MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Komfortowo i przyjaźnie. Oddział Urazowo-Ortopedyczny w skarżyskim szpitalu już po kompleksowym remoncie. Zobacz zdjęcia

Mateusz Dudzik
Mateusz Dudzik
Zmodernizowany oddział został oficjalnie zaprezentowany przy udziale przedstawicieli samorządu powiatu skarżyskiego
Zmodernizowany oddział został oficjalnie zaprezentowany przy udziale przedstawicieli samorządu powiatu skarżyskiego Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej
Oddział Urazowo-Ortopedyczny w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej już po kompleksowym remoncie. Jest komfortowo, ładnie i przyjaźnie dla pacjentów. Zobaczcie na zdjęciach jak oddział prezentuje się szpitalny oddział po remoncie.

Oddział Urazowo-Ortopedyczny w skarżyskim szpitalu już po remoncie

Oddział Urazowo-Ortopedyczny to kolejny zmodernizowany oddział w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. Oddział został przebudowany oraz wyremontowany po to, aby poprawić warunki udzielania świadczeń zdrowotnych leczących się w nim pacjentów. Zmodernizowany oddział został oficjalnie zaprezentowany przy udziale przedstawicieli samorządu powiatu skarżyskiego – starosty Artura Berusa, członka zarządu Katarzyny Bilskiej i sekretarz – Małgorzaty Nosowicz. Remont oddziału był możliwy, dzięki dotacji z budżetu powiatu skarżyskiego.

Oddział Urazowo-Ortopedyczny jest kolejnym oddziałem, który w ostatnim czasie przeszedł gruntowny remont. Szpital sukcesywnie bowiem polepsza warunki udzielania świadczeń zdrowotnych w swoich oddziałach.

- Oddział Urazowo-Ortopedyczny przeszedł kompleksowy remont zarówno malowania, wymiany instalacji elektrycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, wymiana stolarki okiennej, całego sprzętu. Wcześniej udało nam się również wymienić wszystkie łóżka na oddziałach, szafki przyłóżkowe także komfort zarówno pobytu pacjentów jak i pracy naszego personelu (tu ukłony dla całego personelu oddziału ortopedycznego). Ściany same nie leczą, ale jest odpowiednia kadra na tym oddziale – podkreślił szpitala Leszek Lepiarz, zaznaczając jednocześnie, że remont oddziału był możliwy dzięki środkom finansowym z budżetu Powiatu Skarżyskiego, które w części pozwoliły wykonanie tego remontu.

- Za nami już także remonty Oddziału Pediatrycznego, Chirurgii Ogólnej, Oddziału Laryngologii, Oddziału Ginekologii i Położnictwa, Neonatologii, Oddziału Chorób Wewnętrznych, ZOL-u, Rehabilitacji i Oddziału Udarowego. Przed nami jeszcze kolejny remont, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który rozpoczynamy jeszcze w tym roku – dodał dyrektor Lepiarz.

Powiat Skarżyski, jako organ założycielski Szpitala wspiera powiatową służbę zdrowia. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat udzielił Szpitalowi Powiatowemu dotacji na ponad 3,6 miliona złotych na wyposażenie placówki w nowoczesny sprzęt medyczny do badań diagnostycznych oraz remonty oddziałów.

- Dziękuję za to, że ta inwestycja dobiegła końca. Widzimy dziś namacalne efekty tych prac. Cieszę się, że Samorząd Powiatu Skarżyskiego inwestuje w ochronę zdrowia. To co powiedział Pan Dyrektor to nie był pierwszy remont w naszym Szpitalu. Można powiedzieć, że przez ostatni czas zostały wyremontowane w większości oddziały Szpitala. Wiemy też jaka jest bardzo trudna sytuacja służby zdrowia w Polsce. I tu przede wszystkim podziękowania dla Radnych Rady Powiatu Skarżyskiego, bo te środki na remont trafiły z budżetu powiatu . Pokazujemy, że nie tylko drogi, nie tylko edukacja, ale też służba zdrowia dla nas jest bardzo ważna i liczymy, że w przyszłości Rząd RP dostrzeże te problemy jakie są na poziomie szpitalnictwa w Polsce i zdecydowanie tych środków będzie płynąć więcej na służbę zdrowia. I tego sobie i Państwu życzę, bo każdy na sercu ma nasz Szpital Powiatowy – mówił starosta Artur Berus.

Kierownik oddziału Urazowo-Ortopedyczny Jan Gajda, będący również radnym powiatu skarżyskiego, który zabiegał o dofinansowanie tego remontu wspólnie z radnym Jerzym Żmijewskim przekazał podziękowanie Staroście, Zarządowi Powiatu oraz Radnym za przychylność i udzielone wsparcie w wysokości ponad 980 tysięcy złotych. Przypomniał, że całkowity koszt remontu wyniósł 1 213 397 zł, a resztę pokrył Szpital. Podziękował także współpracownikom.

- Oddział ortopedii wykonuje wysoki kontrakt, robi nadwykonania. Leczą się u nas pacjenci nie tylko z naszego powiatu i województwa, ale na protezoplastykę przyjeżdżają pacjenci z całej Polski – poinformował kierownik oddziału Jan Gajda. Jego zdaniem to co zostało zrobione pozwoli na poprawę komfortu dla pacjentów, poprawę funkcjonowania oddziału i usprawnienie pracy jego pracownikom.

W ramach przeprowadzonych prac remontowo-budowlanych Oddziału Urazowo-Ortopedycznego wykonano między innymi: przebudowę strefy socjalnej oddziału, instalację elektryczną i przyzywową (instalacja zamontowana w toalecie dla niepełnosprawnych), instalację gazów medycznych na jednej z sal chorych, malowanie ścian pomieszczeń i korytarza oddziału, wymianę wykładzin podłogowych na tarkett, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, przebudowano łazienki dla pacjentów, zamontowano klimatyzatory na dwóch salach, zamontowano monitoring na jednej z sal, zamontowano drzwi przeciwpożarowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komary - co je wabi a co odstrasza?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie