Komplet medali świętokrzyskich lekkoatletów w halowych mistrzostwach Polski seniorów

Dorota KUŁAGA [email protected]
Karolina Kołeczek w pięknym stylu wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w biegu na 60 metrów przez płotki. Fot. Marek Biczyk/www.pzla.pl
Trzy medale wywalczyli lekkoatleci z Kielecczyzny na 57. Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz zdobyła "złoto" na 60 m ppł., Kamil Zbroszczyk z KKL Kielce "srebro" w pchnięciu kulą, a jego klubowa koleżanka Agnieszka Wrona "brąz" w skoku o tyczce.

Na mistrzostwach województwo świętokrzyskie reprezentowała 5-osobowa ekipa. Spisała się bardzo dobrze.

MISTRZOSTWO PO KONTUZJI

Szczęśliwym dniem dla naszych lekkoatletów była sobota. Wymieniana w gronie faworytek Karolina Kołeczek nie zawiodła. Wywalczyła złoty medal w biegu na 60 m ppł. W finale uzyskała czas 8,38. Wyprzedziła Katarzynę Świostek z AZS AWF Warszawa - 8,39 i Urszulę Bhebhe z tego samego warszawskiego klubu - 8,41. W eliminacjach zawodniczka Trójki Sandomierz uzyskała wynik 8,41.

- Bardzo się cieszę z tego medalu, bo w poniedziałek byłem przekonany, że nie wystartujemy w mistrzostwach Polski. Po ostatnim mityngu Karolina miała stłuczoną stopę, w niedzielę nie mogła chodzić. Przez cały tydzień miała rehabilitację u doktora Furgała w Tarnobrzegu. Należy mu się szacun za to, że postawił ją na nogi. Udało się tę niegroźną, ale bolesną kontuzje wyleczyć. Karolina pobiegła bardzo dobrze. Wygrała z wynikiem 8,38, który jest tylko o jedną setną sekundy gorszy od jej rekordu życiowego - mówił Andrzej Mirek, trener Karoliny Kołeczek.

SZÓSTA PRÓBA DAŁA "SREBRO"

Bardzo dobrze spisał się też Kamil Zbroszczyk. Zawodnik KKL Kielce wywalczył srebrny medal w pchnięciu kulą z wynikiem 18.80 m, który uzyskał w szóstej próbie. Pod nieobecność mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego wygrał Jakub Szyszkowski ze Śląska Wrocław - 18.94 m. Trzeci był Jakub Giża ze Stali Mielec - 18.52.

- Było dużo emocji. Konkurs był bardzo wyrównany i kolejność na podium mogła być inna. Srebrny medal cieszy, wynik też jest zadowalający. To jest minimum, które zakładałem. Miało być między 18.80 a 19.20, bo na tyle Kamila obecnie stać - powiedział Grzegorz Furmanek, trener Kamila Zbroszczyka.

NIEDZIELNY "BRĄZ" DO KOLEKCJI

Trzeci medal do kolekcji dołożyła w niedzielę Agnieszka Wrona z KKL Kielce. Była trzecia w konkursie skoku o tyczce z wynikiem 3.80 m. Wygrała Aleksandra Wiśnik z OSOT Szczecin - 4.00, druga była Paulina Hnida z MKS MOS Wrocław - 3.90. Nie wystartowała najlepsza polska zawodniczka Anna Rogowska. - Agnieszka od kilku lat jest w czołówce, teraz do kolekcji dołożyła brązowy medal. Początek roku jest rewelacyjny w wykonaniu naszych lekkoatletów. Juniorzy wypadli bardzo dobrze na mistrzostwach Polski, seniorzy również, oby podobnie było w sezonie letnim - z zadowoleniem mówił Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W Spale rywalizowało też dwóch lekkoatletów Juventy Kobex Starachowice. W biegu na 1500 m piąte miejsce zajął Wojciech Jarosz - 3.50,44, dziesiąty był Dawid Kubiec - 4.05,80. Jarosz w niedzielę startował na 3000 m. Był czwarty z rezultatem 8.24,30. Wracająca po poważnej kontuzji kielczanka Kamila Chudzik, obecnie reprezentująca AZS AWFiS Gdańsk, była piąta w pchnięciu kulą - 13.83 i czwarta w skoku w dal - 5.92.