Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koncert "Dziękuję Ci mamo" w Domu Kultury w Małogoszczu. Na scenie wystąpił między innymi wójt Krasocina

Opracowała: albo
"Dziękuję Ci mamo" - pod takim tytułem w małogoskim Domu Kultury w czwartkowe popołudnie odbył się piękny koncert z okazji zbliżającego się Dnia Mamy. Na scenie wystąpiły podopieczne Domu Kultury, a także zaproszeni goście.

W czwartek, 23 maja w małogoskim Domu Kultury odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Mamy, zatytułowany "Dziękuje Ci
matko". Na scenie wystąpiły solistki ze Studia Piosenki: Maja Szproch oraz Karolina Simlat, recytatorki z grupy teatralnej "Kafelek" : Justyna Filipiak oraz Małgorzata Węgrzyn.

We wspaniałym koncercie wystąpili: Ireneusz Gliściński oraz Iwona Dusza. Wykonali szereg przepięknych, przepełnionych miłością utworów z dwóch płyt, powstałych na podstawie twórczości regionalisty, znanego i cenionego na ziemi krasocińskiej - Feliksa Raka.

Ten koncert na długo pozostanie w pamieć małogoskiej publiczności. Pan Ireneusz Gliściński obiecał, że nie jest to jego ostatni występ na deskach Domu Kultury w Małogoszczu.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał płytę z utworami, wykonanymi podczas koncertu. Burmistrz miasta i gminy Małogoszcz, Mariusz Piotrowski, złożył najlepsze życzenia wszystkim mamom, nie tylko tym zgromadzonym na sali. Głos zabrał również Jan Gacia - wnuk autora tekstów, nie szczędząc ciepłych słów na temat dziadka i jego twórczości.

Ireneusz Gliściński - jest wójtem gminy Krasocin w powiecie włoszczowskim. W głębi duszy to jednak artysta, który zaraża innych miłością do muzyki. Był nauczycielem muzyki w Szkole Podstawowej w Krasocinie. Od święta, bo najczęściej w niedziele grywał jako organista w kościele w Kozłowie. A czynnie gra w kościołach swojej gminy.

Iwona Dusza - nauczycielka w szkole w Krasocinie, artystka, wspólnie z Panem Gliścińskim tworzą projekty muzyczne i występują artystycznie.

Feliks Rak urodził się 26 maja 1903 roku w Borowcu, w powiecie włoszczowskim. Był z zawodu rolnikiem, samoukiem. Debiutował jako poeta na łamach prasy ludowej w 1934 roku. W latach 1940-1945 był więźniem obozów w Sachsenhausen i Dachau. W 1989 roku otrzymał nagrodę II stopnia Ministra Kultury i Sztuki za twórczość z zakresu poezji ludowej. Pan Feliks był członkiem Związku Literatów Polskich, zorganizował Stowarzyszenie Twórców Ludowych na Kielecczyźnie.

Zebrane utwory poetyckie ukazały się w serii „Wieś tworząca” (1966) oraz w „Antologii współczesnej poezji ludowej” (1967). Jest postacią znaną na ziemi włoszczowskiej. Rok rocznie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie organizowany jest Ogólnopolski
Konkurs Poetycki imienia Feliksa Raka,w których chętnie uczestniczą młodzi poeci z regionu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie