Kolejny sukces zawodników z Rudnika - Agnieszka Filipowska zdobyła złoty medal, Mateusz Borkowski srebrny

Dorota KUŁAGA
Mateusz Borkowski (z numerem 89) na trasie w Ustrzykach Dolnych. Biegacz z Rudnika wywalczył srebrny medal w kategorii juniorów młodszych. Archiwum prywatne
Trzy medale wywalczyli lekkoatleci z Kielecczyzny na Mistrzostwach Polski w biegach górskich w stylu anglosaskim, które odbyły się w Ustrzykach Dolnych. Dwa były autorstwa przedstawicieli Ludowego Klubu Biegacza Rudnik.

O medale mistrzostw Polski rywalizowali młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy. Z dobrej strony pokazali się zawodnicy z województwa świętokrzyskiego. Złoty medal w biegu juniorek młodszych na 2,5 kilometra zdobyła Agnieszka Filipowska z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. W biegu na 4 kilometry juniorów młodszych "srebro" wywalczył Mateusz Borkowski z Rudnika. Zawodnicy ci potwierdzili, że drzemią w nich spore możliwości. Po medalach w przełajach, przyszedł czas na miejsca na podium w biegach górskich.

- Jestem bardzo zadowolony ze startu naszych zawodników. Cieszą medale Agnieszki i Mateusza wywalczone w dobrym stylu. Drużynowo jako klub zajęliśmy trzecie miejsce, co tez jest znaczącym osiągnięciem - z zadowoleniem mówił Sylwester Dudek, trener zawodników Ludowego Klubu Biegacza Rudnik.

Ponadto inni biegacze reprezentujący klub z Rudnika zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce. Monika Gielec była siódma w biegu na 2,5 kilometra juniorek, Majka Dyoniziak dziesiąta na 1,5 kilometra młodziczek, a Monika Filipowska na 2,5 kilometra juniorek młodszych.

Warto zaznaczyć, że dobry start w Ustrzykach Dolnych zaprocentował powołaniem do reprezentacji Polski. Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski będą reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy w biegach górskich, które odbędą się we Francji.