Kolejny sukces siatkarek z Kluczewska. Wygrały w turnieju w Bełchatowie

Damian Wiśniewski
archiwum klubu
W bełchatowskiej hali Energa odbył się kolejny turniej Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów. Z powodzeniem udział w nim wziął także ZSP Kluczewsko, który znów zwyciężył w turnieju dziewcząt!

W turnieju wzięło udział łącznie 21 zespołów dziewcząt i chłopców. Te pierwsze rozpoczęły grę jako pierwsze.
Były to rozgrywki dla dla klas siódmej, ósmej szkół podstawowych oraz trzech gimnazjalnych. Siatkarki z powiatu włoszczowskiego rozegrały łącznie sześć spotkań.

W pierwszym z nich pokonały SP Kobiele Wielkie 21:3. W drugim mierzyły się z SP Przedbórz i mecz ten wygrały 21:10. Kolejne spotkanie, to kolejne bardzo wysokie zwycięstwo - SP Strzelce Małe zostało pokonane 21:2.

Po tych trzech spotkaniach nastąpiła druga faza rozgrywek. Tam zawodniczki z Kluczewska również nie miały sobie równych!
Zaczęły od pokonania SP Kamieńsk 15:6. Następnie przyszło im się mierzyć z SP Radoszyce i tutaj zwyciężył 15:6. Następnie przyszła pora na spotkanie finałowe.

Zaczęły od pokonania SP Kamieńsk 15:6. Następnie przy-szło im się mierzyć z SP Radoszyce i tutaj zwyciężył 15:6. Następny był finał.

W nim reprezentantki Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku mierzyły się z SP Lgota Wielka i znów nie dały swoim przeciwniczkom najmniejszych szans - wygrały 15:4.

Kluczewsko reprezentowało osiem zawodniczek. Były to: Karolina Jambor, Wioleta Kuliś, Martyna Dudek, Olga Tyszer, Oliwia Kubis, Kinga Walasek, Magdalena Okoń, Amelia Mazur. Razem z nimi na zwody do Bełchatowa przyjechał trener, pan Tomasz Dębowski.

Nie lada atrakcją dla zawodniczek na pewno był fakt, że nagrodę wręczył im wybitny były reprezentant Polski w siatkówce mężczyzn, zawodnik PGE Skry Bełchatów, Mariusz Wlazły.

Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Lgocie Wielkiej. Trzecia była Publiczna Szkoła Podstawowa w Przedborzu. Ogólnie na starcie turnieju dziewcząt stanęło jedenaście drużyn.

Dla siatkarek z Kluczewska to nie był pierwszy tak duży sukces na zawodach. W ubiegłym roku, w styczniu, w tym samym miejscu do zawodów w swojej grupie wiekowej szkoła z Kluczewska wystawiła dwie drużyny. Jedna z nich zajęła pierwsze miejsce, druga uzupełniła stawkę na podium i była trzecia.

Przed dziewczętami do gry wskoczyli jeszcze chłopcy. W ich turnieju udział wzięło łącznie dziesięć zespołów, w tym jeden z województwa świętokrzyskiego - Szkoła Podstawowa z Radoszyc.
Ekipa ta nie poradziła sobie jednak najlepiej i ostatecznie została sklasyfikowana na miejscach najniższych 7-10.

Wygrała Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełchatowie. Drugie miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Przedborzu. Trzeci był Zespół Szkół i Przedszkola w Mokrsku.

Kluczewsko od jakiegoś czasu ściśle współpracuje z Akademią Koszykówki Skry Bełchatów. 21. czerwca 2017 roku w Urzędzie Gminy w Kluczewsku doszło do podpisania porozumienia w zakresie organizacji szkoleń w ramach Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów.

Do rozpoczęcia współpracy właśnie z tą gminą Skrę z całą pewnością skłoniły wcześniejsze, bardzo dobre jej wyniki na różnych arenach.

W dniach 25-28. maja 2017 roku w Głuchołazach odbyły się Mistrzostwa Polski w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców, w których reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kluczewska zajęła wysokie siódme miejsce. Rok wcześniej, na tym samym turnieju szkoła z Kluczewska była piętnasta.

Zawodniczki z Kluczewska pierwszy wielki sukces w 2019 roku odniosły drugiego lutego.

Wtedy podczas uroczystej gali w kieleckich targach zostały nagrodzone i utytułowane najlepszą drużyną sportową w całym powiecie włoszczowskim. Dziewczęta mogły się świetnie bawić podczas gali w towarzystwie wielkich gwiazd. występujących między innymi w drużynie piłki ręcznej PGE Vive Kielce.

Na uroczystość przyjechał Tomasz Dębowski oraz Wiktoria Łęcka i Emilia Wójcik.