Komplet wyników i relacje z meczów Klasy Okręgowej

Mirosław Rolak, [email protected] Kamil Markiewicz, [email protected]
Piłkarze beniaminka, Samsona Samsonów, zapłacili frycowe w meczu z Lechitą Strawczyn. fot. Kamil Markiewicz
Lechia Strawczyn została pierwszym liderem "okręgówki" po efektownym zwycięstwie nad beniaminkiem, Samsonem Samsonów. Wysoko przegrał też spadkowicz z IV ligi, OKS Opatów w Chmielniku.

Powiedzieli po meczach:

Jacek Pawlik, trener Moravii Morawica: - W pierwszej połowie byliśmy nieznacznie drużyną lepszą, ale udało nam się zdobyć dwie bramki. W drugiej odsłonie meczu cofnęliśmy się na własną połowę, ale udało nam się dopieść do końca korzystny wynik z pierwszej połowy.

Jarosław Szczurek, trener Samsona Samsonów: - Zapłaciliśmy frycowe jako beniaminek, ale tak to jest jak nie strzela się bramek z dogodnych sytuacji. Lechia wykazała się praktycznie stu procentową skutecznością. Z ośmiu sytuacji, jakich mieli strzelili, aż sześć bramek.

Zenit Chmielnik - OKS Opatów 5:2 (3:0), Kołdras 6, 29, Wilkus 38, Zadorski 75, Gwarek 90 - Kostrzewa 52, Domuras 88.
Zenit: Pryjda - Bracisiewicz, Cielibała, Waluś, Tomczyk - Biały (72 Gmyr), Wilkus, Toboła, Nędza - Zadorski (87 Szczukiewicz), Kołdras (57 Gwarek).
OKS: Rak - Jankowski, Jasiński (46 Praga), Dryka, Zięba - Dzietko, Dziewięcki, Kroczek (80 Domuras), Rusak (46 K. Dziadowicz), Fraszczyk (46 Dominik), Kostrzewa.
- Od początku meczu byliśmy stroną dominującą. Wynik mógł być o wiele wyższy, gdybyśmy wykorzystali wszystkie sytuacje strzeleckie. Sam Daniel Gwarek trzykrotnie w sytuacji sam na sam mógł pokonać bramkarza gości - mówił Stanisław Wisowski, prezes Zenitu Chmielnik.

Koprzywianka Koprzywnica - Victoria Skalbmierz 0:1 (0:0), Rechowicz 72.
Koprzywianka: Gołębiowski - Ryński, Ciach, Gawroński, Chmielowiec - Oszczudłowski (70 Gach), Mrozik, Piątkowski, Kiliański - Kuciński (80 Zbirada), Papka (86 Kruczek).
Victoria: Libura - Dzierżak (80 Pieprznik), Kucybała, Borek, Stalmach - Łakota, Rechowicz, Suchowiecki (46 Wojtal, 88 Sennik), Włudarz - Kupiszewski (46 Trybała), Pela.
- Pierwsza połowa była wyrówna. Koprzywianka jak na beniaminka spisywała się bardzo dobrze. W drugiej połowie meczu udało nam się wykorzystać jedną z kilku sytuacji bramkowych i ostatecznie wygrać to spotkanie. Niestety gospodarze musieli zapłacić frycowe, a my dzięki doświadczeniu wygraliśmy ten mecz - mówił Andrzej Majchrowski, kierownik drużyny Victoria Skalbmierz.

GKS Rudki - Moravia Morawica 0:2 (0:2), Zawadzki 18, 31.
GKS: Rafalski - Dawidowicz, Graczak, Gajewski, Maliszewski - Borowiec (75 Machajski), Barucha (70 K. Kowalski), Wojciechowski, Kosmala - Łebek (72 Basa), D. Kowalski.
Moravia: Bęben - A. Strójwąs. B. Młynarczyk, Rożkiewicz, Jasiński (60 W. Młynarczyk) - Chłąd, Woś (87 Koźbiał), Chałan, K. Kubicki - Zawadzki (80 Dziewięcki), Przeździk (75 Chlebowski).

Samson Samsonów - Lechia Strawczyn 1:6 (0:2), Kondrak 54 - Gałęziowski 40, P. Gołuchowski 20, 53, 70, M. Majka 66, K. Kasprzyk 80.
Samson: Gorzkowski (65 Szkudlarek) - Stęplewski, Wójcik, Jędrzejczyk, Kołodziejski - M. Rynk, Gębski (68 Kurządkowski), Dulęba, Czarnomski (80 Nowak) - Piwowarczyk, Ł. Rynk (46 Kondrak).
Lechia: Majdziński - Picheta, W. Gołuchowski, D. Kasprzyk. K. Majka - Gałęziowski (80 Wolder), Trzebiński, Baran (85 Więckowski), K. Kasprzyk - P. Gołuchowski, Piotrowski (60 M. Majka).
- To był mecz, w którym od początku przeważaliśmy. W końcowych 10 minutach w naszą grę wdarło się trochę chaosu, ale nie przyniosło, to żadnej korzyści gospodarzom - mówił Jerzy Kowalczyk, prezes Lechii Strawczyn.

Zryw Łopuszno - GKS Nowiny 2:3 (2:1), Latos 8, 42 - Kubicki 25, Grudzień 55, 85.
Zryw:
Nowiny: Pacanowski - Kaczor (46. Chabros), Rabiej, Ołtuszyk, Bogucki (65. Król), Grudzień, Szymkiewicz (75. Starek), Wilczyński, Jastrzębski, Kubicki, Grudziński (46. Jędrzejowski).

Unia Sędziszów - Nidzianka Bieliny 3:2 (1:2), Wiencek 31, Łoboda 72, Błażkiewicz 82 z karnego - S. Maciejski 33, Rutkowski 40.
Unia: Otręby - Mendrala, Krupa, Surdel, Zasada, Warot (84. Gładki), Surówka, Matelski (88. Błażkiewicz), Faryna (70. Tomasik), Łoboda, Wiencek (55. Rozborski).
Nidzianka: Korpikiewicz - Adamczyk, Satro, Sejdziński, Janaszek - Wąś, Kraj, Rutkowski, Bąk (80. Iwan) - Pindral, Maciejski.

Skała Tumlin - Zorza Tempo Pacanów 2:2 (1:0), Janik 35, Milcarz 42 z karnego - Kopacki 52, Franusiak 55.
Zorza Tempo: Reczek - Kondek, Skiba (75. M. Patyna), M. Marcinek, Gawłowski, Kosiór (47. Gwóźdź), Jabłoński, S. Patyna, K. Marcinek, Kopacki (84. Wójtowicz), Franusiak (80. Żelazny).

LZS Samborzec - Wicher Miedziana 2:2 (0:2), Olech 48, Bijak 55 - S. Koza 23, 41
Samborzec: Cielecki - Abram (85. Zych), Stanek, Grądziel, Dybus, Syguła, Gawroński, Olech, Bijak (70. Sadok), Krawczyk, Dziedzic.
Wicher: Żak - Barucha, Micigolski, Wałek, B. Koza, Sobczyk, Wrona, Tkacz (74. Czyż), Łukasiewicz (55. Foks), Piotrowicz, S. Koza (85. Wesolowski).

Pauzowała Baszta Rytwiany.

W następnej kolejce, 12 sierpnia: Wicher - Samson, Moravia - Samborzec, Nidzianka - Rudki, Nowiny - Unia, Victoria - Zryw, Opatów - Koprzywianka, Zorza Tempo - Zenit, Baszta - Skała; pauzuje: Lechia.