Karate.

W zawodach wystartowała pięcioosobowa drużyna z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin w składzie: Oliwia Małecka, Paulina Dróżdż, Karolina Kozielska, Olgierd Kozielski i Oliwia Tatar.

Bez wątpienia największy sukces odniosła Oliwia Małecka, która stanęła na podium, zarówno w konkurencji kumite jak i w konkurencji kata. W kumite, w kategorii 11-12 lat poniżej 50 kilogramów okazała się bezkonkurencyjna - zajęła pierwsze miejsce. W kata do 12 lat uplasowała się na najniższym stopniu podium.

Bezkonkurencyjna w swojej kategorii byłą również Paulina Dróżdż, która zdobyła tytuł mistrzyni Polski w kategorii kumite 11-12 lat powyżej 50 kilogramów.

Dobry start zaliczyła także Karolina Kozielska, plasując się na trzecim miejscu w kategorii kumite 15-16 lat + 55 kilogramów oraz Oliwia Tatar zdobywczyni czwartego miejsca w kategorii dziewcząt 11-12 lat poniżej 43 kilogramów.

-Niestety, gorszy start miał nasz czołowy zawodnik Olgierd Kozielski, który w tym dniu musiał uznać wyższość rywali. Ogólnie nasz występ w Między-zdrojach oceniam bardzo dobrze. Nasi karatecy potwierdzili, że liczą się w krajowej rywalizacji. Medale mistrzostw Polski juniorów to kolejny sukces w historii naszego klubu - powiedział Mateusz Garbacz, ceniony trener Koneckiego Klubu Karate Kyokushin.