Koncert akustyczny zespołu Pectus 30 marca w Kielcach

  Koncert akustyczny zespołu Pectus 30 marca w Kielcach

  Oprac. Danuta Parol

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Koncert akustyczny zespołu Pectus 30 marca w Kielcach
  W piątek, 30 marca w Filharmonii Świętokrzyskiej przy ulicy Żeromskiego w Kielcach wystąpi zespół Pectus- jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych. Gościem specjalnym jest Włodek Pawlik.
  Koncert akustyczny zespołu Pectus 30 marca w Kielcach
  Pectus powstał wiosną 2005 roku w Rzeszowie. Zespół jest finalistą 44 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej „Debiuty”Opole 2007, zdobywcą Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” Rzeszów 2006. W styczniu 2007 roku grupa wydala promocyjny minialbum, na którym znalazło się pięć autorskich utworów. W nagraniu materiału pomagali Wojtek Horny, Zbyszek Jakubek. Kolejne nagrania zespołu powstają przy współpracy z producentem Tomkiem Bonarowskim.
  Jako jeden z pierwszych utworów wyprodukowany został między innymi „To, co chciałbym Ci dać”, który stal się ogromnym przebojem w 2008 roku. W tym samym czasie Pectus zdobył SŁOWIKA PUBLICZNOŚCI podczas Sopot Festiwal. Od tego momentu kariera zespołu nabrała tempa. Piosenka „To, co chciałbym Ci dać” staje się jednym z najczęściej granych utworów w polskich stacjach radiowych.

  W koncercie zespołu Pectus znajdą się największe przeboje wykonywane przez czwórkę braci Szczepaników: Marka- perkusja i śpiew, Mateusza- bas i śpiew, Macieja- gitara i śpiew, Tomasza- kompozytor, autor tekstów, wokal i lider zespołu. Tym razem przeboje usłyszymy w akustycznych aranżacjach. Ideą koncertu jest uchwycenie chwili energii, integracji pomiędzy Artystami, muzykami i przekazanie emocji za pomocą instrumentów akustycznych. To nada koncertowi nieuchwytny klimat, energię i tworzy intymny kontakt Artystów , ich żywej muzyki z Publicznością.

  Gościem specjalnym jest Włodek Pawlik- światowej sławy pianista i kompozytor, zdobywca prestiżowej Nagrody Grammy w 2014 , a w tym roku uhonorowany został Nagrodą Miasta Kielc. Galę wręczenia nagród uświetnił kielczanin Włodek Pawlik i Jego Trio. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami i owacją na stojąco.

  - Z zespołem Pectus wystąpię gościnnie jedynie w Kielcach. Odwiedzę moje rodzinne miasto. Cieszę się, bo po raz pierwszy wystąpię w nowej, klika lat temu oddanej Filharmonii- powiedział Włodek Pawlik.

  Początek koncertu o godzinie 18.00 .Bilety w kasie Filharmonii tel./ 41/ 368 05 01, w salonach EMPiK oraz w sprzedaży online. Organizator Agencja Koncertowa BRUSSA tel. 665 277 i www. agencjabrussa.pl.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda