Komplet wyników III ligi - relacje

PK, MJR, Robert KACZMAREK, dor, JKM, Sławomir STACHURA
Marcin Gawron, trener Korony II: - To był słaby mecz w naszym wykonaniu, ale najważniejsze, że znów zwyciężyliśmy. Nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji i w ten sposób zrobiliśmy bohatera z bramkarza Granatu.
Sporą niespodziankę sprawili piłkarze Orlicza Suchedniów, którzy pokonali czołową drużynę ligi - Hutnika Kraków.

Rezerwy Korony Kielce kontynuują świetną passę. Pokonały Granat Skarżysko 2:0 (1:0)

Piłkarze Korony kroczą do zwycięstwa. Wygrali po raz ósmy i na wiosnę mają na koncie same zwycięstwa.

Korona II - Granat Skarżysko 2:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Jamróz 19 min, 2:0 Malarczyk 88.

Korona II: Małecki 6 - Pydych 5, Malarczyk 5, Kiercz 5, Kal 5 - Chrzanowski 3 (46. Lenart 4), Jędrka 5, Pierzak 3 (46. Strzębski 3, Kozubek 4 (Popławski 3) - Jamróz 6, Rabenda 4 (75. Malinowski nie klas.)

Granat: Żyła 7 - Bąk 4, Kołodziejczyk 4, Jastrząb 4, Derlatka 4 (76. Witkowski nie klas) - Latos 4, Białek 4, Chołuj 4, K. Mróz - Mojecki 4 - Laskowski 4.
Kartki - żółte: Pierzak (Korona), Białek (Granat). Sędziował: Grzegorz Noworolnik z Nowego Targu. Widzów: 200.

- Mam na zmianę tylko jednego zawodnika. Sędziowie dali nam w ostatnich meczach dużo kartek, doszły do tego kontuzje - żalił się Antoni Hermanowicz, trener Granatu. Choć jego drużyna była słabsza, to jednak ambitna gra sprawiła, że długo utrzymywało się skromne prowadzenie Korony po strzale w 19 minucie Łukasza Jamroza. Goście mieli też okazje, ale trzeba przyznać, że znacznie więcej miała ich Korona. Ani Rabenda, ani Malinowski i kilku innych graczy nie potrafili jednak w dobrych sytuacjach pokonać dobrze broniącego Michała Żyły. Dopiero w końcówce główką po centrze z rzutu rożnego popisał się Piotr Malarczyk i ustalił wynik spotkania, które stało na słabym poziomie. Ale i tak kielczanie zasługują na pochwałę, bo kontynuują kapitalną wiosenną serię zwycięstw

Glinik Gorlice - Neptun Końskie 3:0 (3:0)

35 minut i po meczu

Pierwsza połowa rozstrzygnęła o zwycięstwie gospodarzy, którzy po błędach obrony zespołu z Końskich łatwo zdobywali gole.
Glinik Gorlice - Neptun Końskie 3:0 (3:0), 1:0 Gadzina 4, 2:0 Besbir 34, 3:0 Gadzina 35.

Neptun: Herda 4 - Wrona 4, Otłuszyk 1 (43. Kosmal 2), Gałązka 3, Lachowski 3 - Banachowicz 3, Majewski 3, Czaban 3, Wojna 3 - Kasenycz 3 (75. Leksycki nie klas.), Brzoza 4.

Żółte kartki: Lachowski, Brzoza, Kasenycz (Neptun). Sędziował: T. Piróg (Kraków). Widzów: 400.

- Przejechaliśmy przed meczem 280 kilometrów, mamy braki kadrowe i to się odbiło na braku koncentracji w pierwszych minutach - mówił trener konecczan Tomasz Krężołek. Neptun szybko stracił bramkę, głową zdobył ją z 10 metrów Rafał Gadzina. W 34 minucie, po błędzie obrony, Glinik zdobył kolejnego gola. Nie minęła minuta i było po meczu - kolejną bramkę strzelił Gadzina, korzystając z podania Pawełczyka, który "objechał" trzech obrońców z Końskich. Gadzina mógł zdobyć jeszcze najmarniej dwa gole, ale w 20 minucie z wolnego trafił w spojenie, a w 80, również z rzutu wolnego, w słupek. Neptun od czasu do czasu atakował, groźnie strzelali Gałązka (40 minuta, obronił bramkarz Glinika - Grądalski) i Majewski (90 min, nad poprzeczką), ale gospodarze kontrolowali sytuację.

Wygrana nad Neptunem była pierwszym wiosennym zwycięstwem Glinika/Karpatii, który do tej pory w rundzie rewanżowej zdobył tylko jeden punkt.

Czarni - Lubrzanka 1:1 (1:0)

Cios za cios

W meczu dwóch trzecioligowych drużyn z województwa świętokrzyskiego Czarni Połaniec zremisowali w z Lubrzanką Kajetanów 1:1.

Czarni Połaniec - Lubrzanka Kajetanów 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Obierak 39, 1:1 Treter 62.

Czarni: Daniel 7 - Korona 7, Janaszek 6, Sobierajski 5, Witek 6 - Mikoda 5, P. Cecot 5 (79. Macias), Obierak 6, Meszek 4 (58.Łukawski) - Kiciński 5 (82. Janowski), Mazurkiewicz 6.

Lubrzanka: Przybył 5 - Górecki 4, Siwek 4, Woszczycki 4, Mosiołek 3 (46. Franus 3) - Borowiec 4, Kopeć 3, K. Bracha 4, Treter 5 (90+1 Barabach) - M. Bracha 4, Staszewski (90. Jagodzki) 4.

Kartka: żółta: Janaszek (Czarni), Kopeć (Lubrzanka). Sędziował: Szczepan Górczyński z Ostrowca. Widzów: 100.

Przeciętne widowisko obejrzeli w Połańcu kibice piłki nożnej, gdzie Czarni podejmowali Lubrzankę Kajetanów. Pierwsza połowa przyniosła kilka obustronnych akcji i jedną bramkę. W 39 piłkę na skrzydle otrzymał Maciej Witek, dośrodkował w pole karne, lot piłki przeciął Piotr Obierak i nie dał szans golkiperowi gości. Oba zespoły miały jeszcze kilka dogodnych okazji ale piłkarze marnowali kolejne "setki". Wyrównanie padło w 62 minucie, kiedy to po stracie piłki Lubrzanka wyszła z szybką kontrą. Piłkę dostał Treter i w sytuacji sam na sam sprytnie przerzucił piłkę nad interweniującym Danielem.

LKS Nieciecza - Pogoń Staszów 1:0 (1:0)

Przegrali po grze

LKS Nieciecza - Pogoń 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Kleinschmidt 2 min

Pogoń walczyła ambitnie, ale przegrał w Niecieczy.

Pogoń: Wójcicki 4 - Krakowiak 5, Starba 6, Merchut 5, Dutka nie klas.(35. Lesiak 4) - Matyja 5 (76. Batóg nie klas.) 5, Walasek 6, Kaczówka 5 (79. Koronkiewicz nie klas.), Rzepa 5 - Sadłocha 3, Malec 4.

Kartka: żółta: Merchut, Dutka (Pogoń), Prus, Kędzior ( Nieciecza). Sędziował: Mariusz Wrażeń z Gorlic. Widzów: 100.
Pogoń miała jechać do Niecieczy po pewną porażkę. Wielu zastanawiało się tylko jak wielki będzie jej rozmiar. Okazało się jednak, że odrobiona zimnej krwi mogła sprawić nie lada sensację na boisku lidera 3 ligowych rozgrywek.

Pogoń musiała gonić wynik już od samego początku. W drugiej minucie meczu gospodarze wykonywali rzut rożny. Obrońcy zbili piłkę, dopadł do niej Kleinszmit i wpakował do siatki. Od tego momentu Pogoń nie miała nic do stracenia i zaczęła coraz mocniej atakować. W piątej minucie Rzepa strzelił minimalnie niecelnie, w 50 minucie piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. W 28 minucie meczu sędzia nie podyktował zdaniem staszowian ewidentnej ręki w polu karnym. Mimo przewagi i inicjatywy piłkarze Pogoni marnowali dogodne okazje. Sam Sadłocha cztery razy stał oko w oko z bramkarzem. Zabrakło zimnej krwi.
Orlicz - Hutnik 1:0

Suchedniów górą!

Piłkarze Orlicza Suchedniów pokusili się o bardzo dużą niespodziankę, wygrywając u siebie z Hutnikiem Kraków 1:0!

Orlicz Suchedniów - Hutnik Kraków 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Ryński 30 min.

Orlicz: Bilski 6 - P. Chorab 3 (46 D. Chorab 3), Kubiec 6, Dulak 6, Ubożak 7 - Wojtal 5 (54 Janyst 1), Śledzik 6 (89 Dębniak nie klas.), Gryz 6 (79 Wojtasiński nie klas.), Ryński 8 - Wilk 6, S. Hajduk I 6.

Żółte kartki: Ubożak, Śledzik, Hajduk, D. Chorab (Orlicz) - S. Hajduk II (Hutnik). Sędziował: Adrian Koper (Jędrzejów). Widzów: 250.

W pierwszym kwadransie przeważał Orlicz, ale po jego upływie to gracze z krakowskiej Nowej Huty mogli objąć prowadzenie. Sędzia podyktował rzut karny za faul na Leszku Tarasku. Egzekwował go sam poszkodowany, ale przestrzelił obok bramki. Gospodarze wrócili z dalekiej podróży, a w 30 min. to oni cieszyli się z prowadzenia! Z prawego skrzydła dośrodkował Grzegorz Wojtal, piłkę przejął Przemysław Ryński i strzałem z około sześciu metrów pokonał bramkarza Hutnika. Orlicz jeszcze przycisnął, ale nie zdołał w tej części podwyższyć zaliczki. W drugiej połowie Hutnik ruszył do ataków, ale nie przyniosły one żadnych efektów. Trzy punkty - ku uciesze miejscowych kibiców - zostały w Suchedniowie!

Puszcza Niepołomice - Naprzód Jędrzejów 1:0

Znowu nieskuteczni

Piłkarze Naprzodu Jędrzejów byli wczoraj nieskuteczni i przegrali w Niepołomicach 0:1.

Puszcza Niepołomice - Naprzód Jędrzejów 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Krzysztof Kusia 23 z karnego.

Naprzód: Jankowski 6 - Puchrowicz 5 (70 Gągorowski 1), Basąg 6, Styczeń 6, Olszewski 5 - Osiński 6 (85 Samburski nie klas.), K. Gajda 6, Ł. Gajda 6, Kołodziejczyk 6 - Kokosza 6, Fryc 6 (66 Gil 2). Żółte kartki: Puchrowicz, Basąg, Styczeń (Naprzód). Sędziował: Tomasz Marynowski z Ostrowca: Widzów - 150.

- Prowadziliśmy grę, mieliśmy więcej sytuacji, ale zawiodła skuteczność. Po meczu do naszej szatni wszedł trener gospodarzy, powiedział, że byliśmy najlepszym zespołem, jaki wiosną grał w Niepołomicach - mówił Ireneusz Pietrzykowski, trener Naprzodu. W pierwszej połowie dwa groźne strzały oddał Karol Gajda, raz gospodarzy od utraty bramki uratował słupek.

Wierna Małogoszcz - Unia Tarnów 1:0 (0:0)

Znów zwycięstwo

W meczu III ligi Wierna Małogoszcz pokonała Unię Tarnów 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę dla podopiecznych Piotra Gila zdobył Hubert Drej w 58 minucie z rzutu karnego.

Bramka Hubert Drej 58 z karnego

Wierna: Pedrycz 6 - Piotrowski 7, Bień 7, Gołąbek 7, Pawłowski 7 - Trybek 2 (46 Miernik 3), Kwaśniewski 6 (75 D. Grzyb nie klas.), Rogala 7, Hajduk 7 (71 Kita nie klas.) - Drej 7, Kowalski 6 (85 Lniany nie klas.).

Kartki: żółte: Piotrowski, Pawłowski, Drej, Kita (Wierna), Pawlak (Unia). Sędziował: Marcin Bąk (Kielce). Widzów: 200.

Wierna wygrała zasłużenie mecz zdominowany przez walkę w środku pola, w którym mało było sytuacji podbramkowych (gospodarze mieli ich więcej). Jedyny gol padł po rzucie karnym podyktowanym za faul na Piotrze Pawłowskim. Po objęciu prowadzenia podopieczni Piotra Gila umiejętnie utrzymywali się przy piłce i dowieźli trzy punkty do końcowego gwizdka. Wierna kolejny raz potwierdziła bardzo dobre przygotowanie do rundy wiosennej, o czym świadczy pokonanie kolejnego przeciwnika z Małopolski.

Wyniki:

Korona II Kielce - Granat Skarżysko-Kamienna 2:0 (1:0), Jamróz 19, Malarczyk 88,
Czarni Połaniec - Lubrzanka Kajetanów 1:1 (1:0), Obierak 39 - Treter 62,
Wierna Małogoszcz - Unia Tarnów 1:0 (0:0), Drej 58 z karnego,
Glinik Gorlice - Neptun Końskie 3:0 (3:0), Gadzina 4, 35, Besbir 34,
Puszcza Niepołomice - Naprzód Jędrzejów 1:0 (1:0), Kusia 23 z karnego,
LKS Nieciecza - Pogoń 1945 Staszów 1:0 (1:0), Kleinschmidt 2,
Orlicz Suchedniów - Hutnik Kraków 1:0 (1:0), Ryński 30,
Garbarnia Kraków - Dalin Myślenice 1:1 (0:0), Antas 51 - Kęsek 47.